Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 13/2015 opis zawartości

Polecane posty

Choć sami do końca nie możemy w to uwierzyć, to w najbliższy wtorek (17.11) do sklepów i salonów z prasą trafi najnowszy, DWIEŚCIE PIĘĆDZIESIĄTY numer CDA. Z okazji takiego wydania dajemy wam więcej niż zwykle, ale w standardowej cenie 15,99 zł. Będą aż TRZY płyty DVD, gdyż potrzebowaliśmy dodatkowego miejsca, by wrzucić 4 pełne wersje gier - Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist PL [wymaga Uplay], arcyklasykę w postaci Heroes of Might & Magic III: Złota Edycja PL (czyli z dodatkami, a do tego dorzucamy masę modów, map, itd, itp. ? ich szczegółowy spis pod koniec tekstu), The Few PL (polska strategia rozgrywająca się podczas Bitwy o Anglię) oraz hack?n?slasha Lego Bionicle. I to jeszcze nie koniec, bo dorzucamy też kody do gry League of Legends o wartości ok. 25 zł (więcej na ich temat w dalszej części tekstu).

Do tego, jak zawsze, masa świetnych tekstów - przegląd gier z Paris Games Week (gdzie zaprezentowano apetyczne nowości), betatesty m.in. Armored Warfare i Overwatcha (nowa gra Blizzarda), a także recenzje wielu głośnych tytułów, w tym: Rise of the Tomb Raider, Anno 2205, Assassin?s Creed Syndicate, Need for Speed, Halo 5: Guardians, Call of Duty: Black Ops III, Sword Coast Legends, Tales from the Borderlands, Guild Wars 2: Heart of Thorns, Warhammer: The End Times - Vermintide, Metal Gear Online i wielu, wielu innych (szczegółowy spis poniżej). Coraz bliżej święta - i to widać, nie tylko po reklamach Coca-Coli w TV!

Równie świątecznie prezentuje się dział publicystyki. Papkin pisze o modnych ostatnio grach odcinkowych ("Moda na odcinki") i prezentuje (w typowy dla siebie nietypowy sposób) grę Phoenix Wright, będącą kpiną z systemu sądowniczego w Japonii. Cross przypomina świetne, a niedoceniane tryby multi w grach pamiętanych raczej z trybu single ("Nie zapominaj o multi"). CormaC przypomina wyboistą drogę cyklu Guitar Hero ("Schodami do nieba, autostradą do piekła"), a niżej podpisany Smuggler zamyka swój cykl "Osiem generacji konsol", opisując najnowsze pokolenie tych urządzeń. W felietonach MQc udowadnia m.in., że piractwo miało swoje zalety (czym psuje mi efekt 20 lat kazań w AR, argh!), CormaC opisuje swoje perypetie z kupnem "powystawowego" laptopa, a Papkin znęca się nad najnowszym Batmanem i jego producentami (jeśli tytuł tekstu to "Ufajdana peleryna", to wiadomo, będzie grubo). Gem daje dychę Need for Speed: Porsche 2000, Siekiera wspomina niewydaną grę Faith and a .45, a prawie cała redakcja wtyka innym Szpile (bo teraz nie tylko ja i enki się tam produkujemy).

A poza tym - ogłaszamy nabór do redakcji CDA. Już nie tyle szukamy świeżej krwi, co zamierzamy wyszkolić sobie następców. Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania w numerze tekstu "Akademia CDA", w którym wyjaśniamy, jak cała inicjatywa ma działać.

Dział sprzętowy to jak zawsze w tym czasie zimowy Konfigurator (czyli poradnik zakupowy poświęcony stacjonarnym pecetom i laptopom do gier), choć naturalnie nie zabraknie tradycyjnych testów różnego sprzętu (tablety, tabletobooki, notebook, pancerny smartfon, myszki, panoramiczny monitor, znakomity pady Xbox Elite Wireless, klawiatura).

A na deser jak zawsze - Action Redaction i Na Luzie.

Zainteresowani? To pamiętajcie datę 17.11.

PS. Okładka i worek będą wyglądać lepiej niż na screenach, gdyż tradycyjnie daliśmy tzw. piąty kolor, a konkretnie metaliczne złoto, ktorego na jotpegu się nie da pokazać.

#KODY DO LEAGUE OF LEGENDS

W prezencie macie od nas dwie rzeczy:

Totem Dravena to specjalna skórka dla totemów (wardów) w grze z podobizną samego wąsatego bohatera. W sklepie LoL-a kosztuje ona 640 Riot Points - dzięki naszemu kodowi odblokujesz ją na zawsze za darmo.

Dopalacz Punktów Zwycięstwa zwiększy liczbę otrzymywanych przez ciebie PZ (IP) po wygranym meczu. Po jego odblokowaniu pozostanie przypisany do twojego konta, aż wygrasz cztery mecze. W sklepie LoL-a kosztuje 290 RP, dzięki nam otrzymasz go za darmo.

Uwaga! Jeśli dziwnym trafem wszedłeś w posiadanie dwóch numerów CD-Action, możesz wpisać dwa kody na jednym koncie. Oczywiście nie dostaniesz wtedy drugiego Totemu Dravena, ale Dopalacz PZ będzie obowiązywał na 4 rozgrywki więcej.

###########SPIS TREŚCI

Info

W PRODUKCJI

Paris Games Week - przegląd gier:

Nier: Automata

Detroit: Become Human

Wild

Gravity Rush 2

Tekken 7

The Bard?s Tale IV

For the King

Umbrella Corps

JUŻ GRALIŚMY

Ashes of the Singularity

Armored Warfare

Angels Fall First

Overwatch

Gremlins, Inc.

Bounty Train

Rust

RECENZJE

Rise of the Tomb Raider

WWE 2K16

WRC 5

Anno 2205

Assassin?s Creed Syndicate

Minecraft: Story Mode

Divinity: Original Sin - Enhanced Edition

Halo 5: Guardians

Call of Duty: Black Ops III

Lovers in a Dangerous Spacetime

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below

Metal Gear Online

NBA Live 16

The Park

Sword Coast Legends

Darksiders II: Deathinitive Edition

Train Simulator 2016

Transformers: Devastation

Life is Strange

Guitar Hero Live

Tales from the Borderlands

Guild Wars 2: Heart of Thorns

Kingdom

Warhammer: The End Times - Vermintide

Need for Speed

Wasteland 2: Director?s Cut

Downwell

Driveclub Bikes

Mobilne:

Minions Paradise

The Room Three

Dead Effect 2

Etrian Mystery Dungeon

Gotcha Racing

The Duckforce Rises

The Legend of Zelda: Tri Force...

Chibi-Robo! Zip Lash

Publicystyka

Moda na odcinki

Felieton: Polska PR-em stoi

Felieton: Jak kupowałem laptopa

Phoenix Wright - sprzeciw wobec systemu

Nie zapominaj o multi!

Gry Wiecznie Żywe: Guitar Hero

Osiem generacji konsol, część 8

Felieton: Ufajdana peleryna

Dałbym dychę: Need for Speed: Porsche 2000

Epitafium: Faith and a .45

Szpile

Technologie

Info

MEGAporadnik

Megakonfigurator - najbardziej opłacalne desktopy i laptopy dla graczy

Testy

Mysz Razer Mamba 2015

Mysz Ravcore Tempest

Klawiatura Ravcore Hurricane

Monitor ultrapanoramiczny LG 29UM67

Pad Microsoft Xbox Elite Wireless

Smartfon Kruger&Matz Drive

Tabletobook Asus Transformer T300 Chi

Notebook Asus ZenBook UX305LA-FC012R

Tablet Nvidia Shield Tablet K1

Tablet PocketBook SURFpad 4 L 1

Tabletobook Asus Transformer T100H

INNE

Akademia CD-Action

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

######################Zawartość DVD

pełne wersje

Tom Clancy?s Splinter Cell: Blacklist PL

The Few PL

Lego Bionicle

Heroes of Might & Magic III: Złota Edycja PL

GALERIE

Gremlins, Inc.

Kingdom

Lovers in a Dangerous Spacetime

Tales from the Borderlands

COSPLAY

Silver Wolfie

HoMM III - DODATKI

Obrazki i animowane GIF-y

Ikony

Soundtrack

Tapety

Wygaszacz ekranu

HoMM III - MODY

Heroes III HDMod

In the Wake of Gods

In the Wake of Gods - spolszczenie

In the Wake of Gods - poprawki skryptów

In the Wake of Gods - polskie czcionki

Horn of the Abbys

Heroes III - dodatkowe kampanie

Heroes III - dodatkowe misje dla WoG

Heroes III - dodatkowe mapy po polsku dla Złotej Edycji

Heroes III - dodatkowe mapy dla Złotej Edycji

bonusy

ActionMag

FAQ - wersja 3.3.2

Tapety

E-BOOK

Era Mroku

NA LUZIE

Obrazki

Marek Lenc

##############PEŁNE WERSJE OPISY

# LEGO Bionicle

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 256 MB RAM, grafika 64 MB

Samodzielna pełna wersja hack?n?slasha Lego Bionicle. W niej siedem modeli tych klockowych robotów, kilka zróżnicowanych scenerii i sporo dodatkowych elementów do zebrania. Gra jest nieskomplikowana, ale dynamiczna i dla młodszych fanów Lego będzie jak znalazł. W naszej wersji możliwe jest też dostosowanie jakości grafiki do rozdzielczości ekranu.

Uwaga, gra nie ma własnego instalatora, dlatego po uruchomieniu zacznie rozpakowywać się do wskazanego katalogu, np. na dysku C.

# The Few PL

Gatunek: strategiczna

Wersja PL: pełna

Ocena w CDA: 5+ (10/2013)

Multi: dla 2 graczy

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 2,33 GHz, 1 GB RAM, grafika 128 MB

Strategia polskiego studia BlackMoon Design przybliżająca losy dywizjonów RAF-u biorących udział w bitwie o Anglię. Rozgrywa się na dwóch poziomach - strategicznym (wymagającym zarządzania zasobami wojennymi, lokowania lotnisk, baz lotniczych, stanowisk obrony przeciwlotniczych oraz formowania i obsadzania eskadr) oraz taktycznym (na którym rozstrzygają się powietrzne starcia Brytów i Szkopów, a żółtodzioby zmieniają się w asów powietrznych). W grze dostępnych jest 8 rodzajów samolotów - wraz ze Spitfire?ami i Hurricane?ami - stroną niemiecką zaś kieruje nieprzewidywalna, a przez to wymagająca AI. Podobać się może także sympatycznie stylizowana oprawa graficzna i "wojskowe" udźwiękowienie.

# Heroes of Might & Magic III: Złota Edycja PL

Gatunek: strategiczna

Wersja PL: pełna

Ocena w CDA: brak (byłaby dycha :))

Multi: do 8 graczy

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 256 MB RAM, 128 MB VRAM

Tej gry nie trzeba przedstawiać. Panie, panowie, przed wami najpełniejsza wersja kultowej ?trójki? - zdaniem wielu graczy najlepszej produkcji w całej serii Heroes of Might & Magic (Patrz: GWŻ w ubiegłym numerze). W pakiecie znajduje się podstawka The Restoration of Erathia (Odrodzenie Erathii) oraz obydwa jej rozszerzenia: Armageddon's Blade (Ostrze Armagedonu) i The Shadow of Death (Cień Śmierci) w pełnych polskich wersjach językowych. To daje łącznie, uwaga, 9 frakcji, 20 kampanii, dziesiątki bohaterów miecza i magii i setki podległych im jednostek. Tych zaś, którym mało jeszcze treści kanonicznych, ucieszy zapewne fakt, że z naszą wersją kompatybilne są megamody. Koniec końców Heroes of Might & Magic III to klasyk, którego wstyd nie znać.

#DODATKI DO HOMM III

Na płycie znajdziecie też szereg dodatków. Są wśród nich takie drobiazgi jak tapety, ikony do Windowsa, wygaszacz ekranu, animowane GIF-y. Jeśli komuś podoba się muzyka, to ucieszy się również ze ścieżki dźwiękowej zawierającej 41 utworów w formacie WMA. Najważniejszymi jednak bonusami są mody. Jeden z nich umożliwia granie w wyższych rozdzielczościach. Dodatkowo chyba dwa najlepsze i najbardziej popularne, czyli Wake of Gods oraz Horn of the Abbys.

Oprócz tego na naszej płycie znajdziecie ponad sto dodatkowych map i kampanie.

post-4-0-73522800-1447152880_thumb.jpg

post-4-0-39703200-1447152894_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bez Fallouta 4. Macie pecha coś z datami kolejnych numerów, bo najpierw Wiedźmin 3 wyszedł parę dni za późno teraz Fallout 4. A F4 marketingowo zmiażdżył ten miesiąc. Mało się w PL mówi o niedawno wydanym Black Ops III, a dzisiaj na www w newsach zapomnieliście nawet o Starcraft 2: Legacy of the Void, który się ukazał tego samego dnia. Ale czekam,bo mocny numer się szykuje mimo braku największej (obok W3) marketnigowej bomby atomowej tego roku. I jestem ciekaw czy w recenzji CoDa po raz czwarty pominiecie PS3 i X360 na liście platform.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heroes III złota edycja, jako pełniak.......najlepsza pełna wersja w historii CDA chyba.

A Heroes of Might and Magic przecież ocenialiście, tyle że sam oryginał. To był chyba numer 04/99 i ocena mocne 10/10 z recenzją na 4 strony.

Do pełni szczęścia brakuje tylko modów pozwalających zainstalować nowe miasta (te nie zawarte w dodatku HotA), ale to szczegół, bo najważniejsze mody zamieściliście na płytce. HotA i WoG w najnowszej edycji ma się rozumieć.

Szkoda, że średnio wyszło z recenzjami, bo wszystko co najważniejsze wyszło jak daliście pismo do druku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam swego czasu żart od CD-A gdzie wpuścili info, że pełną wersją będzie, Diablo 2 biggrin_prosty.gif. Od tamtego momentu jeżeli pojawia się od razu zapowiedź to staram się być raczej ostrożny wink_prosty.gif. Ale jeżeli to nie jest żarcik, to jestem pod wrażeniem (oczywiście jak każdy), dodaniem hirołsów. Dla mnie osobiście byłby to pełniak roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie zawartości zabrakło dłuższej informacji o Splinter Cell: Blacklist. Cóż nie spodziewałem się aż trzech płyt DVD. Z pełniaków co prawda wspomnianego Splinter Cell: Blacklist mam już od dawna, bo kolekcjonerkę udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie, niemniej jednak doceniam klasę pełniaka. Uważam, że jest to bardzo dobra gra, szczególnie, że można grać tak jak się lubi. Ktoś lubi przechodzić misje metodą "na Rambo" - nic nie stoi na przeszkodzie. Wolisz ciche skradanie się i unikanie przeciwników - proszę bardzo jest taka możliwość. A może miks? Pewnie, czemu nie. :)

Heroes of Might and Magic III to gra - legenda. Miałem co prawda kiedyś w polskiej wersji językowej na płytach CD. Jako, że kolekcję zostawiłem w Polsce, a teraz mieszkam w Kanadzie to podejrzewam, że z przyjemnością zainstaluję i zagram w tego pełniaka. Pozostałe dwie pełne wersje nie specjalnie mnie interesują, ale prawdpodobnie sprawdzę z czystej ciekawości.

Sama zawartość numeru pod względem tekstowym też bardzo dobra. Cieszy szczególnie informacja o naborze świerzej krwi do CDA. Czekam na nowy numer z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak tym razem wypadła recenzja kolejnej odsłony "Train Simulator" bo nie ukrywam że poprzednia recenzja Train Simulator 2014 bardzo mnie rozczarowała nieprofesjonalnym podejściem recenzenta do tematu, w tym między innymi tym że recenzowano jedynie "patch" a nie nową zawartość. Mam nadzieję na profesjonalną recenzję i sprawiedliwą ocenę (gatunek jest niszowy, ale to nie znaczy że symulatory są automatycznie gorsze od growych hitów) bo akurat zawartość TS 2016 jest na tyle atrakcyjna że potrafi oczarować nie tylko miłośników kolei, być może ktoś przeczyta recenzję i będzie chciał zagrać, a naprawdę warto bo kolej to fascynująca rzecz i dzięki tej produkcji można realizować swoje hobby, a jej potencjał jest bardzo duży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuję, że miesiąc będą musiał czekać na recenzje Football Managera, Fallouta 4 i StarCrafta ale rozumiem, że nie potraficie zagiąć czasu ;) Jednak nawet bez tego jest sporo interesujących recenzji (CoD, Anno, Assassyn, Tomb Raider itd.) - ciekawe, że zrecenzowaliście Wasteland i Divinity. Myślałem, że gry wprowadzają tylko trochę ulepszeń i nie warto do nich wracać ale pewno sprawdzacie te produkcje pod kątem gry na konsolach.

Standardowo czekam na dział publicystyczny, zawsze chętnie go czytam od deski do deski. Z gier najbardziej cieszy mnie Splinter Cell, szkoda tylko, że nie daliście go wcześniej, bo teraz będzie walczył o moją uwagę z Falloutem 4 :D

Macie ostatnio fajną tendencję (albo to zwyczajny przypadek? ;) ) dodawania starych gier (KotoR, Vampire, Freelancer, Max Payne)

co jest naprawdę świetnie, bo w końcu mam fizyczną kopię tych gier no i w niektóre najzwyczajniej w świecie nie grałem i była szansa na nadrobienie zaległości. Heroes III to chyba wisienka na torcie i moim zdaniem najlepszy pełniak jaki dodaliście do pisma. Tak trzymać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że na otwieracz trafiła Lara ale niestety jeśli nie zrobią portu pecetowego tej gry na pewno jej nie spróbuje. Od WWE do Divinity znajdują się tytuły które zapewne w przyszłości ogram. Do tego CoD, Guitar Hero, Life is Strange, NFS, publicystyka i konfigurator wybitny numer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...