Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

[1500-2000zł] Laptop do Internetu i ogólnego użytkowania

Polecane posty

Nadarzyła się wymówka żeby obecnego śmiecia (Samsung R520 - wariant z T6400, 3GB RAM i HD4330M) wymienić, no to czemu by nie skorzystać :P

Nie owijając w bawełnę:

- komputer ma być używany głównie do Internetu i programowania (webdev), oraz oglądania filmów - generalnie nic skomplikowanego, Pentium by sobie śmiało poradził. Ale może wystarczy na i3 w tym budżecie?

- bardzo liczy się dla mnie czas pracy na baterii - to głównie z tego powodu chcę zmienić obecnego złoma. Za rozsądne minimum uznałbym 4 godziny przy przeglądaniu Netu, itp. - mam nadzieję, że to realne przy tym budżecie ;)

- 4GB pamięci na początek wystarczy, najwyżej później dokupię więcej.

- grać nie zamierzam praktycznie wcale, a jak już, to w starsze gry o małych wymaganiach. Z tego powodu karta graficzna niezintegrowana jest raczej niemile widziana - wychodzę z założenia, że to tylko baterię będzie żreć bez większych korzyści.

- przekątna ekranu 15,6" - tyle stanowi dobry kompromis między mobilnością a wygodą użytkowania (a poza tym taki mi się idealnie do plecaka mieści :P). Rozdzielczość 1366 x 768 wystarczy, ale może być i więcej.

- systemu operacyjnego nie potrzebuję - będę korzystać z 10.

- napęd optyczny nie jest wymagany.

- wielkość dysku twardego bez znaczenia - i tak od razu po zakupie planuję do wymienić na SSD 250GB (nie wliczać go do budżetu). Z tego powodu chciałbym lapka, w którym można podmienić dysk bez utraty gwarancji (ale to chyba standard).

- klawiatura najlepiej ze standardowymi "strzałkami" (często teraz widuję takie, w których są skrócone o połowę). Blok numeryczny niewymagany.

- touchpad najlepiej standardowy (widziałem w jakimś laptopie taki, który nie miał fizycznych przycisków, a się wciskało całego touchpada... jak dla mnie strasznie niewygodne).

- najlepiej nie przekraczać budżetu 1500zł - i tak do tego muszę jeszcze SSD kupić ;) Powiedzmy, że górna granica to 2000zł. Pieniądze nie są problemem, ale zwyczajnie nie chcę dużo wydawać.

Ewentualnie, jeśli to zrobiłoby jakąś różnicę to się mogę jeszcze trochę wstrzymać z zakupem... ale tak to można w nieskończoność czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA założył temat w dziale sprzętowym - można więc odejść wiedząc, że już wszystko się tutaj widziało :P

A tak serio, to od siebie proponuję G50-80: http://www.x-kom.pl/p/246653-notebook-laptop-156-lenovo-g50-80-i5-5200u-4gb-500-dvd-rw.html laptop ma chyba wszystko to co potrzebujesz i jest w dobrej cenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś mi link do laptopa z i7 i na dodatek z dedykowaną kartą, ja podałem model z i5 i zintegrowaną grafiką. Gdybyś się wczytał w recenzje (nawet zagraniczne) modelu z i5, wiedziałbyś, że na baterii wytrzymuje spokojnie 4 godziny nawet pomimo tego, że ma około 32 Wh. wink_prosty.gif

Zresztą ja tylko podałem swoją propozycję, a co yojo z nią zrobi to jego sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, podałem te 4 godziny jako minimum, dodatkowy czas pracy na baterii zawsze jest mile widziany :P

Na pewno przedkładam czas pracy na baterii ponad wydajność - oczywiście w rozsądnych granicach. To też nie jest tak, że laptop musi mi tydzień trzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dysk nie idzie na sprzedaż, będzie służyć jako zewnętrzny - mam już jednego HDD z laptopa wpakowanego do budy Natec Rhino i się to dobrze sprawdza, przyda się kolejny.

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw wybór padnie raczej na tamtego Acera E5-571 z postu #2 - na widok tej baterii trochę się podnieci... to znaczy, przemawia do mnie tak pojemna bateria :P Matowy ekran też na spory plus. Ale jak macie jeszcze jakieś propozycje, to wysłucham :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...