Skocz do zawartości

Rozwiązany: nowy dysk + pytanie


mystrzu

Polecane posty

Bry, mój obecny hdd odmawia mi współpracy i potrzebuję jakiegoś zamiennika. Zastanawiałem się nad kupieniem 240gb ssd (więcej miejsca generalnie nie potrzebuję), z tym że nie wiem czy różnica w działaniu będzie na tyle widoczna żeby zrekompensować wyższą cenę.

Przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy nadeszła już pora na upgrade pcta pod 2016 (złożony rok temu według sugestii tego forum)

Intel i5-4590 3.30ghz

amd radeon r9 280x xfx

8gb ram

zależy mi na wysokich ustawieniach, full hd i 60fps, z powyłączanymi wodotryskami, do tej pory wszystkie nowości tak na nim śmigają (wiesiek, mgs, gta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa na razie bym zostawił. Może za około pół roku będzie warto wymienić kartę, jak wyjdą Pascale od Nvidii i Arctic Islands od AMD.

SSD naprawdę warto mieć, różnica przy normalnym użytkowaniu (poruszanie się po systemie czy włączanie programów) w porównaniu ze zwykłym dyskiem jest ogromna. Na płynność gier się to niestety nie przekłada (w 99,9 procent przypadków, wyjątki to podobno np. strategie od Paradoxu), ale czasy ładowania są za to dużo krótsze.

Jeśli chcesz SSD, to z modeli 250 GB najciekawsze są: Crucial BX100 za ok. 350 zł, szybszy Crucial MX200 za około 400 zł i Samsung 850 Evo, który też kosztuje plus minus 400 zł, wydajnościowo jest pomiędzy Crucialami, ale ma za to aż 5 lat gwarancji.

Jeśli zdecydujesz się na HDD, to nie warto brać mniejszych niż 1 TB. Pewne wybory to WD Blue 1 TB i Seagate 1 TB, oba za ok. 200-225 zł.

Edit: Bardzo fajną cenę ma teraz w Morelach wspomniany przeze mnie Samsung: http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-250gb-sata3-mz-75e250b-eu-701416/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...