Jump to content
scotch1964

PS4 czy X'One?

Recommended Posts

Witam. Akutalnie posiadam ps3 ale nosze się z zamiarem przejścia na nowsza generację więc i tu się rodzi pytanie która "stajnie| wybrać? większość czasu gram w fife i praktycznie pod nic więcej konsola nie będzie używana no chyba że 2-3 tytuły sporadycznie

Jak grasz tylko i wyłącznie w Fifę, to obojętne co kupisz. Jak chcesz mieć absolutną pewność to obmacaj obydwa pady, który lepiej leży Ci w rękach.

Zastanów się dobrze przed zakupem, bo ja jednak odrobinę źle wybrałem ( za bardzo się pospieszyłem z kupnem ). Mam PS4 od 06.09.2014 i konsola więcej stała niż była używana. Sam się kierowałem tym, że będę grał tylko w 1-2 gry, może z czasem dojdzie coś więcej ale wyszło całkiem inaczej. Ostatnio kupiłem PC przy którym spędzam znacznie więcej czasu, nawet jak wracam z pracy to wolę włączyć na chwilę blaszaka niż PS4. GTA5, Fifa 16, Diablo 3 ROS leżą i zbierają kurz, ta trzecia była najwięcej ogrywana, a pozostałe może z 2 godzin. Napaliłem się na PS+, które było wykorzystane tylko raz do gry online, darmowe gry dodawałem jak głupi i ograłem z chwilę może z 4 tytuły. Liczyłem na jakieś kompletne wydanie LittleBigPlanet, Killzone czy nawet Dark Souls ( chyba wybiorę wersję na steam ) ale na chwilę obecną nic takiego się nie pojawi. Wydają jakieś emulacje z PS2, które są drogie i marnie wyglądają. Może zostawię PS4 i dokupię XO lub sprzedam w chol... Sony ma ostatnio dziwną politykę i szuka frajerów, którzy będą kupowali gry z dystrybucji cyfrowej za drugie tyle co wydanie box, samo PS+ roczne jest droższe od XLG. Na XO pojawiają się ciekawe oferty typu kup np. Fallouta 4, a dostaniesz F3 z X360. Sam preorder na Gears of War był chyba najlepszą ofertą jaka kiedykolwiek się pojawiła.

szuka frajerów, którzy będą kupowali gry z dystrybucji cyfrowej za drugie tyle co wydanie box

Uncharted: Kolekcja Drake'a na PS Store kosztowało 124 złote, na Allegro ok. 150.

LBP 3 na PS Store można było wyjąć za 42, na Allegro ok. 70.

Z tymi ofertami różnie bywa.

Uncharted: Kolekcja Drake'a na PS Store kosztowało 124 złote, na Allegro ok. 150.

LBP 3 na PS Store można było wyjąć za 42, na Allegro ok. 70.

Z tymi ofertami różnie bywa.

Te oferty pamiętam i z nich nie skorzystałem, bo dla samego LBP 3 szkoda kupować doładowanie za 100 zł. Wolę wydać 50-70 zł za boxa i nie bawić się ciągle w pobieranie. Płyta to wygoda, która będzie górowała jeszcze długo nad cyfrowymi edycjami ( granie 40-120 ms, pobieranie 193 kb/s ). No chyba, że każdy będzie miał dostęp do super szybkiego internetu, który będzie działał bez problemów i umożliwiał pobieranie wszystkiego w kilka minut ( nawet mieszkając na odludzi w lesie ). Z tymi ofertami to masz rację. Ale te ostatnie kup dwie zapłać za jedną, ktoś chce kupić jakiś zestaw to musi wywalić pieniądze na 3 doładowania, bo gry są po 209 zł, a przed promocją ceny były niższe ( nie wiem czy każda gra ale część na 100% została zawyżona ). Sony chwilowo jest zaślepione dobrą sprzedażą PS4 ale pewnego dnia obudzą się z ręką w nocniku i może przypomną sobie co jest najważniejsze. Tego samego zaczynają im życzyć nawet Ci co byli oddanymi fanami ( nawet fanatykami ) Sony, a w tej chwili przeklinają dzień w którym kupili ich najnowszą konsole smile_prosty.gif

Edit:

@Sergi, wstyd się przyznawać ale zapomniałem o tym...

Edited by Thuldumar

musi wywalić pieniądze na 3 doładowania

Już schodzimy z tematu, ale kto w ogóle jeszcze kupuje doładowania? Płatność kartą albo doładowywanie portfela jest wygodniejsze i wydajesz tylko tyle ile potrzebujesz.