Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

prędkość wentylatora

Polecane posty

Witam.W biosie zauważyłem, że są dwie opcje związane ze zmianą prędkości wentylatora.Jedna to cpu fan setting, a druga chassis fan setting.Do czego służy ta druga?Co do cpu fan setting jest ustawione na full on, czyli wentylator powinien się kręcić z maksymalną prędkością, tak?Zauważyłem również, że temperatura procesora i jego napięcie ciągle się waha, temperatura o 1 stopień, a napięcie od 0.960V do 1.001V, czy to normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga chassis fan setting. Do czego służy ta druga?
Obsługuje wyjście/wyjścia CHA_FAN.
Co do cpu fan setting jest ustawione na full on, czyli wentylator powinien się kręcić z maksymalną prędkością, tak?
Tak, choć ostatnio u siebie zaobserwowałem, że płyta i tak delikatnie zmienia prędkość wentylatorów w zależności od temperatury procka.
Zauważyłem również, że temperatura procesora i jego napięcie ciągle się waha, temperatura o 1 stopień, a napięcie od 0.960V do 1.001V, czy to normalne?
Tak. Zresztą odpal sobie w Windowsie np. HWMonitor, to pewnie się przerazisz skokami napięcia smile_prosty.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawia mnie czy te wentylatory nie mają za niskich obrotów.Jak procesor osiągnął 80 stopni to wentylator chodził na zaledwie 2200 obrotach.Mam jeszcze jedno pytanie, zauważyłem, że w biosie ram ustawiony jest na 1030 a na opakowaniu od niego jest 1333, czemu ram nie jest ustawiony na 1333?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Intelowego boxa? Bo mi się wydaje, że on osiąga gdzieś w okolicach 2000 RPM, więc może to jest jego max?

Tak swoją drogą, to jak obciążasz tego procka, że osiąga aż 80 stopni? Sam niedawno bawiłem się i5 2400 z boxowym coolerem i 80 stopni osiągnęła dopiero po wykręceniu na 3.6GHz i z użyciem konkretnego benchmarka.

Co do RAMu, to poszukaj w UEFI opcji aktywowania profilu XMP (choć 1033 to aż podejrzanie mało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 stopni jest, bo jest zakurzony radiator.Mam boxowe chłodzenie, kiedyś jak miałem jeszcze bardziej zakurzony to osiągnął temperaturę 100 kilka stopni i chodził na 3000 RPM, więc 2000 RPM to nie jest najwięcej.

Czy jest możliwe, że chłodzenie się uszkodziło jeśli przy 80 stopniach było tylko 2200RPM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że chłodzenie się uszkodziło jeśli przy 80 stopniach było tylko 2200RPM?
Wątpię, szczególnie jeżeli wentylatorek nie wydaje jakichś niepokojących odgłosów.
Odnośnie ramu to czy to będzie to samo co wczytanie profilu XMP jak przestawię ram frequency na 1333?
XMP określa nie tylko taktowanie, ale też opóźnienia i napięcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chyba może być też tak, że same kości nie mają profilu XMP. Możesz zerknąć do zakładki SPD w CPU-z, tam powinny być wymienione parametry, z jakimi kości powinny sobie bez problemu poradzić (taktowania pomnóż przez 2).

Co do wydajności - zakładając, że stosunek taktowania/CL pozostanie bez zmian, to większych różnic bym nie oczekiwał. Jeżeli się zwiększy, to i wydajność powinna nieco skoczyć, choć nie nastawiałbym się na więcej niż kilka %.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...