Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12/2015 - opis zawartości

Polecane posty

Tajne Prawo Wszechświata głosi, że im bardziej paskudna pogoda na dworze, tym lepsze gry trafiają do recenzji w CDA. Jak tylko zerkniecie za okno, od razu zrozumiecie, że w CDA 12/2015 (premiera 20.10, 2 DVD, 132 strony, 15,99 zł) czeka was naprawdę niezła uczta. Nie tylko zresztą za sprawą recenzji hitów, co zaraz wam udowodnię. No to po kolei, jak powiedział minister infrastruktury, patrząc na wyniki finansowe PKP. Zacznijmy od pełnych wersji gier. Bardzo zacny zestaw dla każdego, bo i znakomita zręcznościówka (Rayman Origins PL), i gra akcji (Max Payne 2: The Fall of Max Payne), i przygodówka dla fanów czarnych kryminałów, osadzona w roku 1934 (Face Noir PL). A jako bonus pełna wersja benchmarka PCMark 8 (Basic Edition).

W dziale W produkcji m.in. Ni-Oh (główny bohater przypomina Geralta, ale jest samurajem, a akcja dzieje się w XVI-wiecznej Japonii), Pokkén Tournament (połączenie Pokémonów i Tekkena) oraz spory tekst o Dark Souls III. Ale to tylko przystawka do beta-testów, bo graliśmy już m.in. w Star Wars Battlefront, Assassin?s Creed Syndicate, Superhot (polska gra akcji która zachwyciła CormaCa) i Cuphead (bardzo ciekawa stylizacja na kreskówki z lat 30. XX wieku). W recenzjach sporo głośnych gier, choć niektóre dostały mocno po krzyżu (a jedna została wdeptana w ziemię), a także kilka tytułów, które mogą wam nic nie powiedzieć, a są prawdziwymi perełkami. Recenzji doczekały się m.in. Might & Magic Heroes VII, Soma (nowy horror twórców Amnesii), dodatek do Wiedźmina 3 (Serca z kamienia), FIFA 16, NBA 2K16, NHL 16, Tony Hawk?s Pro Skater 5, Rock Band 4, Armikrog, Undertale (indyk, średnia ocen na Metacriticu identyczna jak Skyrima i Wiedźmina 3!), Jotun, Armello, Uncharted: Kolekcja Nathana Drake?a i Civilization: Beyond Earth ? Rising Tide. Nie licząc produkcji mobilnych, oceniliśmy 27 tytułów.

W Publicystyce jak zawsze dużo dobrego. Eugeniusz Siekiera pisze o studiu Frictional Games (Penumbra, Amnesia, Soma), które wydeptało nową ścieżkę w gatunku horrorów ("Strach zdefiniowany na nowo"), Cross udowadnia, że "Beat ?em upy były seksowne", Smuggler w swoim cyklu "Osiem generacji konsol" prawie dociera do teraźniejszości. Wspominamy Duck Hunta (z okazji 30-lecia gry), opowiadamy o zaprojektowanym w XIX wieku pradziadzie pecetów ("Komputer na parę") i przybliżamy temat proceduralnego generowania poziomów w grach ("Wyrzuć sześć, by stworzyć świat"). Krigore daje dychę grze Return Fire, Papkin (i nie tylko on) w Grach Wiecznie Żywych składa hołd HoM&M III. Do tego felietony - o upadku serii Battlefield, o codziennym hejcie i o tym, że nie mamy w branży twórców, którzy potrafiliby odcisnąć swój ślad na tworzonych grach (teza kontrowersyjna, ale Cross ma sensowne argumenty). No i oczywiście nie zabraknie Szpil.

W dziale sprzętowym megatest dwunastu kart graficznych z sześciu przedziałów cenowych (w każdym GeForce walczy z Radeonem) i poradnik dotyczący podkręcania. Do testów trafiły monitory, słuchawki, czytniki e-booków, smartfon, tablet, APU (układ AMD łączący CPU i GPU) i najszybsza karta graficzna do minipecetów.

Na deser jak zawsze Na Luzie i Action Redaction.

Na płytach, jak już wiecie, 3 pełniaki (Rayman Origins PL, Max Payne 2: The Fall of Max Payne i Face Noir) oraz benchmark PCMark 8 w pełnej wersji. A poza tym dema, freeware?y, gameplaye, mody do Maksa Payne?a 2, e-booki, galerie oraz wiele innych rzeczy, które mogą zainteresować gracza - spis macie poniżej.

Do zobaczenia we wtorek 20.10 w sklepach, kioskach i salonach z prasą. Nic lepszego na jesienną chandrę tam nie znajdziecie (pomijając to, czego i tak nie kupicie, jeśli nie macie dowodu osobistego).

###SPIS TREŚCI

Info

W PRODUKCJI

Dark Souls III

Ni-Oh

Pokkén Tournament

Regalia: Of Men and Monarchs

Battle Chasers: Nightwar

JUŻ GRALIŚMY

Star Wars Battlefront

Thea: The Awakening

Assassin?s Creed Syndicate

Universe Sandbox²

Valhalla Hills

Cuphead

Superhot

The Flame in the Flood

RECENZJE

Might & Magic Heroes VII

Soma

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Satellite Reign

Skylanders SuperChargers

Blood Bowl 2

Cosmonautica

Cross of the Dutchman

FIFA 16

NBA 2K16

NHL 16

Dropsy

Dragon Age: Intruz

Leo?s Fortune

Tony Hawk?s Pro Skater 5

Armello

Cities: Skylines - After Dark

Destiny: The Taken King

Rock Band 4

Skyshine?s Bedlam

80 Days

Gauntlet

Armikrog

Undertale

Jotun

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake?a

Civilization: Beyond Earth - Rising Tide

Gry mobilne

Star Wars: Uprising

Animal Crossing: Happy Home Designer

Czarodziejski Flet

PixWing

Messy Bird

Juju

Hatsune Miku: Project Mirai DX

The Walking Dead: Road to Survival

Downton Abbey: Mysteries of...

Pac-Man 256

Need for Speed: No Limits

Publicystyka

Strach zdefiniowany na nowo

Beat ?em upy były seksowne

Kaczka faszerowana ołowiem

Dałbym dychę: Return Fire

Gry Wiecznie Żywe: HoMM III

To przybyło z kosmosu

To przywlekli fani

Gamewalker

Wyrzuć sześć, by stworzyć świat

Komputer na parę

Felieton: Battlefield: upadek serii

Felieton: Hejt nasz powszedni

Felieton: Autor jest martwy

Osiem generacji konsol, cz. 7

Szpile

Technologie

Info

MEGAporadnik

Testowanie wydajności - grafika

Testy

AMD A10-7870K

Smartfon Asus Zenfone 2 Laser

Słuchawki Maxell Retro DJ II

Monitor iiyama ProLite B2783QSU

Monitor Philips BDM3270

AMD Radeon R9 Fury Nano

Czytnik Onyx inkBOOK

Czytnik Kindle Voyage Wi-Fi

Tablet Apple iPad mini 4 16 GB Wi-Fi

Poradnik

Dodatkowe MHz gratis

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

#################zAWARTOŚĆ dvd###########

pełne wersje

Rayman Origins PL

Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Face Noir PL

PROGRAMY

PCMark 8 Basic Edition

DEMA

Lego Jurassic World

Tsioque PL

freeware

After Dead

Close Your Eyes

Combat 1944

Final Homecoming

First Person Lover

FlightGear

Icy Berg

Sakis - Underworld

Stunt Rally

GAMEPLAYE

Armikrog

The Flame in the Flood

GALERIE

80 Days

Skyshine's Bedlam

Soma

The Flame in the Flood

MODULATOR

Mody do Max Payne 2

COSPLAY

Leopold

bonusy

ActionMag

Esensja

FAQ - wersja 3.3.2

Shadows on the Vatican patch

Tapety

E-BOOKI

Moja rodzinka

Przepraszam

Mistrz porad

NA LUZIE

Obrazki

Obrazki i animowane gIF

Marek Lenc

######################Pełne wersje gier ? opisy ##################

Rayman Origins PL

Gatunek: platformowa

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 8 (12/2011)

Multi: co-op do 4 osób

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 3 GHz, 1 GB RAM, GF 6800 GT/ATI X600 XT

Wyśmienita platformówka stworzona przez Ubisoft Montpellier - studio kierowane przez ojca postaci Raymana, Michela Ancela. Pozwala grać naraz nawet czterem osobom w trybie współpracy (drop in, drop out), gdzie pozostali kierują Globoksem i dwoma Teensies. W trakcie gry postacie zyskują nowe zdolności - wbiegania po ścianach, szybowania, pływania czy kurczenia się. Niesamowita w Raymanie Origins jest oprawa audiowizualna. Styl graficzny utrzymany jest w cudownie animowanym 2D, dźwięki i muzyka zaś dopasowują się do akcji gracza. Sama gra jest też raczej długa, a dodatkowo po wymaksowaniu poziomów standardowych otwiera się supertrudny Land of the Livid Dead. Sprawdźcie sami, czemu uważamy Origins i Legends za najlepsze platformówki ostatnich lat.

Max Payne 2: Fall of Max Payne

Gatunek: akcja

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 7 (13/2003)

Multi: brak

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 256 MB RAM, grafika 32 MB

Bezpośredni ciąg dalszy historii najbardziej zbolałego policjanta w historii gier. MP2 opowiada swą historię w sposób znany z poprzedniej części - przy użyciu komiksowych kadrów i noirowej narracji. Jest jednak także i parę nowości względem pierwowzoru. Możliwe jest ?ręczne? aktywowanie bullet time?u bez konieczności wykonywania skoków. Sam zasób odnawia się z czasem, który można dodatkowo skrócić, wykonując precyzyjne egzekucje. Pojawił się także wizualny znacznik systemu - kolorystyka przechodzi w sepię. Jest też wyraźnie ładniej - postacie mają nowe modele (sam Max nie jest już wzorowany na postaci szefa projektu, Sama Lake?a, lecz aktorze Timothym Gibbsie). Ciekawy jest system adaptacyjnego poziomu trudności gry, który na bieżąco dostosowuje się do umiejętności gracza. I wreszcie po ukończeniu gry aktywują się dwa dodatkowe tryby - czasowy New York Minute oraz wytrzymałościowy Dead Man Walking.

Face Noir PL

Gatunek: przygodowa

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 7 (10/2013)

Multi: brak

PC: Win Vista/7/8/10, CPU 2 GHz, 1 GB RAM, grafika 128 MB

Ambitna przygodówka w stylu noir, która stara się nawiązywać do twórczości Chandlera i Hammetta, stanowiąc hołd dla całego gatunku i jego bohaterów. Face Noir wyróżnia się z tłumu za sprawą stylistyki - połączenie sepii z jazzem natychmiast przenosi gracza w pięknie zmyślone lata 30. ubiegłego stulecia. Prócz tego jednak nie da się nie zauważyć, że techniczna strona projektu jest jego najsłabszą stroną - razi wygląd postaci i brzmienie ich głosów. Polecamy zatem głównie miłośnikom Philipa Marlowe?a i Sama Spade?a, którzy zechcą przymknąć na te wady oko. Ale podobno grafika nie jest ważna, gdy gra opowiada wciągającą historię...

post-4-0-53227500-1444978540_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie opowieśc o Heroesach w Grach Wiecznie Żywych, może autor umieści coś czego jeszcze nie wiem o tej serii. Wygląda na to H7 dostało otwieracz i jestem bardzo ciekawy oceny. Jak dla mnie wrażenia jak w 6 - przyjemny gameplay i design świata, który jestem w stanie zaakceptować, ale BUGI grzebią tę grę. Poza tym tradycyjnie ciekawią mnie też recenzję FIFY, NBA, NHL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już że zrównaliście z ziemią Tony Hawka. Mnie głównie ciekawią opisy Heroesów, Fify, NBA, Rock Band oraz dodatku do W3. Fajnie zapowiada się również recka Blood Bowl 2. Z publicystyki od razu biorę się za GWŻ Heroesów i felietony o BF-ie w ogóle pytanie do redakcji kto to pisał bo temat pachnie Krigorem oraz o hejcie. A z działu technologicznego przeczytam tylko poradnik. Z płyt na pewno zainstaluje Face Noir i Raymana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się ciekawie:

Raymana mam, ale polecam tym, którzy jeszcze nie mieli okazji w niego zagrać.

Co do recenzji, to na pewno zrównany z ziemią zostanie nowy Tony Hawk (widziałem screen, który wyraża więcej niż tysiąc słów), nowi Herosi dostaną chyba coś między 6 a 7, a wielkim wygranym tego numeru wśród edycji wysoko budżetowych będzie kolekcja Uncharted.

Oczywiście Undertale dostanie co najmniej 9 i mam nadzieję, że recenzje na 1 stronę, bo na połówce to dużo niuansów uleci bokiem. Niestety z indyków mnie rozczarował Armikrog, który po prostu jest krótki i znacznie gorszy od Neverhood (stawiam 5 od 9kier).

Jestem za to ciekaw, jak oceniona zostanie nowa FIFA, która znowu sprawia wrażenie bycia średniakiem, który popada powoli w marazm.

Wieśiek to wiadomo, bo to bardzo dobry dodatek, więc 9 się należy, jak najbardziej (grałem to wiem).

Niezle, wacpan, kombinujecie :) {smg]

Publicystyka zapowiada się na ciekawą, ale to dopiero ocenię we wtorek po lekturze.

Dobra koniec komentowania, bo muszę iść żarówkę wymienić, bo właśnie się spaliła i w ciemnościach siedzę sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie opowieśc o Heroesach w Grach Wiecznie Żywych, może autor umieści coś czego jeszcze nie wiem o tej serii. Wygląda na to H7 dostało otwieracz i jestem bardzo ciekawy oceny. Jak dla mnie wrażenia jak w 6 - przyjemny gameplay i design świata, który jestem w stanie zaakceptować, ale BUGI grzebią tę grę. Poza tym tradycyjnie ciekawią mnie też recenzję FIFY, NBA, NHL.

Podejrzewam, że będzie coś o Forge, o modach, o gorących krzesłach i może coś od autora.

Jak dla mnie świetny numer - dobre pełniaki i dobrze zapowiadające się teksty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólny wydźwięk recenzji Heroes 7 jest dośc okrutny i pesymistyczny, mimo że autor generalnie chwali tę grę w wielu aspektach. W ten sposób dochodzimy do dziwnej sytuacji gdy H6 dostaje na start siódemkę od CDA chociaż nie było pozbawione równie dużej kolekcji bugów, a H7 dostaje ledwie 6+ - w zasadzie tylko za bugi w grze. Dodano system flankowania i ataków od tyłu, wprowadzono na prósby fanów 7 surowców i przywrócono (także dzięki usilnym naciskom społęczności) gildie magów i niekonwertowalne miasta. Gameplayowo to lepsza część niż szóstka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka świetna. Ale to Star Wars, więc musi być świetnie. :)

Pełniaki jak najbardziej na plus. Rayman Origins mam, ale tutaj mam wersję bez DRM-a, więc jest spoko. :) Max Payne 2 to fajna opcja jak się komuś będzie nudziło. Ale najbardziej cieszę się z Face Noir. Przygodówki - to lubię!

Zawartość bardzo porządna. Na pierwszej stronie ze spisem treści Maciek uświadomił mnie, że już następny numer to będzie 250! Jak to zleciało! I CDA wciąż w formie. Chociaż jak spojrzeć z perspektywy czasu, to nikt by się nie spodziewał, jak bardzo to czasopismo się zmieni. Na lepsze.

Po przekartkowaniu znalazłem kilka tekstów, które przeczytam w pierwszej kolejności (Star Wars Battlefront, dodatek do Wiedźmina 3, cała publicystyka [patrząc po tematach w publicystyce, to zawsze, ale to zawsze jest coś interesującego! Brawo!], kilka recenzji i zapowiedzi przygodówek...).

Dzięki za kolejny porządny numer. Będę miał co czytać i w co grać! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie świetny numer. I podobnie jak Boba bardzo cieszy mnie Rayman bez DRM. Mam z Uplaya ledwo ruszonego, ale grało się świetnie i na pewno w końcu skończe, ale w wersji z CD-A. Parę ciekawych recek - zgadzam się w zupełności z zachwytami nad nową FIFA (podobnie jak zgadzalem się z mocna krytyką 15-tki), fajna publicystyka, super okładka, bo uwielbiam SW (co prawda tylko gry, bo filmów ni razu nie widziałem, ale jednak). Fajny numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam problem z zainstalowaniem PCMark 8.

Miałem wolnego ~3GB na dysku - instalator krzyczał, że za mało miejsca.

Zwolniłem nieco pamięci (100GB) a instalator nadal twierdzi, że jest "za mało miejsca na dysku".

Aplikacja CDA twierdzi, że PCMark 8 potrzebuje trochę ponad 4 GB. Na dobrychprogramach napisali, że wymaga 30 GB - co i tak niczego nie zmienia.

O co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego. Samego. Dnia.

CD-Action, kochałem Was już wcześniej ,ale teraz moja miłość przerodziła się w fanatyzm. Przesyłka prenumeraty do Wielkiej Brytanii dotarła tego samego dnia, co premiera pisma.

Nie wierzyłem, że doczekam tak pięknych czasów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne cdaction,

Głosicie wyższość printu nad Internetem argumentem, że u was jest wszystko może i później, ale za to sprawdzone, bo nie działacie tak mocno pod presją czasu. Tym bardziej żenujące jest to, że nie potraficie sprawdzić tak prostej rzeczy jak lista platform danej gry. Takie Black Ops III w dziale info ma na stronie z premierami przypisane "PC, PS4, XONE" - a gdzie są wersje na PS3 i XBOX 360? Gra również wychodzi na te konsole. Może nie jest to jakiś tragiczny błąd sam w sobie, ale to już nie pierwszy raz: pisałem o tym przy okazji numeru 09/2015 oraz 11/2015. Jak widać, nie trafiło gdzie trzeba. Odpisałeś Smugglerze:

OK, do 3 razy sztuka. Uczulono kogo trzeba.

Cytując klasyka - Wszystkich nudzi ta sama stara śpiewka, ale może jeszcze nie jest za późno, ja jednak widzę nic z tego, jeden coraz...

Innymi słowy - jak zapomnicie po raz czwarty, obiecuję przypomnieć o tym pocztą, listownie. Deal :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam problem z zainstalowaniem PCMark 8.

Miałem wolnego ~3GB na dysku - instalator krzyczał, że za mało miejsca.

Zwolniłem nieco pamięci (100GB) a instalator nadal twierdzi, że jest "za mało miejsca na dysku".

Aplikacja CDA twierdzi, że PCMark 8 potrzebuje trochę ponad 4 GB. Na dobrychprogramach napisali, że wymaga 30 GB - co i tak niczego nie zmienia.

O co chodzi?

Może o to, że instalujesz na dysku innym niż C:\, a setup w czasie instalacji wypakowuje coś do katalogu tymczasowego na C:\ i to tam jest za mało miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podobnie jak Boba bardzo cieszy mnie Rayman bez DRM.

Z tego, co mi wiadomo to pudełkowa wersja Rayman Origins również nie posiada drma... Bynajmniej nie jest to jakiekolwiek wymagające wprowadzenia gdziekolwiek jakiegokolwiek klucza :v

No tak, ale ja na przykład kiedyś kupiłem po taniości na Originie i właśnie na tej platformie mam Raymana Origins. A teraz mam od CDA na płytce i też jest spoko. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...