Jump to content
Sign in to follow this  
szymok

Laptop do 2500 zł - SSD czy HDD, matowa czy błyszcząca.

Recommended Posts

Witam.

Zamierzam kupić laptop do ogólnego użytku studenckiego (Internet, programowanie, być może programy inżynieryjskie, produkcja audio, starsze gry), na który przeznaczam 2500 zł.

W pierwszej myśli chciałem upolować coś z dyskiem SSD i matową matrycą. W tym przedziale cenowym, nawet przy dobrych parametrach sprzętowych, bolączką są słabe matryce (luminacja, wąskie kąty). Czy według Was, warto jest postawić na lepsza wydajność kosztem gorszej matrycy?

I pytanie kolejne. Full HD czy HD? Która rozdzielczość lepiej spełni się w 15 calowym ekranie, bo raczej takie biorę pod uwagę.

Pozdrawiam.

Edited by szymok

1. Jak Intel HD Graphics 5500 będzie się spisywać w starszych grach?

2. Czy Full HD w 15 calach, jest warte swojej ceny?

3. Czytając recenzje wymienionych laptopów rzuca się w oczy marna ocena matrycy. Czy to faktycznie źle wpływa na pracę z danym komputerem?

1. W starszych (tak do 2012-13) powinien pozwolić przy HD na w miarę komfortowe granie.

2. Do twoich zastosowań - tak.

3. Problem polega na tym, że jeśli chcesz mieć sensownie wydajnego laptopa i niezłą matrycę to musisz dopłacić przynajmniej 2 tysiące złotych (MSI PE 60 2QE).

A co z problemem skalowania przy rozdzielczości FHD? Czytałem, że sprawia to kłopoty.

Mam również pytanie odnośnie dysku SSD. Czy ten zamontowany w Lenovo, ma gorsze parametry niż ten Samsungowski?

Edited by szymok

Generalnie to FHD jest standardową rozdzielczością dla aplikacji desktopowych i nie powinno być z tym problemów.

Co do SSD - raczej tak, podejrzewam, że w Lenovo jest jakiś podstawowy Sandisk.

Edited by Irenez

Wracam do tego tematu już po kupnie. Wybór padł na Probook'a 450 + SSD 120 GB od Samsunga. I niestety... Okazuje się, że ten laptop posiada miejsce na wpięcię takowego dysku, jednakże o innych wymiarach. Inaczej mówiąc, Samsung 850 EVO jest za długi. Mam nadzieję, że uda mi się wymienić w sklepie X-KOM (zamówione było on-line, z odbiorem osobistym)