Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brando

Komputer do ~5000zł

Polecane posty

Witam, za jakieś 2-3 tygodnie zamierzam zakupić nowy komputer.

Budżet- około 5000zł .

Części do kupienia: cała jednostka centralna+monitor. System mam.

Zastosowania- głównie gry, od czasu do czasu programy typu inventor czy matlab.

Sklep- w sumie obojętne, raczej przez internet, chyba że jest jakiś supersklep w Krakowie

Rozdzielczość monitora- 1920-1080p

Czy będzie podkręcany- raczej tak.

Dodatkowe uwagi:

1.Szperając w internetach natrafiłem na parę gotowych zestawów za ~4000zł. Zastanawiam się, czy taką kwotę przeznaczyć na jednostkę centralną i resztę wrzucić w monitor, czy może zaoszczędzić na monitorze.

Zestawy, któe mnie zainteresowały:

http://pclab.pl/art52777-19.html

Oraz zestaw przygotowany przez morele:

http://www.morele.ne...echnologyCorner

2. Dodatkowo, mam dylemat, bo jeżeli w grę wchodziłyby karty gtx 970 i r9 390 to którą ostatecznie wybrać? Nie zamierzam grać w większych rozdzielczościach, a podobno gtx 970 można lepiej podkręcić. Na testach, które widziałem w rozdzielczości 1080p lepiej wypadała 970. Czy w ogóle lepiej kupić 980? Zależy mi na tym, żeby mieć spokój z apgrejdowaniem na jakiś czas.

Czy w następnych tygodniach/ miesiącach mogą się pojawić jakieś wielkie obniżki cenowe części?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w następnych tygodniach/ miesiącach mogą się pojawić jakieś wielkie obniżki cenowe części?

Nie spodziewałbym się raczej jakichś znaczących obniżek czegokolwiek.

Generalnie to w co zamierzasz grać? Bo jeśli nie potrzebujesz monitora 144 Hz to można spokojnie wziąć coś za 600 złotych zamiast za 1000+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Battlefield 4 to jedyne w co mogę grać gdzie to by było potrzebne. W csa nie gram, więc nie wiem jakie gry jeszcze mogłyby z tego korzystać. Chciałbym sobie spokojnie pograć na 60fps na wysokich detalach np. w Wiedźmina albo jakieś gry, które będą za niedługo wychodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep- w sumie obojętne, raczej przez internet, chyba że jest jakiś supersklep w Krakowie.

W przypadku zakupów w morele.net mógłbyś sobie odebrać komputer osobiście z netpunktu mieszczącego się na ulicy Mogilskiej na przeciwko Komendy Wojewódzkiej Policji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójny post, ale mam jeszcze parę pytań.

1. Długo czytałem różne tematy i wydaje mi się, że radeon r9 390 jest bardziej przyszłościowy. Teraz mam pytanie, jaką wersję wybrać? Z tego co widziałem to jedną z bardziej polecanych wersji jest nitro, ale jeszcze mam dylemat co wybrać.

2. Czy bardzo opłaca się dopłacić to pareset złotych i wziąć i7 zamiast i5? Nie wiem, czy kiedyś nie zdarzy mi się używać jakiegoś bardziej wymagającego oprogramowania i czy w takim wypadku lepiej na tym wyjdę posiadając i7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 MSI Gaming. Sapphire daje tylko dwuletnią gwarancję.

Ad. 2 Problem polega na tym, że w większości przypadków takie kupowanie na zapas jest nieopłacalne, jeśli w tej chwili nie wiesz, czy będziesz programował, obrabiał multimedia, przeprowadzał obliczenia naukowe, to jest to bardzo wątpliwe w toku życia procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programowania/ obliczeń/ to jestem pewien, że to będę robić, zastanawiam się tylko, czy opłaca się wydać to dodatkowe pareset złotych. Patrząc na to w sumie chyba powinienem wybrać gtxa bo posiada CUDA, ale chciałbym mieć taki najbardziej optymalny zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co słyszałem to cuda jest trochę szybsze, ale rzeczywiście lepiej się nie ograniczać. Zatem zostaję przy radeonie. Co do i5 vs i7 to chyba w końcu wybiorę i5. Gdybym miał dodać do budżetu jeszcze jakieś ~500zł, opłacałoby się coś jeszcze wymienić? Może dołożyć do jakiegoś lepszego monitora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciut zawiłe.

CUDA wychodzą lepiej od OpenCL na kartach nVIDII, ale zazwyczaj jednak i tak przegrywają z Radeonami z OpenCL. Radeony mają dużo więcej mocy obliczeniowej od kart nVIDII i to szybko wychodzi przy dobrze napisanych programach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...