Skocz do zawartości

Kierownica PC do 500zł


suCCHy

Polecane posty

Tak jak w temacie najlepiej z feedbackiem :D Jest ktoś kto się na tym zna? Używane głównie do Project CARS i innych symulatorów wyścigowych na PC. Dodatkowo z jakimiś fajnymi rękawiczkami do 200 w osobnym budżecie.

PS. Tak wiem Project CARS to nie typowy symulator. (To tak jakby ktoś się czepiał :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podlecić od siebie tylko Logitech Driving Force GT.

Mam ją od wielu lat i Ani razu mnie nie zawiodła. Prosta konfiguracja. Świetny FF i dobre wykonanie. W tej cenie ciężko o coś lepszego:

http://www.morele.net/kierownica-logitech-driving-force-gt-941-000021-252732/

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za późno, ale temat nie zamknięty, więc może jeszcze potrzebujesz porady.

Bawienie się w e-brake jest imo zupełnie bez sensu, ale jeśli rzeczywiście cię to kręci to opcje masz dwie:

1) Hamulec od Fanateca, który kosztuje 130 euro bez kosztów przesyłki. Działa natywnie z Fanatecami, które już są drogie (najtańszy zestaw kółko+pedały+shifter to z 500-600 euro).

2) Tańsza zabawa w majsterkowanie i budowanie jakiegoś button boxa. Sam zbudowałem parę lat temu swój pierwszy hamulec działający w pozycjach 0 i 1 za koło 50 złotych (tani pad od manty, resztki starego joysticka i drewniane pudełko). Do tego jednak potrzebna jest jakaś wiedza i praktyka z elektryką.

Wybór należy do ciebie, ale imo lepiej jest po prostu kupić średniej jakości kółko (G27 np.) i podpiąć hamulec ręczny pod jakiś przycisk na kierownicy. Tanie hamulce na rynku i tak są cyfrowe, a analogowe zabawki tylko wspomniany wyżej Fanatec kosztują dużą kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko jedną grę na kierownicę, w której można było robić drifty - Shift 2.

W całej reszcie używasz tylko kierownicy, gazu, hamulca (Technika hamowania lewą nogą) i przycisków na kierownicy do przełączania biegów. Oczywiście są też masochiści, którzy lubią się pobawić drążkiem. Dla mnie to nie ma żadnego sensu, jest ponadto niewygodne. Mam G27 i moduł skrzyni leży cały czas niepodpięty, bo tylko przeszkadza.

Są też zwroty, które robi się właśnie ręcznym, np. w Richard Burns Rally.

Ale tam to ludzie robią sobie takie setupy:

(mocno przerobiony G27 z dodatkami)

Tylko że to swoje kosztuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...