Skocz do zawartości
Nastruid

Czy warto zainwestować w konsole przenośną?

Polecane posty

Chce na początku zaznaczyć, że jestem kompletnie zielony na temat gier na konsolach przenośnych jak Ps Vita czy 3DS, także nie gram na komórce.

Ostatnio przeglądałem parę gier na konsole przenośne które mnie zainteresowały jak Persona, Pokemony, SMT. Nigdy nie grałem w taki rodzaj gier jak jRPG i trochę boję się wydawać kasę na konsole przenośne, żebym się nie przejechał. Z drugiej strony wiele się mówi, że gry na komórki się rozwijają ale jak patrze na nie to, że tak się wyrażę jakieś pierdółki. W każdym razie na urządzenia mobilne wychodzą jakieś starsze jRPG. Stąd moje pytanie co lepiej wybrać konsole przenośną czy zainwestować w lepszą kome (wiadomo nowa koma zawsze się przyda). Gdzieś czytałem, że w Japonii urządzenia mobilne wyparły konsole przenośne więc może na nie pojawią się jakieś tytuły warte zagrania. I tak w ogóle czy na konsole przenośne pojawiają się ciągle jakieś nowe tytuły warte uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3DS sprzedał się w ponad 50 mln egzemplarzy, także rynek handheldów taki martwy jeszcze nie jest. Fakt, że gry do tanich nie należą, ale w większości przypadków są warte swojej ceny. Jeżeli zamierzasz ograć gry, które wymieniłeś to tylko każda z nich wyjmie Tobie od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin z życiorysu ;)

Osobiście nie trawię grania na telefonie ze względu na brak przycisków i zasłanianie sobie ekranu podczas sterowania, więc myślę, że to też może zostać uznane jako argument przeciwko używania komórki jako sprzętu do grania.

A co do nowych gier - przeczytaj podsumowanie Nintendo Direct z ubiegłego tygodnia, powinieneś bezproblemowo znaleźć coś dla siebie spośród nadchodzących tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej bierz 3DS bez zastanowienia. Używane można dostać od 400 złotych, masa dobrych gier, w tym Super Smash Bros. Gdyby nie to, że spłacam komputer, to sam bym się połakomił :)

To, co mnie odrzuca w graniu mobilny:

- brak mechanicznych przycisków ( chyba, że kupić dostawkę )

- kiepsko zaprojektowane sklepy z grami, czyli taki na przykład sklep play na androidzie.

- większość gier to nie są poważne tytuły, to nie są nawet tytuły, które nazwałbym grami. Są to kalki innych produkcji, zwykle z masą mikropłatności, bądź niską ceną, zgodnie z zasadą "a nuż się trafi frajer"

- Wymagania; dajmy na to taki KOTOR na androida wymaga jego wersji 4.1, mój stary tablet udźwignąłby grę, ale mam androida 4.04... I baw się człowieku w aktualizację...

- Bateria - bądźmy szczerzy, smartphone czy tablet nie jest projektowany z myślą o długości baterii. Jeśli już, to oszczędzają na podzespołach, jeśli już masz wypasioną baterie i wypasioną resztę sprzętu, to zwykle wychodzi ci taniej kupić handhelda i masę gier w tej samej cenie...

Ale granie na mobilkach ma też plusy:

- Grasz wszędzie, bo nie czarujmy się, komórkę mamy wszędzie

- Cena gier jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo niska... Serio, żeby mieli takie ceny na STEAM :)

- Mimo całego shitu, którym zawalony jest sklep na androidzie i IOS, trafiają się perły, jak "W 80 dni dookoła świata", czy "Warhammer quest". Tyle, że trzeba je wyłuskać.

Plusy konsoli przenośnych:

- Grasz gdzie chcesz, z tym, że musisz nosić dodatkowy sprzęt, czyli zamiast w kieszeni mieć jeno komórkę, masz jeszcze zrobić miejsce na konsolę

- Długa bateria, serio, na NDS-ie trzymała około 16-18 godzin, przy umiarkowanym oświetleniu ekranu

- Gry są w większości wypadków rewelacyjne, zarówno SONY jak i Nintendo mają w swojej ofercie exclusivy tylko na ich konsole.

- Spory rynek używek

Miunusy:

- Ceny nowych gier, zresztą co tam nowych, stare też nie są tanie...

- Sama konsolka też tania nie jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...