Skocz do zawartości

Rozwiązany: Laptop gamingowy 6000zl max


LeeWalker

Polecane posty

Witam!

W niedługim czasie mam zamiar kupić sobie laptopa do gier, wydam na niego maxymalnie 6000zł. Tryb życia nie pozwala mi na zakup komputera, więc laptop jest jedynym wyjściem. Po długich poszukiwaniach wyselekcjonowałem dwa lapki:

http://www.x-kom.pl/...in8-gtx965.html

http://www.x-kom.pl/...gtx965-fhd.html

Szukałem laptopów posiadających już w zestawie windowsa (preferuję win 8) i dysk ssd. Laptop ma odpalać nowe gry na możliwie najwyższych ustawieniach i mieć dobre chłodzenie. Proszę o pomoc w wyborze, a także podanie swoich propozycji w tym przedziale cenowym(5000-6000), możliwe, że przeoczyłem jakąś dobrą maszynę.

Oprócz tego mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy dysk ssd o pojemności 120gb będzie wystarczający, czy może szukać większych?

2. W podanych laptopach występuje karta graficzna gtx 965m 2gb, ale są też modele zawierające gtx 960m 4gb. Wybrać troszeczkę słabszą kartę z większą ilością pamięci, czy lepszą z mniejszą ilością pamięci? Jaka jest różnica między nimi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, poniżej masz MSI GE72 Apache Pro z i7-5700HQ, 8 GB RAM, GTX 970M i dodatkowym dyskiem Plextor M6s 128 GB. Cena wprawdzie troszkę powyżej 6000 zł, ale można zamienić SSD na tańszy (wybrałem dosyć drogi ale bardzo dobry jakościowo). Laptop ten będzie zdecydowanie wydajniejszy od modeli podanych przez Ciebie wink_prosty.gif

PS. Jeśli zależy Ci na Windows to możesz na razie odpuścić dysk SSD i w jego miejsce dać system. Zmieścisz się w budżecie a będziesz miał i tak lepszego laptopa.

MSI Apache Pro GE72 2QF GTX970M

Details :

pamięć RAM (SoDIMM): 8GB (1x8GB) DDR3L 1600MHz CL11

pasta termoprzewodząca: standardowa pasta termoprzewodząca

konfiguracja RAID: dziękuję, nie potrzebuję RAID

port mSATA/m.2 (SSD): SSD m.2 2280 PCIe x2 Plextor M6e 128GB (do 770/335MB/s)

drugi port mSATA/m.2 (SSD): dziękuję, port mSATA/m.2 zostawiam wolny

trzeci port mSATA/m.2 (SSD): dziękuję, port mSATA/m.2 zostawiam wolny

dysk HDD/SSHD/SSD: HDD 1TB 7200rpm (dysk fabryczny)

system operacyjny: bez systemu operacyjnego

gwarancja: 2 lata - door to door na terenie całej Polski

priorytet zamówienia: standardowy czas realizacji - 3-4 dni robocze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem trochę dopłacić, ale kupić lapka z gtx 970? A co powiesz o takim modelu:

www.x-kom.pl/p/212609-notebook-laptop-17-3-asus-g751jt-t7010h-i7-4710hq-8gb-128-1tb-win8-gtx970.html#

Czy warto? Zauważyłem, że MSI z takimi parametrami, jak ASUS są trochę droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...