Jump to content
TokaMXoa

Kupno PS3 2015- pytania o wersję konsoli, dysk i cenę.

Recommended Posts

Od pewnego czasu szukam na aukcjach odpowiedniej dla siebie PS3. Z powodu braku obeznania w tych klimatach pozwoliłem sobie na rozpoczęcie nowego tematu (podobne nie są już najświeższe). Post raczej o charakterze orientacyjnym, aniżeli ostatnią rzeczą przed zalicytowaniem/kupnem przedmiotu.

Podstawowe założenia:

- Jako, że będzie to moja pierwsza konsola, nie chciałbym wydać więcej niż 450zł (jeżeli jest to realna kwota). Oczywiście przy tym budżecie nowy sprzęt nie wchodzi w grę.

- Interesuje mnie konsola bez Move, bez kamerki, bez innych śmiesznych bajerów. Jedyny dodatek jaki uznałbym za miły to 2 pady (ten jednak mogę dokupić później)

- Konsola jest kupowana z myślą z grubsza o trzech grach: Deamon's Souls, Bayonetta, Heavy Rain, lecz przy tej (w sumie niemałej) inwestycji nie wykluczam kolejnych tytułów w przyszłości.

- PS3 nie będzie używany do filmów czy muzyki.

- Prawdopodobnie nie będę kupował gier w postaci elektronicznej, wyłącznie pudełkowe wydania.

Podstawowe pytania/obawy.

- Jaka wersja samej konsoli będzie najlepszym wyborem? Widziałem wielu zwolenników FATów i stojących po drugiej stronie barykady fanów slimów/SS. Najlepszą opinią cieszy się chyba zwykła wersja Slim (podobno FATY są awaryjne, a SS mają zacinającą się klapkę na płyty)

- Jaka pojemność dysku wystarczy do spełnienia powyższych założeń? Nie jestem pewien jak przebiega proces instalacji gier (o ile są wymagane), aktualizacji oprogramowania, przechowywania sejwów, stąd też moje obawy o ten podzespół.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faty, nawet jeżeli kiedyś były dobrym wyjściem (dużo gniazd, niektóre miały układ PS2) to obecnie są już tak stare że kupowanie takiego to proszenie się o awarię. Super Slim są robione bardzo niskim nakładem kosztów, z kiepskich materiałów. Więc najlepszym rozwiązaniem jest Slim.

Pojemność - jeśli nie chcesz kupować wersji elektronicznych en masse, to wystarczy najmniejsza pojemność dysku. Dla Slim to bodaj 120 GB.

W 450 złotych z łatwością znajdziesz dobrą ofertę, nawet z dwoma oryginalnymi padami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...