Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mariusz1024

Rozwiązany: Komputer do 4800 zł

Polecane posty

Miałem bardzo podobny problem (wręcz identyczny). U mnie problem powodowała karta dźwiękowa (z którą i tak mam też inne problemy, więc i tak ją wypiąłem i problem ustał). Z tego co wyczytałem, ktoś inny miał ten problem gdy miał podłączoną klawiaturę (nie pamiętam jakiej firmy). Nie jestem żadnym ekspertem i nie chcę Ci źle radzić, aczkolwiek możesz spróbować na początek mało inwazyjnie po prostu odłączyć klawiaturę/myszkę i wtedy spróbować wyłączyć komputer. I jeszcze jedno, w moim przypadku komputer przy przytrzymaniu przycisku od włączania dopóki PC się nie wyłączył, powodowało że już się nie włączał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

@MikaelDorren

Jak tylko ten problem wystąpił, to sprawdzałem Power Management w biosie i nie zauważyłem niczego podejrzanego.

@Lakemist

Jak tylko sprawdziłem bios to właśnie pomyślałem o peryferiach komputera i wszystko odłączyłem i do skrzynki podpięte jest tylko zasilanie. Kompa wyłączam przy pomocy przycisku na obudowie, ale i tak się uruchamiał po paru sekundach.

Chyba zadzwonię do morele.net i podpytam czy po przez otworzenie obudowy nie naruszę jakieś plomby. Nie chcę stracić gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zadzwonię do morele.net i podpytam czy po przez otworzenie obudowy nie naruszę jakieś plomby. Nie chcę stracić gwarancji.

Plombę na obudowie z tyłu pewnie masz? Jeśli tak to jest ona tylko do 30-dniowej gwarancji na montaż. Jeśli ją zerwiesz to tracisz gwarancję na montaż, ale na wszystkie pozostałe podzespoły masz normalną gwarancję.

Ja bym zaczął od resetu BIOS. Wygląda to jakby w jakiś sposób była aktywna funkcja "wake on lan" czy jak ona się tam nazywa.

Może też się robić jakieś zwarcie. Też kiedyś mając dogorywającą płytę główną nie mogłem komputera wyłączyć inaczej niż wtyczką z gniazdka bo czy to przyciskiem na obudowie czy zamykając Windowsa i tak z automatu włączał się od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończyłem rozmowę z konsultantem i dokładnie tak jest to plomba dotycząca 30-dniowej gwarancji na montaż. Na razie jeszcze powstrzymam się od restetu BIOSu. Jeszcze raz przejrzę ustawienia w BIOSie może coś tam jednak przeoczyłem. Był bym niezłym pechowcem jak zaraz po otrzymaniu sprzętu jakaś część okazała się wadliwa. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że po wymianie płyty głównej karta graficzna również była wadliwa. Z informacji jakie otrzymałem od Nich dosyć mocno się przegrzewała. Możliwe, że wadliwa płyta główna uszkodziła kartę graficzną. Tu pojawia się moje pytanie czy mogę od Nich zażądać wymiany wszystkich podzespołów komputera? Wolał bym aby się nie okazało, że za miesiąc muszę wysyłać kompa znowu na gwarancję bo np. coś tam się z CPU dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro padły i płyta i karta graficzna, to winnym może być zasilacz. Szansa, że wadliwa płyta uszkodziła kartę graficzną jest dosyć niska, już prędzej spodziewałbym się czegoś odwrotnego, choć to dotyczy raczej kart, które nie trzymają się norm ATX (uprzedzając pytanie - Radeony R9 390 nie mają tego problemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do morele i poprosiłem aby wykonali dłuższe testy obciążeniowe (tak z 4h). Z tego co się dowiedziałem, to zazwyczaj takie testy trwają u nich 1h. Poprosiłem też od nich o potwierdzenia, że komputer przeszedł te testy obciążeniowe. Jak dostanę ten komputer z powrotem to od razu po zainstalowaniu systemu i wszystkich sterowników, sam go przetestuje jakimiś benchmarkami.

@Ationx

Wiesz nie spodziewałem się, że to mogą być aż tak poważne uszkodzenia. Gdybym wiedział to bym go oddał na zwrot 14-dniowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do morele i wychodzi na to, że Radeony R9 390 mają z jakiejś wadliwej serii. Bo sytuacja wygląda następująco. Wymienili płytę główną, jednak problem dalej występował. Więc spróbowali wymiany karty graficznej, też na R9 390 i problem dalej występował. Więc postanowili wymienić na MSI R9 270 Gaming 2GS aby przetestować i z tą kartą graficzną komputer działał już całkowicie poprawnie. Co o tym myślicie? BTW mają mi wysłać listę kart graficznych do wyboru, pewnie będę chciał się Was poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tam problem jest główne z wyłączaniem. Na R9 390 komputer po wyłączeniu po przez "start -> zamknij" lub po przez naciśnięcie przycisku power na obudowie, sam z powrotem się włącza. I trzeba całkowicie odciąć zasilanie aby go wyłączyć. Ale zadzwonię do nich i podpytam jeszcze o ten zasilacz.

@Edit

Przed chwilą dzwoniłem do morele i powiedzieli, ze testowali również na innych zasilaczach. Przetestowali też przed chwilą na innych kartach graficznych i problem nie występował. Tylko na kartach graficznych Gigabyte R9 390 występuje ten problem.

@Edit 2

Wysyłali również maila do Gigabyte z pytaniem odnośnie tych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco poszperałem i jeśli chce Ci się kombinować, to wygląda na to, że problem z kartami Gigabyte da się obejść przez wyłączenie zaawansowanych opcji oszczędzania energii (ULPS i PowerPlay) lub wyłączenie opcji Fast Startup w Windowsie. Przy czym pierwszej opcji raczej bym nie polecał. A tak poza tym, to trzeba czekać aż Gigabyte to poprawi, bo problem ewidentnie jest w BIOSie karty, a nie w sterownikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym aby karta była w 100% sprawna zwłaszcza, że jest to przecież nowy sprzęt nie używany.

Aby już dłużej nie czekać to wymienię kartę na jakąś inną. Może coś z tych wybiorę:

  1. MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G)
  2. MSI Radeon R9 390, 8GB GDDR5 (512 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9 390 GAMING 8G)
  3. MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP (GTX 970 4GD5T OC)
  4. MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 (256 Bit), DVI, HDMI, 3xDP (GTX 970 4GD5 OC)

Myślę o tym o drugiej opcji R9 390 od MSI. A co Wy byście mi doradzili?

Tak BTW, to zadzwoniłem do nich i dowiedziałem się, że będę musiał dopłacić, jednak trochę mnie to dziwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R9 390 od MSI wypada bardzo dobrze w testach i ma już sporo opinii - można raczej śmiało brać.

A co do dopłaty - co w tym dziwnego? Przecież to nie wina sklepu, że producent spaprał BIOS. A że MSI jest wyceniona drożej (chociażby z uwagi na cichsze chłodzenie), no to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...