Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mariusz1024

Rozwiązany: Komputer do 4800 zł

Polecane posty

Witam

  • Budżet na komputer: około 4800 zł, ale zależało by mi aby się w tej kwocie zmieścić
  • Części do kupienia: skrzynka
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gaming, programowanie
  • Preferowany sklep: brak
  • Rozdzielczość posiadanego monitora: 1920x1080
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: tak
  • Dodatkowe uwagi: zależało by mi na tym aby zestaw posiadał 16 GB pamięci RAM oraz aby był w stanie komputer był wstanie pociągnąć gry w jak najwyższych ustawieniach. Chciał bym też kupić jakąś podświetlaną klawiaturę (na to oddzielna kasa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję taki sprzęt:

http://www.morele.net/inventory/info/psKbma/

Ewentualnie, jeżeli nie przeszkadza ci głośne chłodzenie (tylko pod obciążeniem), to można dać tę kartę graficzną - http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-r9-390-8gb-gddr5-512-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gv-r939wf2-8gd-765605/ - ma fajną cenę i całkiem możliwe, że starczy na dłużej (Radeony wydają się bardziej przyszłościowe, jeżeli chodzi o współpracę z grami napisanymi pod DX12).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował kostki pamięci podmienić na te

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-16gb-2x8gb-2666mhz-cl15-czarne-hx426c15fbk2-16-767141/

Trochę niższa cena i trochę lepsze parametry.

Do reszty nie mam zastrzeżeń.

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ationx

Coś Ci się chyba pomyliło, te pamięci są droższe smile_prosty.gif

Zastanawiam się czy nie wziąć tego zestawu bez dysku SSD, oraz mam dylemat nad kartą graficzną nVidia czy Radeon. smile_prosty.gif Jak myślicie czy w ciągu roku pojawią się jakieś tytuły które będą korzystać z DX 12?

Poszukuję też klawiatury i myszki tak około 200 zł. Znalazłem na razie coś takiego:

Polecili byście coś dobrego w podobnej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie wziąć tego zestawu bez dysku SSD, oraz mam dylemat nad kartą graficzną nVidia czy Radeon. smile_prosty.gif Jak myślicie czy w ciągu roku pojawią się jakieś tytuły które będą korzystać z DX 12?

Myślę, że się pojawią, trochę jest już zapowiedzianych (patrz niżej). Pytanie ile takich gier będzie i w ilu DX12 zrobi faktyczną różnicę?

Pierwsze tytuły korzystające z DX12 powinny wyjść Fable Legends (jakieś ptaszki ćwierkały, że gra ma wyjść w przyszłym miesiącu), Star Wars Battlefront, ARK: Survival Evolved, Ashes of the Singularity. Poza tym z zapowiedzianych na przyszły rok gier są jeszcze nowy Deus Ex, kolejny Hitman, nowy Mirror's Edge, Rise of the Tomb Raider, Gears of War:Ultimate Edition, DayZ, Halo Wars 2 oraz Star Citizen.

Poza tym kilka gier ma otrzymać patche wprowadzające obsługę DX12 - na pewno ARMA 3.

Do tego kilka ważniejszych silników ma mieć dodane wsparcie dla DX12.

Czyli teoretycznie trochę tego jest. Ale co to da i czy inni twórcy również pójdą tą drogą - nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję też klawiatury i myszki tak około 200 zł.
Jakoś nie mam zaufania do Nateca, wolałbym KB-G265 albo Force K7 (no chyba, że podświetlenie nie jest potrzebne, to znajdzie się jeszcze kilka modeli).

Co do myszy, może ta dyskusja nieco pomoże. Jakbyś szukał jakiejś alternatywy, to najpierw podaj preferowany chwyt i długość dłoni (klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę na chwile do tematu karty graficznej. Wygląda na to, że będę decydował się na R 390, zasugerowałem się trochę tymi testami:

i
. Z tych testów wynika, że wydajność jest podobna. Zastanawia mnie jeszcze czy tą kartę dało by radę pokręcić, oraz jaka jest różnica pomiędzy CUDA a Stram Processor?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ujęciu CUDA i Stream Proccesors to są różne nazwy tego samego.

CUDA ma również drugie znaczenie - jest to platforma programistyczna, która pozwala przenosić obliczenia na karty graficzne nVIDII. W grach wykorzystywane jest to przez PhysX.

Co do podkręcania, to jak zawsze - wszystko zależy od sztuki. Na ogół GTX 970 podkręca się lepiej, choć i tu zdarzały się sztuki, których nie dało się podkręcić w ogóle. Choć jeśli chcesz się bawić, to część R9 390 da się odblokować do pełnego R9 390X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ationx

Coś Ci się chyba pomyliło, te pamięci są droższe smile_prosty.gif

Jak podawałem były kilka czy tam kilkanaście złotych tańsze. W chwili obecnej widzę jedne wypadły z oferty, a drugie mają chyba wyższą cenę niż miały. Jak widzisz ceny i dostępność podzespołów często zmieniają się z godziny na godzinę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...