Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SwitchBlade

Rozwiązany: Bluescreen Windows 7

Polecane posty

Witam.

Dosłownie 20 minut temu zaczął szwankować monitor; Wiatraki w obudowie raz przyśpieszały, raz zwalniały, a żadna wymagająca aplikacja 3D nie była uruchamiana.

Wyłączyłem więc komputer i przeczyściłem w środku (ostatnio robiłem to półtora miesiąca temu i robię to regularnie).

Teraz piszę z trybu awaryjnego (z dostępem do sieci), ale gdy chcę uruchomić system normalnie - wyskakuje komunikat, taki, jak na filmie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=9y3WFDtZz3g

Parametry komputera takie, jak w opisie pod spodem.

Panie i Panowie - nie mam pojęcia co robić.

Pozdrawiam

@edit

https://youtu.be/wdBKOh1LVQU

Potem uruchomiłem ponownie (normalnie). Działało aż do momentu, jak jest teraz, w drugiej części filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rezultat? Szczerze powiedziawszy to po obejrzeniu 2go filmiku stawiam jednak na kartę(lub płytę lub może jeszcze coś) bo przed uruchomieniem systemu dzieje się co się dzieje. Sam spotkałem się 2 dni temu z tym bluescreenem i oczywiście problemami jakie spowodowało zainstalowanie 2 różnych sterowników Nvidii na laptopie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety;

Usunąłem i zainstalowałem od nowa sterownik (najnowszy, aktualizowałem) i nic.

Ale jest jedna rzecz, która nurtuje; Mam panoramiczny monitor (1360x768) i w ustawieniach mam proporcje 4:3; Tak jakby system nie wykrywał 16:9... Dziwne, bardzo dziwne.

I chyba racja - Nie mogę odpalić GTA 5, bo nie znalazł sterownika DX10, DX11...

Boje się najgorszego, a przecież żadnej aplikacji nie odpalałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blue screenie widać artefakty, czyli najpewniej karta graficzna jest fizycznie uszkodzona.

Można spróbować wyjąć kartę i przeczyścić wszystko, a następnie spróbować raz jeszcze, ale mało prawdopodobne, że to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam za odkop. Minęło już kilka dni i dalej nikt nie chce kupić tej uszkodzonej karty.

Pomyślałem: A gdyby tak sprzedać cały komputer i dołożyć do laptopa?

Myślicie, że takie rozwiązanie się wykalkuluje?

Nie wiem, ile jest warty komputer (z sygnatury) obecnie z tą kartą.

Ale to już chyba na osobny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego komputer ma Ci służyć, i jakie masz wymagania odnośnie mobilności, itd.

Bo jeśli np. chcesz go używać głównie w domu a głównym celem są gry komputerowe, to przejście na laptopa będzie znacznym krokiem w tył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...