Jump to content
Sign in to follow this  
mateusz150

Chłodzenie a procesor 95w tdp

Recommended Posts

Zamówiłem sobie to chłodzenie: http://www.zalman.co...ead.php?Idx=784 lecz nie doczytałem, że to chłodzenie jest przystosowane do procesorów z TDP 82w... a ja mam Quada Q8300 który ma 95w TDP.

I pytanie brzmi czy sie nada to chłodzenie do tego procesora gdy nie jest on podkręcany i dodatkowo z tylu obudowy zamontuje dodatkowy wentylator 92mm. Obecnie siedze na starym boxie intela z 6 letnim już chyba bez wymienianej pasty termo prawdopodobnie.

Tempertury podczas wyświetlania pulpitu:

407_przechwytywanie.png

W stresie:

353_przechwytywanie2.png

Edited by mateusz150

Ciężko powiedzieć, musisz sam się przekonać, zamontuj go i od razu odpalaj OCCT, zobacz jakie są temperatury. Zawsze możesz go zwrócić jak przyjdzie. Aktualnie twoje temperatury są bardzo wysokie.

Edited by kry7
  • Upvote 1

Od 6ciu lat nie zmieniałeś pasty? Sama jej wymiana zbiłaby koło 5 stopni :)

Chłodzenie możesz założyć, jak nie podpasuje tooddaj.

Zawsze możesz go zwrócić jak przyjdzie.
To nie jest przypadkiem tak, że zwracany sprzęt nie może mieć widocznych śladów użytkowania? W przypadku coolera całkowite wyczyszczenie z pasty może nie być wybitnie proste proste, dodatkowo samą pastę trzeba by zdobyć z innego źródła.

@mateusz150

Ten wentylator 92mm to będzie jedyny wentylator montowany w obudowie? Bo jakiś wciągający powietrze do wnętrza, ulokowany gdzieś z przodu obudowy, wcale by nie zaszkodził.

@Reju: komputer kupiłem używany niedawno, nie mam go od 6 lat wink_prosty.gif

@webtom: z tyłu będzie ten 92mm, dodatkowo w zasilaczu u góry będzie SilentiumPC Mistral 120mm, także na przód planuje założyć jakiś 120 chyba (musze sprawdzić dokładnie jaki tam pasuje).

Edited by mateusz150

Zamontowałem już to chłodzenie, nowa pasta jest też i temperatury takie jak były ale jest ciszej za to :D poczekam kilka godzin aż pasta zaschnie troche i zobacze wtedy.