Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pucius

Rozwiązany: Colin McRae Rally 2005 - nie czyta płyty

Polecane posty

Siemka od razu mówię, że nie jestem pewien czy w dobrym dziale założyłem mój temat, gdyż problem istnieje także w przypadku kilku innych gier, najwyżej proszę o przeniesienie.

Otóż jako iż mój laptop nie należy do najnowszych i najlepszych postanowiłem, że odpalę sobie jakieś starsze gierki w które kiedyś nie grałem zbytnio a teraz bym sobie z nimi poradził.

Włożyłem więc płytę (oryginalna rzecz jasna) do napędu i czekałem na reakcję. Po kilku bzyknięciach napęd ucichł i nic się nie wydarzyło. Wszedłem więc w Mój komputer i spróbowałem otworzyć ręcznie płytę ale komputer jej nie wykrywał i tylko napęd się otwierał.

Komputer nie wykrywa także pierwszej płyty "kultowych gier komputerowych" z gazety wyborczej ale już płytę trzecią wykrywa bez problemu.

Posiadam Windowsa 10 zaaktualizowanego z 7 na której wszystko działało. Laptop SVE1711T1EB.

Wina raczej stoi po stronie systemu bo napęd działa gdyż instalowałem dziś Fallouta 1 z płytki.

Bardzo bym prosił o pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina raczej stoi po stronie systemu bo napęd działa gdyż instalowałem dziś Fallouta 1 z płytki.

To ze naped odczytal plyte z Falloutem, a z Colinem juz nie, wcale nie oznacza, ze to wina systemu. Albo zaczyna szwankowac Ci laser w napedzie, albo plyta padla. Najlatwiej byloby to sprawdzic na innym komputerzejesli masz taka mozliwosc. Wersja systemu Windows raczej nie ma wplywu na skutecznosc odczytu plyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka działa bez problemu na innym komouterze z Windows 7, więc to nie jej wina.

Poważnie? Po 2,5 roku używania napędu raz miesięcznie (aaa to chyba w tym problem) napęd już padł? To lipa by była trochę. Może faktycznie to prawda :(. Jak dobrze, że istnieje steam i nie trzeba tam płytek używać. :D. Czyli nie ma innej opcji jak wina napędu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mieliście racji. Napęd był sprawny, musiałem tylko coś zainstalować, jakiś sterownik i dalej działał jak z pudełka.

 

ale laptop już rozwalony i tak wiec dziekuje za pomoc

 

temat do zamkniecia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...