Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pysio

Rozwiązany: Nowa Stacjonarka + monitor [5500zł]

Polecane posty

  • Budżet na komputer:5500,- zł
  • Części do kupienia: Cała skrzyneczka + Monitor.
  • Czy wliczyć system w cenę: TAK
  • Zastosowanie komputera: Gaming
  • Preferowany sklep: Taki który, pomoże złożyć mi ten sprzęt.
  • Rozdzielczość posiadanego monitora: Potrzebny jest nowy monitor. FULL HD 1920 x 1080
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:NIE
  • Dodatkowe uwagi: Miło by zobaczyć konfigurację w skrzynce Zalmana Z11 Neo PLUS (albo inne jakie polecacie?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował dorzucić te ~50 złotych do XFX XTR

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

Jakoś osobiście nie mam przekonania do zasilaczy od SPC. Niby SPC w tym modelu tylko swoją naklejkę nakleja, ale nigdy do końca nie wiadomo czy czasem na czymś jeszcze nie oszczędzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyśmy zmienili trochę założenia:

  • Budżet na komputer:5500 - 5800 ,- zł
  • Części do kupienia: Cała skrzyneczka + Monitor.
  • Czy wliczyć system w cenę: TAK NIE
  • Zastosowanie komputera: Gaming
  • Preferowany sklep: Taki który, pomoże złożyć mi ten sprzęt.
  • Rozdzielczość posiadanego monitora: Potrzebny jest nowy monitor. FULL HD 1920 x 1080
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:NIE TAK
  • Dodatkowe uwagi: Miło by zobaczyć konfigurację w skrzynce Zalmana Z11 Neo PLUS (albo inne jakie polecacie?

Czyli sprzęt do ewentualnego OC , bez monitora oraz systemu operacyjnego. Mogę dopłacić 300 zł to budżetu (sprzęt do 5800,- zł )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Dirian odnośnie tej konfiguracji:

http://www.morele.ne...ry/info/RlHsJV/

1) Czy większe chłodzenie na CPU nie będzie zawadzać o kości pamięci RAM?

2) Water cooling ma sens?

3) Da się dobrać kolory wybranych "bebechów"? Np. czy znajdę ten w model płyty głównej w czerwonej wersji kolorystycznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zależy jakie konkretnie, ale ten radiator jakoś super mocno nie wystaje ponad płytkę PCB. Zresztą kość jest tylko jedna, więc jak wsadzisz ją w ostatni slot od strony CPU, to w przypadku większości coolerów nie będzie problemu, bo nawet tam nie dosięgną.

2) Mówisz o zestawie LC z prawdziwego zdarzenia, czy takim gotowym, pokroju Corsair H100i? Ten pierwszy ma głównie sens jak jesteś entuzjastą dłubania przy PC i chcesz mocno kręcić. Drugi ma sens jak chcesz mocno kręcić i mieć jak najniższe temperatury. Niemniej ja jestem zdania, że porządny cooler powietrzny wystarcza do solidnego OC.

3) Z płyt np. http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-gaming-k4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-0-gblan-atx-765628/ - ale jest gorsza (m.in. słabsza sekcja zasilania, brak wsparcia dla SLI). Ew. http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170x-gaming-5-z170-ddr4-usb-3-1-sata3-atx-ga-z170x-gaming-5-eu-766006/ - ale tu cenowo jest słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że prawdziwie wydajne chłodzenia cieczą to się zaczynają od tysiąca złotych. Nie wiem, czy to szczególnie opłacalna cena za powalczenie o dodatkowe 200 MHz.

A co do różnicy w wydajności, to tak naprawdę jest ona nieznana - Gaming 5 jest trochę lepiej wyposażona, obie nadają się do podkręcania do 4,5 GHz, a później to już loteria, zależna też od egzemplarza procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w Skylake nadal stosują pastę pod IHS zamiast lutu, więc zabawa we wszelakie chłodzenia wodne miałaby sens tylko wtedy, jeśli byś oskalpował procesor (utrata gwarancji, przynajmniej w teorii) i nałożył CLU/CLP. Na fabrycznym "glucie" LC wiele nie zmieni. Rzekłbym wręcz, że samo oskalpowanie i zmiana TIM dałaby więcej, niż LC bez skalpowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuśćmy sobie na ten czas watercooling. Core i5 6600K Skylake w wersji BOX ma swoje chłodzenie, zgadza się?

Czy wersja BOX ma już nałożoną pastę termoprzewodzącą i nadaje się ona na umieszczenie na CPU lepszego chłodzenia? Czy może wiąże się to z kupnem nowej (lepszej?) pasty termoprzewodzącej niż ta która jest nakładana fabrycznie (?).

Jakie polecacie inne chłodzenie na CPU? (Chodzi o podkręcanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnie pytania...jakieś alternatywy dla :

Płyta główna Gigabyte GA-Z170X-GAMING 5

oraz

Pamięć Mushkin UDIMM DDR4, 8GB, 2666MHz, CL15, Redline (992200F)

Wymiecione ze sklepów, nie mogę nigdzie tego dostać. Czy czekać aż będą dostępne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...