Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mariusz1024

Rozwiązany: Monitor 24" do 750zł

Polecane posty

Hmm, poczytałem sobie jeszcze trochę to tych matrycach IPS oraz PLS i jakoś mnie nie mnie przekonują. Zastanawiam się po co mi kąty widzenia po 178 stopni, jak rzadko kiedy z takiego kąta ogląda się coś na monitorze. Natomiast odwzorowanie kolorów na matrycach IPS i PLS jest dużym plusem tych matryc w porównaniu do TN. Najbardziej obawiam się tego efektu rozmycia na IPS i PLS. I chyba jednak bym brał ten monitor iiyama X2483HSU-B1. Co o nim sądzicie?

@webtom Mógł byś przedstawić swoje wrażenia z korzystania z monitora z matrycą IPS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co mi kąty widzenia po 178 stopni, jak rzadko kiedy z takiego kąta ogląda się coś na monitorze
Tyle że przy niektórych monitorach z TN wystarczy inaczej usiąść w fotelu, żeby zobaczyć zupełnie inny obraz. Co prawda przy IPS ciemne powierzchnie nie mają idealnych kątów, no ale jak ktoś chce zobaczyć coś na monitorze nie siedząc bezpośrednio przed nim, to przynajmniej nie traci zbyt wiele. I tak swoją drogą, to matryce VA też mają bardzo dobre kąty.
Mógł byś przedstawić swoje wrażenia z korzystania z monitora z matrycą IPS?
Póki w grze/filmie nie pojawiają się zbyt duże, ciemne powierzchnie, to jest naprawdę świetnie. A jak się na ekranie znajdą, to wyglądają bardzo tak sobie. Więc wybór sprowadziłbym do decyzji, jak bardzo zależy Ci na dobrej czerni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...