Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gutek90

Rozwiązany: Nie mogę nic usunąć poprzez Panel Sterowania

Polecane posty

Prosiłbym was kochani o pomoc. Jakiś czas temu zaktualizowałem sobie sterowinki od grafiki. Przy pierwszej próbie instalacji był jakiś błąd i ponowiłem ściągnięcie sterowników przez GeForce Experience. Nie jestem zadowolony, gdyż teraz komputer wolniej mi coś działa. Tak najbardziej to odczuwam przy starcie systemu. Po prostu wszystko wolniej się wczytuje podczas startu. Mam wrażenie, że z internetem jest podobnie, ale co najgorsza nie mogę teraz nic usunąć poprzez Panel Sterowania. Przy każdym wyborze czy to chce gre usunąć, czy jakiś program (stery przy okazji też chcę) wyskakuje mi komunikat " Zaczekaj aż odinstalowywanie lub zmienianie bieżącego programu zostanie zakończone" No i tak cały czas mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że restart systemu nie pomaga.

Naciśnij klawisz z flagą Windows + R, wyskoczy okienko, w którym wpisz:

msiexec /unreg

i potwierdź. Następnie otwórz to okienko raz jeszcze i tym razem wpisz:

msiexec /regserver

Sprawdź, czy to pomogło. Jeśli nie, to najpewniej jakieś operacje wiszą w rejestrze, ale najpierw spróbuj metody wyżej i może to wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję. A powiedz mi, jak myślisz czy reinstall tych sterowników by pomógł (oczywiście jakby się udało cudem)? Zauważyłem, że jak odpalam po tym muleniu Geforce Experience to jakbym coś ściągnął (np. sterownik) no i kiedy klikam aby zainstalować to nic się nie dzieje. I tak cały czas wyskakuje mi on. Coś się pokiełbasiło? Komunikat to Nvidia Install Aplication.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to strasznie głupio ale moje problemy z Windowsem (takie jak wyżej) zawsze naprawiał CCleaner. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś ręcznie usuwał programy (wyszukując plików "unistall" w folderach z programami itd.).

Dodatkowo zobacz czy w Menadżerze Zadań nie masz jakiegoś procesu, który musisz "zabić". Np. wspomniany GeForce Experience.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gutek90 Nie wiem i nie chcę wiedzieć. GeForce Experience potrafi robić takie problemy, że wszystko jest możliwe. Najważniejsze jest, żeby móc normalnie instalować i deinstalować programy. Gdy to będzie zrobione, to można się zacząć bawić. GeForce Experience na razie po prostu wyłącz.

Gdy deinstalacja będzie działała normalnie, to usuń obecne sterowniki za pomocą DDU i wtedy zainstaluj nowe.

@UP Ja tam jestem ciekaw ile spośród takich problemów CCleaner sam spowodował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Na te chwile jakby wszystko się uspokoiło, ale raczej wątpie aby to zostało, gdyż wolne działanie cały czas jest. Polecasz jednak, aby użyć DDU i zaj ego pomocą usunąć stery? Bo jeśli chciałby przez Panel sterowania to wystarczyłoby wybrać do usunięcia Geforce experience i reszta też się usunie, czy jednak trzeba wybrać opcje wersji sterownika z panelu sterowania? W tym przypadku jest Nvidia sterownik graficzny 353.30 (są jeszcze nvidia sterownik dźwięku, 3d vision, kotrolera 3d). No pytam tak dla pewności, bo znów nie chcę problemów mieć jak co ;). Aha jak co, mógłbyś mi podać legalne źródło, skąd mogę pobrać DDU? Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard. W sumie to korzystam z niego tak rzadko, w sporadycznych sytuacjach, że nie jest możliwe, aby sam od siebie coś popsuł.

@Gutek90. Usuń sterownik graficzny 353.30, bo jedną z jego części jest właśnie GeForce Experience. Przy ponownej instalacji odhacz sobie zainstalowanie tego programu i porównaj czy system nie działa dużo stabilniej/lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyciął wszystko za pomocą DDU. Usunie to cały śmieć, który może pozostać po sterowniku. Dla pewności można po prostu odisntalować sterownik i następnie jeszcze użyć DDU. Czasem przy deinstalacji sterownika pozostają jakieś zablokowane klucze lub pliki i wtedy po aktualizacji mogą dziać się dziwne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podaj mi legalne źródło, gdzie mogę ściągnąć DDU. I sugerujesz, że jednak dla pewności wszystko usunąć co jest związnae ze sterami? physx też? Nie bawiłem sie jeszcze tym programem. Jakby co, to chce potem wgrać te z płyty a potem zaktualizować jeszcze raz (na płycie asusa jest też asus gpu tweak, też go usunąć przy usuwaniu sterów i grać na nowo? mało z niego korzystam, także... wydaje mi się on zbędny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym usunął wszystko co jest związane z niedawno wgrywanym sterownikiem Nvidia.

Osobiście nie instalowałbym dodatkowych "śmieci" (tak, dla mnie są one śmieciami), ponieważ i tak najczęściej instalujesz sterowniki od audio, grafy i ewentualnie chipsetu więc w moim mniemaniu Asus GPU Tweak jest Ci niepotrzebny.

Na twoim miejscu zrobiłbym tak: usunął wszystko co ma w nazwie NVIDIA -> reset kompa -> pobranie sterownika bezpośrednio ze strony producenta -> instalowanie sterownika (trzeba zwrócić uwagę, aby nie instalować GeForce Experience) -> reset kompa i wtedy obserwacja czy nasz problem zniknął czy nie.

Instalowanie starego sterownika i jego aktualizowanie jest bez sensu - może zaistnieć tyle błędów, że nie warto. Od jednej sytuacji z błędną aktualizacją sterownika teraz sam, raz na jakiś czas usuwam całe oprogramowanie Nvidii i instaluje ręcznie nowszy driver.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...