Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Taral

Opłacalność naprawy YLOD w PlayStation 3

Polecane posty

Witam,

Chciałbym się zapytać o Wasze doświadczenia z reballingiem PS3 po YLODzie - mojej przytrafił się w niedzielę i prawdę mówiąc nie wiem co do końca począć z tym fantem.

Przede wszystkim mam w mieście serwis, który około dwa lata temu wymieniał napęd (pokonany przez GTA V) i wykonał dobrą robotę. Konsola jest w moim posiadaniu od 2008 roku, model 40GB - nie była specjalnie katowana, poza tym praktycznie nigdy nie ruszana z miejsca. To pierwsza tego typu usterka, przydarzyła się w momencie doładowywania kontrolera.

Dowiadywałem się we wcześniej wspomnianym serwisie, że koszta (zależnie od uszkodzeń) wyniosą 270-350zł i (przynajmniej przez telefon) Pan udzielił mi wyczerpującej odpowiedzi, jednocześnie zapewniając o wysokiej skuteczności napraw prowadzonych u nich (przy okazji potwierdzając wykonywanie faktycznego reballingu, a nie jakiegoś chałupniczego wygrzewania). Ponadto udzielone zostanie 3 miesiące gwarancji (plus ewentualne wydłużenie przy konieczności wymiany któregoś z podzespołów).

Czy ktoś kto poddawał swoją konsolę tego typu naprawie może się wypowiedzieć na temat jej skuteczności? Czy jest opłacalna? Jak długo taka konsola "pożyje"?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto się do tego przyłoży i jakiego sprzętu użyje. Reflow to odkładanie wyroku który już i tak zapadł. Najlepiej było by wysłać konsole do Spoxa (virtual future) koleś naprawdę zna się na rzeczy smile_prosty.gif Za reballing życzy sobie 200zł a robi to solidnie. Generalnie to przy obecnych cenach szukał bym używanego slima i sprzedał twojego fata na części (chyba, że jesteś związany z tą konsolą to już lepiej naprawić). Ps3 slim z softem 3.55 z którego można wgrać CFW to koszt ok 400zł czyli wartość twojej konsoli na cześci + koszt reballingu. Slimy były produkowane z użyciem mniejszego procesu technologicznego mniejsze zapotrzebowanie na prąd, mniej energii, mniej ciepła co za tym idzie mniejsze ryzyko ylod które w slimach zostało praktycznie wyeliminowane do zera. A po reballingu konsole mają sie dobrze bo serwisanci sie nie pieszczą z ekologią tylko dają ołowiane kulki których z przyczyn prawnych nie mogło dać Sony w fabryce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...