Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ANONIMOWY321

Rozwiązany: Laptop 3500

Polecane posty

Cześć, szukam laptopa do użytku podczas studiów. Zależy mi aby był wydajny i max 15 cali. Bateria też musi być dość dobra. Wpadł mi w oko Lenovo Y50-70. Jak wygląda w nim sytuacja z throttlingiem? Skupiam się nad wersją 8gb ram, gtx 960m oraz i5/i7. Dużo zyskam na wydajności biorąc i7? Jak ma się wersja z i7 do PC o parametrach r9 270x, 8gb ram, i5 4460.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pod większym obciążeniem taktowanie procesora spada do wartości bazowej (ale u konkurencji to też różowo nie wygląda).

i7 w laptopach jest czterordzeniowym, czterowątkowym ośmiowątkowym procesorem; i5 jest jedynie dwurdzeniowym, czterowątkowym, więc wzrost wydajności powinien być spory.

Co do porównania ze stacjonarnym, to wersja z i7 będzie gdzieś w okolicach i5-4440 oraz R7 370.

@down

Poprawione. Mój błąd.

Nie zmienia to w sumie konkluzji, co do wydajności - steppingi przy wykorzystaniu 4 rdzeni są na tyle agresywne, że HT, co najwyżej wyrównuje wydajność do desktopowego i5@3,0 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam takiego PC jak wyżej to wydajność laptopa powinna być na podobnym poziomie? Gta 5 odpalę na 60 fps w mieszanych detalach. I jeszcze jedno, według Ciebie lepiej brać teraz czy cena raczej pozostanie na aktualnym poziomie i nie trzeba się spieszyć?

Jeszcze jedno, jak z mobilnością tego lapka, nie jest chyba klocem co ciężko się przenosi? Bateria na tle konkurencji jak wypada? W sumie ma być używany i do nauki ale też gier bo jak będę wracał do domu to łatwiej to przewieźć niż skrzynkę.

To najlepszy wariant tego lapka?

http://www.x-kom.pl/p/241023-notebook-laptop-15%2C6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-256-gtx960m.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y50 jest stosunkowo lekkim laptopem (nie posiada napędu DVD co czyni go czymś w rodzaju gamingowego ultrabooka pod względem wyglądu). Laptop pod maksymalnym obciążeniem osiąga temperatury CPU rzędu 90 stopni, jednak sam laptop nie objawia termicznego throttingu (choć jego taktowanie jest bazowe, więc to Turbo działa w sumie wtedy kiedy chce). Za to ma lepszą matrycę od starszego Y50, więc tutaj jest spory progress. Nie spodziewałbym się jakiś obniżek przed wyjściem nowych procesorów (a i po ich premierze pewnie ceny zmienią się tylko nieznacznie). ;)

Ile trzyma na baterii? Jakieś 5-6 godzin wytrzyma podczas standardowej pracy, WiFi zje jakieś 40% tego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według notebookcheck: http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.134976.0.html (nie wiem na ile dokładne są ich testy); GTX960M plasuje się na poziomie desktopowego GTX570/GTX480. R9 270X odpowiada GTX660 który jest szybszy nawet od GTX580. Zgaduję więc, że to oznacza, że twoja karta graficzna w komputerze powinna być około 20-30% szybsza. To są oczywiście spekulacje i w praktyce może okazać się inaczej. Niemniej jednak, warto poniekąd wziąć to pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz porównywać układów z obecnej generacji do tych sprzed dwóch (zakładając Keplery pomiędzy). Jedynym powodem, dla którego porównywałem GTX 960M do obecnych Radków jest fakt, że desktopowa oferta Nvidii ma spore dziury. Nie mówiąc już o tym, że w nowszych grach (tesselacja i inne wynalazki) - starsze karte będą odstawać i to mocno.

Generalnie GTX 980M jest gdzieś pomiędzy GTX 960, a GTX 970 (w zeszłorocznych produkcjach doganiał GTX 770, w tegorocznych go przegania);

GTX 970M jest gdzieś w okolicach GTX 960, a GTX 960M byłby blisko GTX 660 (tyle, że wypada gorzej w starszych produkcjach, a lepiej w nowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym obniżył cenę do powiedzmy 2500 zł to znajdę coś lepszego od http://x-kom.pl/p/217827-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-3543-i7-5500u-8gb-1000-gf840m.html?

Gdzieś przeczytałem coś o nowych lapkach w bliskim czasie, czy coś zapowiedziano co wygląda lepiej od Lenovo lub najlepszego lapka do 2500?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterThief

W tej półce cenowej, to raczej nie. W niższej to procesory z Iris Pro 6200 po prostu zabiją sens montowania sens układów AMD/Nvidii (przynajmniej słabszych od 850M/950M).

Masz na myśli że raczej wydajność nie wzrośnie czy że raczej nie wejdą nowe procesory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...