Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darion93

PS4 - kilka pytań przyszłego, początkującego użytkownika

Polecane posty

Hej,

W najbliższym czasie stanę się posiadaczem konsoli Playstation 4, ale zanim do tego dojdzie chciałem poznać odpowiedzi na kilka pytań. Z doświadczenia wiem, że tutaj zdobywa się tego typu informacje szybko a i są one dobre.

1. Jak ma się sprawa z grami używanymi na PS4? Chodzi mi tutaj głównie o tytuły nastawione na online np. (Battlefield 4). Czy jeżeli kupię grę używaną, to nadal będę mógł korzystać z jej funkcji online, czy są jakieś online passy jednorazowe i sprzedając/kupując grę typu BF4, Fifa sprzedaję/kupuję tylko singla?

2. Czy nie mając PS4 mogę już założyć konto Playstation i zakupić PS+? Moje pytanie bierze się stąd, że aktualnie w super promocji jest OlliOlli2 i w sam raz zdążyłbym kupić.

3. Czy gałki analogów faktycznie tak mocno się ścierają jak piszą w Internecie?

4. Czy za każdym razem jak chce zagrać w grę to muszę włożyć płytę do napędu? Czy gry instaluję się tak jak na PC? Jeżeli tak, to czy w momencie w którym będę chciał grę sprzedać to można grę jakoś odinstalować/odpisać od konta?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi a także inne sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. EA zrezygnowało z Online Pass, Sony też go nie stosuje, ale zostawia furtkę. Jeśli producent chce, to może coś takiego zastosować.

2. Można założyć konto i korzystać z PS Store przez przeglądarkę.

3. Zależy od partii. Jakieś 9% sprzedanych egzemplarzy rzeczywiście łatwo się rozlatuje. Możesz dla pewności kupić gumowe nakładki - zwiększą wytrzymałość i nieco poprawią kontrolę.

4. Przed pierwszym uruchomieniem trzeba zainstalować grę (trwa to jakieś 30 sekund). I w czasie gry płyta musi być w napędzie. Ale po sprzedaniu nie musisz odinstalowywać tego, co jest na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie TV. Czy na http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-40W2000 takim TV jakość obrazu będzie okej i ten model wystarczy do dobrej zabawy z PS4? Jest to TV już trochę wiekowy ma 8 lat, ale póki co sprawował się bardzo okej. Czy wystarczy on jednak, żeby sprostać konsoli aktualnej generacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może do polecenia jakieś nakładki na analogi do PS4, żeby te grzybki tak szybko się nie ścierały? Znalazłem na allegro bardzo tanie gumowe nakładki, bodajże za 1,50, ale nie jestem pewien, czy nie będzie to totalny chłam. Z jakich WY korzystacie i jakie polecacie? Czy może te najtańsze są całkowicie wystarczające?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady, bardzo mi się przydały. Chciałem się spytać jeszcze o dwie kwestie. Czy nie ma problemu z ładowaniem pada za pomocą zwykłego kabelka micro usb od np telefonu? Czy skraca to żywotność pada? Drugie pytanie, czy ktoś z Was korzysta ze stacji dokujących? Zastanawiam się nad zakupem, ale cena produktu od Sony trochę odstrasza i zastanawiam się czy ma ktoś może jakieś godne polecenia zamienniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...