Jump to content
Darion93

PS4 - kilka pytań przyszłego, początkującego użytkownika

Recommended Posts

Hej,

W najbliższym czasie stanę się posiadaczem konsoli Playstation 4, ale zanim do tego dojdzie chciałem poznać odpowiedzi na kilka pytań. Z doświadczenia wiem, że tutaj zdobywa się tego typu informacje szybko a i są one dobre.

1. Jak ma się sprawa z grami używanymi na PS4? Chodzi mi tutaj głównie o tytuły nastawione na online np. (Battlefield 4). Czy jeżeli kupię grę używaną, to nadal będę mógł korzystać z jej funkcji online, czy są jakieś online passy jednorazowe i sprzedając/kupując grę typu BF4, Fifa sprzedaję/kupuję tylko singla?

2. Czy nie mając PS4 mogę już założyć konto Playstation i zakupić PS+? Moje pytanie bierze się stąd, że aktualnie w super promocji jest OlliOlli2 i w sam raz zdążyłbym kupić.

3. Czy gałki analogów faktycznie tak mocno się ścierają jak piszą w Internecie?

4. Czy za każdym razem jak chce zagrać w grę to muszę włożyć płytę do napędu? Czy gry instaluję się tak jak na PC? Jeżeli tak, to czy w momencie w którym będę chciał grę sprzedać to można grę jakoś odinstalować/odpisać od konta?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi a także inne sugestie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. EA zrezygnowało z Online Pass, Sony też go nie stosuje, ale zostawia furtkę. Jeśli producent chce, to może coś takiego zastosować.

2. Można założyć konto i korzystać z PS Store przez przeglądarkę.

3. Zależy od partii. Jakieś 9% sprzedanych egzemplarzy rzeczywiście łatwo się rozlatuje. Możesz dla pewności kupić gumowe nakładki - zwiększą wytrzymałość i nieco poprawią kontrolę.

4. Przed pierwszym uruchomieniem trzeba zainstalować grę (trwa to jakieś 30 sekund). I w czasie gry płyta musi być w napędzie. Ale po sprzedaniu nie musisz odinstalowywać tego, co jest na dysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie TV. Czy na http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-40W2000 takim TV jakość obrazu będzie okej i ten model wystarczy do dobrej zabawy z PS4? Jest to TV już trochę wiekowy ma 8 lat, ale póki co sprawował się bardzo okej. Czy wystarczy on jednak, żeby sprostać konsoli aktualnej generacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie lewy grzybek już się starł, mało tego nawet delikatnie pchnięcie go do góry nie powoduje że wróci na swoją pozycję. Czyli w grze postać np. sama się porusza, powoli ale jednak porusza,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy macie może do polecenia jakieś nakładki na analogi do PS4, żeby te grzybki tak szybko się nie ścierały? Znalazłem na allegro bardzo tanie gumowe nakładki, bodajże za 1,50, ale nie jestem pewien, czy nie będzie to totalny chłam. Z jakich WY korzystacie i jakie polecacie? Czy może te najtańsze są całkowicie wystarczające?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie porady, bardzo mi się przydały. Chciałem się spytać jeszcze o dwie kwestie. Czy nie ma problemu z ładowaniem pada za pomocą zwykłego kabelka micro usb od np telefonu? Czy skraca to żywotność pada? Drugie pytanie, czy ktoś z Was korzysta ze stacji dokujących? Zastanawiam się nad zakupem, ale cena produktu od Sony trochę odstrasza i zastanawiam się czy ma ktoś może jakieś godne polecenia zamienniki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabel to kabel, chodzi tylko o prąd. Ja mam takie bajzel w kablach że nigdy nie wiem co którym ładuję.

Stacja to imo niepotrzebny gadżet, ale to już rzecz gustu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...