Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

profesorresor123

Dziwna płytka z systemem

Polecane posty

Witam mam mały problem...

Otóż kupiłem windowsa 7 na allegro na płycie wraz z naklejką. Kiedy dzisiaj przyszła ku mojemu zdziwieniu okazało się że płyta jest dedykowana sprzętowi Dell. Moje przekonanie że jeśli to zainstaluję to będę miał kłopoty wzmogło się tym bardziej że strona z archiwum allegro z tą aukcją została usunięta. Pytanie: Czy mogę mieć kłopoty jeśli będę chciał wrzucić ten system na nowego składaka? Jeśli tak to jak duże?

post-913779-0-66663300-1437117110_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś się nabrać - pisaliśmy tu na forum wielokrotnie, że nie należy ryzykować i OS powinno się kupować z autoryzowanej dystrybucji.

Potencjalne problemy:

- złamanie licencji (DOEM - do użytku tylko ze sprzętem Della)

- odpowiedzialność cywilna/karna

Jak to mówią: "chytry dwa razy traci".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował zwrócić. Jeśli w opisie aukcji miałeś napisane, że jest to poprawna licencja, to wprowadzono Cię w błąd. Tak, czy owak sprawa do zgłoszenia do Allegro, które jak znam życie to oleje.

@webtom W tym przypadku może to nie działać, po podpadnie pod to wykluczenie:

w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu ? np. otwarcie zafoliowanego filmu DVD;

Ale spróbować warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przedmiotów od osób prywatnych lub wystawionych na aukcji publicznej nie można zwrócić. Z drugiej strony, wykładania jest taka, że podmiot prawny, który sprzedaje towar na odległość po określonej cenie ("kup teraz"), niezależnie od platformy, prowadzi sprzedaż bezpośrednią.

Edit:

Jak koledzy wyżej wspomnieli - jeśli aukcja powyżej mówiła o czymś innym niż backupie systemu dla komputerów Dell - podpada to pod niezgodność towaru z umową (a nawet oszustwo).

Z drugiej strony, pójście zgłoszenie tego na policję, może spowodować kłopoty dla ciebie (cena rażąco odbiegająca od rynkowej itp. i świadomość zakupu oprogramowania z nieautoryzowanych źródeł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony taka mala rada na przyszlosc: nie tylko OS ale takze i platny soft antywirusowy lepiej kupowac od autoryzowanych sprzedawcow. Nie uwierzysz jak ludzie sie dziwia, kiedy podczas rejestracji licencji dostaja komunikat z brand protection o trefnym kluczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sevard:Ja bym spróbował zwrócić. Jeśli w opisie aukcji miałeś napisane, że jest to poprawna licencja, to wprowadzono Cię w błąd.

tja... nawet nie mogę jeszcze raz zobaczyć tej aukcji ponieważ została usunięta z archiwum. Na zdjęciu była normalna pudełkowa wersja a i że opis wydawał się wiarygodny... pozostaje szukać dalej. Na allegro od dystrybutora microsoftu w7 jest za 400zł. To dobra cena?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu była normalna pudełkowa wersja a i że opis wydawał się wiarygodny... pozostaje szukać dalej.

W takim razie zostałeś wprowadzony w błąd i tyle. Skoro na zdjęciu było coś innego niż dostałeś, to możesz nawet stwierdzić, że pudełko na zdjęciu wyglądało inaczej i to, które dostałeś, Ci się nie będzie na półce komponowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...