Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Phatee

Rozwiązany: Problem z częstymi freezami całego komputera i bluescreenami

Polecane posty

Procesor: Intel Core 2 Duo E6550 2.33GHz

RAM: GOODRAM 2x 2GB DDR2 800MHz CL5

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT

Zasilacz: Enlight GPS-400AB C 400W

Płyta Główna: Gigabyte GA-N650SLI-DS4

Dysk twardy: Seagate Barracuda ST3250410AS 250GB

System: Windows XP 32-bit oryginalny

----------------

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem po upgradzie komputera, mianowicie po wymianie płyty głównej(z ASUS P5KPL-AM SE na Gigabyte GA-N650SLI-DS4) oraz RAMu zaczęły pojawiać się problemy jakich jeszcze nigdy nie było.

Mianowicie częste bluescreeny w losowych sytuacjach(ale najczęściej pojawiały się przy korzystaniu z Mozilli) oraz freezy komputera.

Z bluescreenami chyba sobie poradziłam, po prostu przeanalizowałam to co było na bluescreenie i wyszukałam instrukcji w Internecie i jak narazie problem się nie pojawia ponownie(Błąd to był

"Page fault in non-paged area". Wyłączyłam automatyczne zarządzanie pamięcią wirtualną i w ogóle ją wyłączyłam, zrestartowałam komputer by włączyć ją z powrotem i znów restart).

Niestety pozostają freezy, które pojawiają się w naprawde losowej sytuacji i zmuszają mnie do restartowania komputera.

Starałam się sama zidentyfikować źródło problemu jednak bezskutecznie. Korci mnie i wymienienie zasilacza, bo jest stary i z czarnej listy(ale do tej pory nie sprawiał problemu to dlaczego teraz?) lub dysku(bo w CristalDiskInfo pokazywał jakieś pola z uwagami, ale to samo: dlaczego dopiero teraz są problemy?) oraz radiatora(ale tylko dlatego, że przez przypadek przy montażu ułamałam jeden push-pin. Obserwowałam temperatury i były w normie więc to chyba też odpada).

Do tej pory co zrobiłam to tuż po zmianie płyty głównej przeinstalowałam system, bo tak się powinno i załadowałam ustawienia optymalne w BIOSie. Być może o czymś zapomniałam lub nie zauważyłam. Nie chcę już za dużo inwestować w ten komputer(to co zrobiłam ostatnio z płytą było konieczne, bo się zepsuła, a na nowy komputer trzeba pieniądze dopiero zarobić). Poniżej wklejam screen z diagnostyki SMART.

Bw6aaob.png

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc lub jakieś sugestie co może być nie tak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To raczej nie dysk. Problemem może być zbyt mocne podkręcenie lub zbyt wysokie temperatury. Jeżeli to wykluczysz to sprawdź pamięci RAM, wyjmij jedną kość (zostaw tylko jedną na płycie głównej) i zobacz czy problem występuje. Jak występuje to pożycz pamięci od kogoś znajomego i zobacz czy problem się powtarza.

Jeszcze obejrzyj płytę główną, dokładniej kondensatory na niej. Zobacz czy któryś nie jest "wybrzuszony". Następnie poluzuj śrubki na płycie głównej (to może być też kwestia naprężeń płyty głównej) i odpal komputer na jednej kości RAM.

Napisz co wyszło, jak coś będziemy kombinować dalej smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory są w porządku, procek nigdy nie kręcony. RAM jest nowy, za to śrubki faktycznie mogą być za mocno dokręcone.... Spróbuję je poluzować, jak to nie zadziała to sprawdzę ten RAM. To może trochę potrwać, ponieważ od wczoraj jest spokój z freezami. Napiszę jak coś osiągnę(albo uznam że już wszystko ok).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie i wymienienie zasilacza, bo jest stary i z czarnej listy(ale do tej pory nie sprawiał problemu to dlaczego teraz?

Co do wieku się zgodzę, ale nie wiedziałem, że Delta to czarna lista. Stary jest i bardziej nadaje się do komputerów sprzed 10-15 lat, gdzie liczyła się bardziej linia 5V niż 12V.

To raczej nie dysk

Jeden realokowany sektor. Teoretycznie nie powinien robić kłopotów, w praktyce - kto wie. Można by spróbować narzędzi diagnostycznych Seagate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...