Jump to content
Sign in to follow this  
Melon

Windows świruje z instalowaniem sterowników

Recommended Posts

Od wczoraj komputer miał taką przypadłość, że lubił zarzucić BSODem w trakcie sesji gry w Wiedźmina a nawet podczas oglądania filmiku na YouTube. Zdarzało się to raz na 30 minut, więc nie zwróciłem na to uwagi, tym bardziej, że wczoraj mało grałem. Dziś znowu to samo.

W którymś z komunikatów, na ułamki sekund przed jednym ze zdechnięć komputera, dowiedziałem się, że prawdopodobną przyczyną problemu jest Intel USB 3.0 Driver. Przestraszyłem się, że to może być jakaś fizyczna przyczyna tego problemu. Odłączyłem komputer i wyczyściłem go. Sprawdziłem też wszystkie kable i dociskałem wszelkie możliwe karty rozszerzeń. Wszystko było jednak w porządku.

Teraz, po ponownym uruchomieniu komputera Windows, nie wiadomo po co, szuka sterowników w Windows Update, do działającej przecież klawiatury i myszy. Po ok. 30 sekundach stwierdza, że nic nie może znaleźć i tracę możliwość kontrolowania systemu myszką i klawiaturą, czyli w moim przypadku nic nie mogę zrobić. Po każdym uruchomieniu mam ok. 60 sekund na zrobienie czegoś w systemie, potem jestem "odcinany".

Czy jest możliwość, że to jest jakaś sprzętowa wada? System był zainstalowany jakoś w lutym 2013 i trochę się już zasyfił mimo używania różnych cleanerów. Szykuję płytkę do reinstalacji, ale napiszcie mi proszę, co sprawdzić, jak już system postawię od nowa?