Skocz do zawartości

Polecane posty

Sam ograłem grę zaraz po premierze, i musze przyznać że spodobała mi się. Moim zdaniem frakcje są ciekawe właśnie, przeszedłem grę Klerykiem, ale miałem poważny dylemat do kogo się przyłączyć. Goliet jest najciekawszym miastem, najbardziej klimatycznym i to właśnie do Berserkerów wpierw miałem dołączyć.  Świat w grze jest ciekawy i ładny ale daleko mu do tego z Gothica 3 ( moim zdaniem najpiekniejszy, a kolonia z G1 najbardziej klimatyczna z wszystkich gier PB ). Walka jest skopana i tu się zgodzę :P strzelanie jest sztywne, no i wystarczy wlecieć jetpackiem gdzies wyżej i ostrzeliwuje się wrogów jak kaczki, mimo tego że chyba każdy przeciwnik w grze ma też atak dystansowy to łatwo go uniknąć. Model walki jest podobny do tego z Risena niestety.

Jeżeli chodzi o błędy i bugi, ograłem grę na XBO i nie uświadczyłem większych bugów! :P gra dropiła czasami klatki ( np. na samym początku ), zdarzały się artefakty graficzne, blokowanie postaci na byle kamieniach, ale błędów które uniemożliwiły mi dalszą grę nie spotkałem, raz tylko ważny NPC gdzieś się zagubił, nie mogłem go znaleźć nigdzie, pomogło ponowne uruchomienie gry, ale to była jedna jedyna taka sytuacja. 

Cytat

Chyba myśleli że fani Gothica, rzucą się na to, jak ludzie na karpie w supermarkecie na promocji w dzień przed Wigilią.

Tak tez było, bo już robią drugą część Elex :) z czego jestem zadowolony, bo spodobało mi się uniwersum, połączenie fantastyki - post apo - scfi, natomiast zgodze się co do tego, że lepiej niech popracują nad grą dłużej, to wyjdzie im tylko na dobre. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachodzi mnie żeby wypróbować Elexa ale boję się, że to taki Risen 3 w innym uniwersum i nieco podrasowany. W tamtym jedyne co mi się chciało to wykonać zadania dla łowców demonów tak by dochrapać się najwyższej rangi i tyle. Walka była dziwna, niby zręcznościowa ale strasznie sztywna i nie czułem satysfakcji nawet po pokonaniu mocnego przeciwnika. Samej historii do dzisiaj już w ogóle nie pamiętam więc to chyba najlepiej świadczy o tym, że nie robiła wrażenia. Obejrzałem kilka gameplayów i Elex budzi we mnie podobne odczucia. Choć nie wiem jak z historią bo nie chciałem oglądać fragmentów z wykonywania głównych zadań by ewentualnie nie zaserwować sobie spojlera. Kogoś odrzucił Risen 3 a w Elexie bawił się świetnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Z tych dwóch gier, jeżeli miałbym do którejś wrócić  to byłby to Elex zdecydowanie ( zresztą, ograłem go 2 razy już ). Większy świat, bez podziałów na wyspy i nie "korytarzowy" jak ten w Risenie 3. Ciekawe frakcje i całe to połączenie post apo z fantasy wyszło naprawdę interesująco. Jednak jeżeli chodzi o walkę, to jest to podrasowany silnik z Risena 3 właśnie, tak więc jest sztywno :D  strzelanie też jest drewniane, ale da się do tego przywyknąć. Na początku dużo się ginie ( przynajmniej ja sporo razy padłem ). Za małe piniążki jak najbardziej polecam zapoznać się z tym dziełem od PB, ducha Gothica czuć wszędzie. 

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konio52 właśnie tych podobieństw do Risena 3 najbardziej się obawiam. Grałem w Gotihca 2 i 3 i do dzisiaj mam do nich ogromny sentyment. W wypadku Risenów ukończyłem tylko pierwszą część i moim zdaniem był najlepszy z całej trójki. Nie wiem czemu później twórcy poszli w klimaty pirackie ale moim zdaniem było to niepotrzebne. Sama walka też najlepsza była w pierwszej części. W trójce na początku ciężko mi było wygrać z przeciwnikami ale wystarczyło wziąć sobie pomocnika, który będzie odciągał uwagę i spokojnie można był już rozwalić niemal każdego. Boję się też, że klimat mi się nie spodoba. Nie za bardzo przepadam za post apo (szybko znudziły mnie Fallouty). Może kupię gdy będzie do dostania za około 20zł ale obecnie najtańsze egzemplarze widzę po 50zł i trochę mi szkoda na to kasy.

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...