Jump to content
Sign in to follow this  
Fal1con

RESET Sterownika ekranu [DSUB]

Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni mam problem z chwilowym zanikiem obrazu na ekranie, dzieje się to wieczorem podczas grania i tylko raz X_X. Obraz znika na 3-5 s i wraca a w prawym górnym rogu pojawia się napis DSUB. Nie instalowałem nowych sterów od maja i nie miałem problemu do tej pory.

Wczorajszy reset ekranu miałęm o godzinie ~21:40 a siedziałem do 00:30 i więcej ich nie było i cały czas grałęm w to samo - (bez przerw).

Dodam jescze że nie pojawiał się żaden komunikat odnośnie sterowników - (że coś się zawiesiło, zresetowało, przestało działać).

Kable sprawdzałem i dociskałem, komputer też czyszcze regularnie, na karcie hmm 70-80 stopni w stresie, może lekko więcej - ale to chyba normalne temperatury?

Zastanawiam się też na podłączeniem monitora przez HDMI bo podobno nie ma już problemów z kiepskim (wyblakłym) obrazem na kartach NVIDI. Reguluje się zakres barw w panelu i jest ok - może to rozwiąże problem.

Monitor: LG 23MP65

Grafa: Zotac 970 GTX

BUMP,

Format, reinstalajca wszystkich sterowników i problem występuje nadal, co ciekawe tylko wieczorem 21-22+ wczoraj zdażyło sie to 2 razy, zaczyna mi się wydawać żę może mieć na to wpływ zmniejszająca się temperatuja za oknem ??? Przez cały wczorajszy gorący (35 stopni +) 5.07 dzień komputer pracował bez problemu przy dużym obciązeniu. Dopiero wieczorem 21.30 i 22 41 nastąpiły 2 wyłączenia ekranu. Wykluczyłem tu winę softu, co do sprzętu tęz wydaje mi się żę jest ok bo zaniki mogły się pojawiać już od rana a tak nie było. Mogę zrobić jakieś tesy ale nie znam dobrego programu do pomiaru czasowego temperatur.

Edited by Fal1con

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...