Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 08/2015

Polecane posty

Z recenzji nowego Batmana:

Wreszcie gem zrozumiał geniusz finalu Arkham City i przyznał, że był genialny. Serio czułem się wtedy rozczarowany tekstem, że jest "niezgodne z poetyką komiksów", podczas gdy był to jedna z najbardziej klimatycznych endingów kiedykolwiek.

"gra była równie płynna jak w wersji konsolowej" - no ale serio to jest jakiś wielki sukces, że gra na GTX 780 działa równie płynnie jak na dużo słabszej sprzętowo konsoli? Myślałem, że jednak na takim sprzęcie to te 50-60 klatek w full hd z większością efektów odpalonych są standardem - a nie 30. No i autor tekstu coś nie wnika za bardzo, dlaczego zdecydowano się na blokadę...

Zaciekawił mnie również fragment o Unreal Engine 4. Generalnie to wszelkie plotki przed premierą głosiły, że to dalej będzie zmodyfikowana trójka i jednak większość źródeł podaje taką właśnie wersję. Pudełko jest niestety opisane dość kijowo, bo jest tam znaczek Unreal Engine, ale nie ma tam podanego numerka wersji. Tylko interesuje mnie, skąd wziął się wniosek, że to już czwórka? Warner wydał jakieś obwieszczenie oficjalne, które przegapiłem?

No i tyle, z oceną gry i ogólnymi wnioskami się zgadzam. Jak na razie jestem pod koniec prawie już i chyba jest to najlepsza rzecz w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu w Szpilach wspomnieliście o napisie "Allan please add details" jakby to była wpadka, tymczasem to easter egg.

@lubro

Nie wiem czy mam rację, ale dla mnie grafika z nowego Batmana to jeszcze nie poziom Samaritana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart z Allanem ciągnie się od wpadki z 2006r., to fakt, ale kolejne powtórzenia tej frazy (w tym ta z trailera) to już celowe dowcipy. Wbiliście im szpilę za dystans do siebie. Teraz musicie wbić szpilę w własną d...szpilę, znaczy się, aby to zrekompensować.smile_prosty.gif

No, ale trzeba przyznać, że w 2006 r. nie było tego działu, więc nie było ich gdzie opieprzyć.

to nie byla wpadka drukarni tylko taki prank. smile_prosty.gif

No no, w takim razie w poprzednim numerze mieliście masę minipranków w tekstach wink_prosty.gif.

I tego sie trzymajmy. :) [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam rację

Nie masz racji. Nawet na X1 Arkham Knight ma wszystko wyższej jakości. Jedynie może bokeh wygląda lepiej w tym tech demie, bo duh to jest kontrolowane tech demo, a dobry DOF jest dalej bardzo zasobożerny w niekontrolowanym środowisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale kupiłem najnowszy numer CDA. Poszedłem do kiosku po WKKM, a pisemko tak stało sobie obok na sąsiedniej półce i tak z nadzieją spojrzało na mnie. No to ostatecznie pomyślałem, że mogę je wziąć. Żeby Smuggler pamiętał, że dalej go lubię. smile_prosty.gif Parę uwag na szybko.

- Okładka świetna, ale trochę szkoda, że sreberko nie błyszczy bardziej.

- Zdjęcie Berlina na 4 stronie - eee mam mieszane odczucia. Qn'ik wyglada jak zawsze (tylko zakola większe smile_prosty.gif ).

- Trochę szkoda, że fotorelacja w piśmie to tylko 3 strony. I Hostess mało. smile_prosty.gif

Bo robia sie niepoprawnie polityczne - firmy ograniczaja "hostessowosc" stoisk, bo sie boja oskarzen o "przedmiotowe traktowanie kobiet" etc. [smg]

- Cieszy ocena dla Batmana, ale szkoda, że to wersja PC dostała po tyłku

- Na oko recenzje są za krótkie - strasznie mało jest dwustronnych tekstów. sad_prosty.gif

Wakacje. Taki sezon. Coz poradzisz...

- Recenzja Hartred i Kholat jeszcze raz pokazuje jak głupie są tematy numeru i podniecanie się zapowiedziami. Marnujecie miejsce w piśmie na gry tego nie warte.

To, ze NIEKTORE gry nie spelniaja w pelni pokladanych nadziei nie oznacza ze zapowiedzi sa bez sensu, tak jak to, ze niektore jablka sa kwasne/nadgnile/robaczywe nie oznacza, ze nie warto jesc jablek.

- Dlaczego Fallout Shelter jest tylko na iOSa??

Wina Smugglera!

- Tekst o analizie cosplayów - dla mnie meh

A dla mnie mech i runo lesne.

- Prawie w nic co Berlin wspomina na NESa nie grałem

Widzisz, jakie masz braki...?

- Kompatybilność wsteczna XBO - szkoda, że dopiero teraz.

Tez ubolewamy.

Czytam relację z E3 i przecieram oczy ze zdumienia. Toż kilka lat temu w CDA były teksty o tym, że Move i Kinect zastąpiły "złe" VR. A teraz obróciliście się o 180 stopni i bezrefleksynie piszecie na odwrót. Dlatego przypominam - sami uczestniczyliście w hajpie na kontrolery ruchowe.

A co zapowiedzi - nie mówię że są niepotrzebne, ale może nie dawajcie im tyle miejsca? Tym bardziej, że potem recenzje skończonych gier robicie na pół strony. To mi się nie podoba - źle wg mnie rozłożone proporcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam najnowsze wydanie i co ja pacze? Arkham Knight - 9 z plusem? 'dla mnie to jedna z najlepszych gier tej dekady'

Czy musze Wam przypomnieć ze byliście magazynem o grach PC i podobno dalej jesteście?

Eh, chyba nie graliśmy w ta sama gre

Ej no, a zauwazyles, ze to recenzja gry w wersji konsolowej? Zauwazyles, ze dobrych 5 lat temu juz przestalismy byc "magazynem o grach na PC" a stalismy sie po prostu "magazynem o grach". (Pomine drobiazg, ze zawsze mowilismy, ze jestesmy pismem nie o grach a dla graczy - a to jednak nie to samo).

Edit: całkowicie się z Tobą zgadzam Smuggler i wiem ze robicie recenzje wszystkich gier. Aczkolwiek nie brać pod uwagę wersji PC? 9 plus gdy ponad połowa z nas nie jest w stanie w nią grać?

Jest ramka o PC. Poczytaj. Gdyby robila nam takie problemy jak niektorym - chyba bysmy o tym napisali, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latouffe

Aczkolwiek nie brać pod uwagę wersji PC? 9 plus gdy ponad połowa z nas nie jest w stanie w nią grać?

Tak, 9+/10 za świetną pizzę. Co z tego, że ta dla pecetowca się spaliła, skoro kucharz zaraz przyrządzi mu drugą?

Jak dla mnie stawianie nie wiadomo jak niskich ocen grom tylko z powodu poważnych kłopotów technicznych (tak krytycznych, że będą obowiązkowo naprawione) to dziecinny bojkot...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w recenzji wersji PS4 miała być informacja o problemach wersji PC? Nie wiem w jakim czasie powstawał tekst, ale zawartości pisma nie oddaje się chyba 2-3 dni przed jego pojawieniem się w sklepach. WB (czy dystrybutor) na początku wysyłało tylko kod z PS4. Nie wymagajmy bóg wie czego. Media dowiedziały się o fiasku AK na PC wtedy co odbiorcy. Na premierę.

Mielismy tez wersje na PC, choc faktycznie przyszla pozniej niz na konsole i nie mielismy na nia az tyle czasu co na wersje konsolowa. Stad tez napisalismy o niej mniej, co w sumie moze i dobrze, skoro ja wycofano. Jak powroci, na pewno bedzie przetestowana rownie dlugo, co wersja na konsole.

Jak ktoś ma większą wiedzę na ten temat i może mnie z błędu wyprowadzić to bardzo o to proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08 na 8, nawet z + za fantastyczną okładkę, która w rzeczywistości wygląda zwyczajnie lepiej niż się zapowiadała. Więcej takich eksperymentów proszę. W relacji z E3 brak mi podsumowania redakcyjnego targów, ale relacja w porząsiu. Tylko macie błąd w skrócie konferencji na 4 stronie przy Ubisofcie. Piszecie, że zapowiedzieli 2 "niewycieknięte" wcześniej produkcje, choć było ich 3 : South Park: Podzieleni, ale zRzyci (kibicuje temu tłumaczeniu , perfekcja), For Honor i nowy Ghost Recon.

Wiesz, ludzie powrocili z targow w niedziele, relacja pisana w poniedzialek. Troszke sie moglo "pozajączkować", choc nie jest to chyba jakis straszny blad w sztuce, szczegolnie ze wszystkoe 3 gry i tak byly omowione w numerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem po publicystyce. Dobry tekst o poprawności politycznej, chociaż nie jest to nic odkrywczego. Sztuczna próba zadowolenia ludzi każdego kolory skóry i orientacji seksualnej nie może skończyć się dobrze. Gry na NES-a - niby nie ten najbardziej znane hity, ale przecież Metroid, Zelda czy Castlevania to bardzo znane serie. To tylko pokazuje, jak ogromną bibliotekę gier miała ta konsola. W zasadzie nadal ma, przecież można w te gry grać bez zgrzytania zębów. Artykuły o dziwnych kontrolerach i Silk Roadzie też niczego sobie. Fajnie, że piszecie o czymś spoza gier.

Z zaskoczeń - ale że Famicom sprzedał się w Japonii gorzej od TurboGrafxa? Nie spodziewałem się.

Nie, to zle zrozumiałeś kontekst wypowiedzi. Famimcom bardzo dobrze sprzedał się Japonii, tyle ze podawana w tekscie sprzedaz dotyczy dwoch pierwszych lat z jego wieloletniej przeciez kariery - a w sumie z tych ponad 60 mln to w Nipponie sprzedalo sie grubo ponad 20, z tego co pamietam. [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekkim przejrzeniu numeru (nie zacząłem czytać, bo jeszcze Świat Wiedzy mam do ogarnięcia) zainteresowało mnie ciekawe zestawienie gier na NES. Choć wybór zaskakujący to takie marki, jak Ninja Gaiden, Zelda oraz Castlevania kojarzę bez najmniejszego problemu. Interesująco zapowiada się artykuł "Geralt, czarny gej z Tokio".

Poprawność polityczna czasem sięga szczytów absurdu, co prowadzi do ingerencji w dziełach twórców. Za przykład niech posłużą Residen Evil 5 (twórcy musieli wprowadzić białych zombie mimo że akcja gry ma miejsce w Afryce), nowa wersja Pięknej i Bestii (bohaterka jest czarnoskóra), czy też nowy Kapitana Ameryki (również czarnoskóry).

Co do zombi - skoro Walking Dead dzieje sie w USA, to czemu nie ma zadnych zombie-grubasow? :P [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam najnowsze wydanie i co ja pacze? Arkham Knight - 9 z plusem? 'dla mnie to jedna z najlepszych gier tej dekady'

Wielkie dzięki za podanie oceny. Mogłeś przynajmniej zakryć ocenę lub dać w spoiler.

Numer zakupiony i na razie przeczytałem publicystykę. Spodziewałem się innych gier na NES-a. Zaskoczenia jednak nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo historii konsol, panocku, szczegolnie ze tak powiem w "calosciowym" ujeciu, od 1972 do dzisiaj. Mogl pisac (choc nie pamietam) o jakims konkretnym modelu ale watpie bo 10 lat temu bylismy tylko na PC nastawieni. Wiec cosik konfabulujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypięliście zły temat na stronę główną - CDA 03/2015 zamiast, oczywiście, CDA 08/2015. Polecam spray do czyszczenia ekranów tongue_prosty.gif.

Przy okazji chciałem powiedzieć, że nie lubię wciskania nawiązań do suchych memów w CDA. W tym numerze jest to (ciarki wstydu na plecach) "Hera, koka, hasz, LSD". Nie jest to jednak pierwszy raz, "obowiązkowo" wspomnieliście niegdyś choćby o "Co ja pacze". Jeśli coś jest warte przytoczenia, bo rozmnożyło się jak robactwo, to... ech. Niemal za każdym razem, gdy widzę takie rzeczy, czuję zażenowanie, choć same tematy są ciekawe (ale, ale, osoba chcąca zerknąć, o czym czytam, zobaczy zapewne jedynie rzucający się w oczy tytuł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę jeszcze mocniejsze tongue_prosty.gif, chodziło mi o przypięty temat forum na stronie głównej, cdaction.pl (po prawej znajduje się tabelka o nazwie "Forum", w której znajdują się trzy tematy, w tym - z tego co wiem - dwa górne są przypięte. Ten pierwszy to (kopiuję, żeby nie było -) "CD-Action 03/2015 - zawartość"). Niby moja wina, że nie sprecyzowałem tego lepiej, ale z drugiej strony nazewnictwo było jasne - "temat" to wątek na forum, nie news na cdaction.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...