Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whitepawn5

Jaki firewall wybrać?

Polecane posty

Witam!

Mam z tym ostatnio poważny problem - kompletnie nie wiem jakie zabezpieczenie wybrać, aby skutecznie chroniło kompa. Najpierw zwróciłem swoją uwagę na Comodo, ale z doświadczenia wiem, że trochę mi przymula system, poza tym nie ma zbyt dobrych opinii. Dla Online Armor producent zakończył wsparcie. Outpost firewall byłby najlepszym rozwiązaniem, ale chcę postawić na darmowe oprogramowanie. Jeśli mógłby mi ktoś polecić jakiegoś firewalla to byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz zwykłego firewalla, czy firewalla z ochroną proaktywną (HIPS)?

Zakładam, że im większa ochrona, tym lepiej. Jednocześnie przyznaję się, że jestem trochę laikiem jeśli chodzi o bardzo skomplikowaną konfigurację.

Z darmowych jest jeszcze Privatefirewall. Mały, dosyć prosty w obsłudze i dobry w działaniu.

Właśnie go testuję i przyznam, że programik bardzo mi przypadł do gustu - przede wszystkim nie atakuje licznymi komunikatami w sprawach nowozainstalowanych programów, w przeciwieństwie do COMODO. Działa sobie w tle, a jak coś naprawdę się dzieje to dopiero wtedy wyskakuje okienko z opcjami. Dzięki za polecenie mi go. Myślę, że pakiet antywirus 360 Total Security i Privatefirewall sprawdzi się dobrze. Apropos: z antywirusem (darmowym) też miałem problem. Czytam opinie użytkowników którzy krytykują Avasta i polecają np. AVG. Z kolei ktoś inny napisze, że AVG jest spoko, ale lepszą ochronę zapewni Avira. A po przestudiowaniu różnych tekstów z testami programów zabezpieczających Avast zajmuje 1. miejsce. Po takich lekturach kręci się w głowie!

Co do Outposta - chyba jedynym sposobem na dormową zaporę jest cały pakiet Security Suite Free.

Outpost to dobry firewall, ale nie będę bawić się w cały pakiet.

Tak przy okazji - natknąłem się na taką listę darmowych zapor http://www.techsuppo...-protection.htm.

Po przejrzeniu tej listy widzę, że Privatefirewall ma najwyższą ocenę. Jak na razie to chyba dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że im większa ochrona, tym lepiej. Jednocześnie przyznaję się, że jestem trochę laikiem jeśli chodzi o bardzo skomplikowaną konfigurację.

Tak i nie. Jeśli jesteś laikiem i nie chcesz się tym bawić, to lepiej skupić się na prostych rozwiązaniach.

W takim przypadku postawiłbym na rzeczy bez ochrony proaktywnej, czyli np. ZoneAlarm, TinyWall, czy nawet Windows Firewall (jest w porządku, ale trudno się go konfiguruje ręcznie, na szczęście są programiki typu Windows 7 Firewall Control).

Z innych opcji masz COMODO Firewall (sam Firewall, bez Defense+), albo coś w pakietach, np. z 360 Internet Security, czy wspomniany Outpost.

Właśnie go testuję i przyznam, że programik bardzo mi przypadł do gustu - przede wszystkim nie atakuje licznymi komunikatami w sprawach nowozainstalowanych programów, w przeciwieństwie do COMODO.

Kwestia konfiguracji. COMODO również da się ustawić tak, żeby był skuteczny i nie wkurzał.

Dzięki za polecenie mi go. Myślę, że pakiet antywirus 360 Total Security i Privatefirewall sprawdzi się dobrze.

Nie sprawdzi się. Nigdy nie dubluj zabezpieczeń. 360 Total Security ma swojego firewalla działającego na podobnej zasadzie jak PrivateFirewall. Nawzajem będą sobie przeszkadzać.

Apropos: z antywirusem (darmowym) też miałem problem. Czytam opinie użytkowników którzy krytykują Avasta i polecają np. AVG. Z kolei ktoś inny napisze, że AVG jest spoko, ale lepszą ochronę zapewni Avira. A po przestudiowaniu różnych tekstów z testami programów zabezpieczających Avast zajmuje 1. miejsce. Po takich lekturach kręci się w głowie!

To jest dynamiczne. Raz lepszy będzie jeden antywirus, a raz inny. Tak naprawdę antywirusy oparte na blacklistach i tak są średnio skuteczne.

Outpost to dobry firewall, ale nie będę bawić się w cały pakiet.

Czemu? Masz porządny firewall, porządny antywirus + parę fajnych opcji.

Po przejrzeniu tej listy widzę, że Privatefirewall ma najwyższą ocenę. Jak na razie to chyba dobry wybór.

Bardziej bym polegał na tej liście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś laikiem i nie chcesz się tym bawić, to lepiej skupić się na prostych rozwiązaniach.

W takim przypadku postawiłbym na rzeczy bez ochrony proaktywnej, czyli np. ZoneAlarm, TinyWall, czy nawet Windows Firewall (jest w porządku, ale trudno się go konfiguruje ręcznie, na szczęście są programiki typu Windows 7 Firewall Control).

Będę je brał pod uwagę.

Z innych opcji masz COMODO Firewall (sam Firewall, bez Defense+), albo coś w pakietach, np. z 360 Internet Security, czy wspomniany Outpost.

Kwestia konfiguracji. COMODO również da się ustawić tak, żeby był skuteczny i nie wkurzał.

Do COMODO na razie nie będę wracał, bo zraziłem się do niego tym, że zamula kompa. Chcę sprawdzić jak się mają inne produkty.

360 Total Security ma swojego firewalla działającego na podobnej zasadzie jak PrivateFirewall. Nawzajem będą sobie przeszkadzać.

A tu mnie zaskoczyłeś! Nie znalazłem żadnych info, że 360 TS zawiera firewalla. Chyba, że określa to sformułowanie "Internet Protection"...

Czemu? Masz porządny firewall, porządny antywirus + parę fajnych opcji.

Tylko, że Outpost Security Suite Free ostatnią aktualizację ma z dnia 6 kwietnia 2011r. blink_prosty.gif

Bardziej bym polegał na tej liście.

Z tego co widzę to Privatefirewall ma tu również wysokie miejsce. Z darmowych AV to Avira, chociaż tutaj jest to płatny pakiet, więc nie wiadomo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lista dotyczy bardziej zabezpieczeń typu firewall i HIPS. Nie sprawdza ochrony antywirusowej opartej na blacklistach, więc klasycznych antywirusów na jej podstawie nie oceniaj.

Co do aktualizacji Outpost Security Suite, to działa to tak, że ściąga się tą archaiczną wersję i potem aktualizacje. Co w sumie może potrwać bardzo długo.

360 Total Security ma pewne elementy firewalla, tylko działa to na nieco innej zasadzie niż normalne firewalle. Jeśli zostawisz włączonego Windowsowego Firewalla, to w większości przypadków będzie to wystarczająca ochrona. Bawienie się w coś poważniejszego ma sens jedynie wtedy, gdy naprawdę igrasz z ogniem.

I skoro o WIndowsowym Firewallu mowa, to dla normalnego użytkownika jest to w stanie obecnym rozwiązanie wystarczające. Przeczytaj sobie np. to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360 TS oddelegowałem i na jego miejsce zainstalowałem AVG AntiVirus Free.

Jestem już przyzwyczajony, że wszystko co windowsowe to złe. Zwłaszcza, że na software od Microsoftu jest prowadzona nagonka - zawsze było mówione, że to niewystarczająca ochrona jest itp. Nie mniej na pewno jest w tym sporo prawdy. Zapora jest odpowiednio przygotowana do działania z systemem przez samych jego "rodziców", a to powinno dawać jakąś gwarancję. Jednak nie potrafię do końca zaufać dla systemowego firewalla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...