Jump to content
Sign in to follow this  
kozub007

Rozwiązany: Dźwięk jak alfabet Morse'a podczas przesuwania myszki.

Recommended Posts

Mam problem. Przeniosłem komputer do nowej obudowy i dzieje się coś dziwnego. Kiedy przesuwam myszkę, ona przekazuje sygnał do komputera i słyszę w słuchawkach bardzo cichy, ale denerwujący dźwięk (takie beep'y jak podczas przekazywania informacji alfabetem Morse'a). Jeśli przesuwam myszkę długo, sygnał jest czasem ciągły, czasem przerywa. Próbowałem z inną myszką - to samo. Podłączałem do różnych wejść i nic. Dodam tylko, że nie podłączyłem jeszcze wszystkiego, bo brakuje mi molex'a do podłączenia wentylatorów, ale to jest prawdopodobnie nieistotne (jeśli jest, to mindblow). Nigdy czegoś takiego nie miałem, proszę o pomoc.

Edited by kozub007

Wrzucam plik do pobrania z nagraniem tego pikania. W tle jest szum, bo jakość nagrania jest średnia, ale są też jakieś dziwne zakłócenia. Nagrałem to dyktafonem, a dźwięk pochodził z głośnika. Odkryłem, że głośność tego pikania nie jest zależna od poziomu głośności w systemie, ale gdy użyłem potencjometru do tego głośnika, to pikanie też się podgłaszało.

http://www.speedysha...Record-0002.wav

Edit: Słychać to też, gdy przytrzymam jakiś przycisk na klawiaturze podczas wpisywania.

Edited by kozub007

Sprawdź, czy przewód głośnikowy nie biegnie obok innych kabli i nie zbiera zakłóceń.

Jak nie, to zapewne pojawiają się one gdzieś na płycie głównej (chyba całkiem słusznie zakładam, że masz kartę zintegrowaną), a na to pomoże raczej tylko dokupienie dedykowanej karty graficznej (najbezpieczniejsza byłaby karta na USB, bo taką możesz ją trzymać z daleka od jakichkolwiek źródeł zakłóceń).

PS Możesz też spróbować rozkodować ten sygnał, może ktoś rzeczywiście nadaje Morse'em jakąś ważną informację wink_prosty.gif

Problem rozwiązany. Po podłączeniu innej karty dźwiękowej USB, a do niej słuchawek, wszystko działa.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...