Jump to content
Sign in to follow this  
kozub007

Rozwiązany: Dźwięk jak alfabet Morse'a podczas przesuwania myszki.

Recommended Posts

Mam problem. Przeniosłem komputer do nowej obudowy i dzieje się coś dziwnego. Kiedy przesuwam myszkę, ona przekazuje sygnał do komputera i słyszę w słuchawkach bardzo cichy, ale denerwujący dźwięk (takie beep'y jak podczas przekazywania informacji alfabetem Morse'a). Jeśli przesuwam myszkę długo, sygnał jest czasem ciągły, czasem przerywa. Próbowałem z inną myszką - to samo. Podłączałem do różnych wejść i nic. Dodam tylko, że nie podłączyłem jeszcze wszystkiego, bo brakuje mi molex'a do podłączenia wentylatorów, ale to jest prawdopodobnie nieistotne (jeśli jest, to mindblow). Nigdy czegoś takiego nie miałem, proszę o pomoc.

Edited by kozub007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrzucam plik do pobrania z nagraniem tego pikania. W tle jest szum, bo jakość nagrania jest średnia, ale są też jakieś dziwne zakłócenia. Nagrałem to dyktafonem, a dźwięk pochodził z głośnika. Odkryłem, że głośność tego pikania nie jest zależna od poziomu głośności w systemie, ale gdy użyłem potencjometru do tego głośnika, to pikanie też się podgłaszało.

http://www.speedysha...Record-0002.wav

Edit: Słychać to też, gdy przytrzymam jakiś przycisk na klawiaturze podczas wpisywania.

Edited by kozub007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy przewód głośnikowy nie biegnie obok innych kabli i nie zbiera zakłóceń.

Jak nie, to zapewne pojawiają się one gdzieś na płycie głównej (chyba całkiem słusznie zakładam, że masz kartę zintegrowaną), a na to pomoże raczej tylko dokupienie dedykowanej karty graficznej (najbezpieczniejsza byłaby karta na USB, bo taką możesz ją trzymać z daleka od jakichkolwiek źródeł zakłóceń).

PS Możesz też spróbować rozkodować ten sygnał, może ktoś rzeczywiście nadaje Morse'em jakąś ważną informację wink_prosty.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany. Po podłączeniu innej karty dźwiękowej USB, a do niej słuchawek, wszystko działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...