Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mhupl

Rozwiązany: Brak polskich znakow w klawiaturze polskiej programisty w klawiaturze

Polecane posty

Mógłbyś sprawdzić, czy te polskie znaki działają, jeżeli poza prawym altem przytrzymasz też prawy ctrl. Bo jeżeli tak, to mam w domu laptopa z identycznym problemem (i nie mam pojęcia, jak go rozwiązać).

Wszystko inne z altem dziala.
Tak właściwie do czego poza polskimi znakami jest używany prawy alt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamesVoo

U "mnie" myk z tyldą działa.

WinDVD nie ma.

Jedyny w miarę ciekawy ostatnio zainstalowany program to Synaptics Pointing Device Driver - to nie mój komputer, więc póki co wolę go nie ruszać, ale jeżeli @mhupl też by go miał, to byłby to jakiś trop.

@nomadsoul

Nie działa żaden polski znak.

Jeszcze drobna poprawka - ctrl + alt dają polskie znaki tylko w MS Office.

I z ciekawych obserwacji - skrót Win+D (pokaż pulpit) zdaje się nie działać (naprzemiennie włącza i wyłącza Metro, jakby nie rejestrował wciśnięcia D), a Win+E działa z opóźnieniem (najpierw pokazuje Metro, po chwili wraca do pulpitu i otwiera Eksplorator plików).

Przeskanowałem komputer zainstalowanym ESETem, Malwarebytes Anti-Malware i EEK, ale poza kilkoma pomniejszymi śmieciami nic nie znalazły.

@down

Rzeczywiście, w Chrome'ie też działa (wcześniej sprawdzałem w notatniku i tam nie śmiga).

I o dziwo nawet konfiguracja kart jest identyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś sprawdzić, czy te polskie znaki działają, jeżeli poza prawym altem przytrzymasz też prawy ctrl.

Ten sposób z altem i ctrl działa. (nie tylko w MS Office ale w przeglądarce i wszędzie indziej). Trik z tyldą także. Programu WinDVD i Synaptics Pointing Device Driver nie mam zainstalowanego.

Co do instalowania to nic w ostatnim czasie nie wrzucałem do kompa tylko robiłem aktualizację sterowników karty graficznej (mam w laptopie zintegrowane Radeon i Intel)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy alt często jest oznaczany jako AltGr, a AltGr w przypadku Windowsa działa identycznie jak kombinacja Ctrl+Alt (choć istnieją programy, które potrafią to obejść). Niestety nie wszystkie Windowsy sobie z tym radzą.

Najczęstszym problemem jest to, że coś w systemie już korzysta z kombinacji odpowiadającej polskiej literze. Znane były problemy z pewnymi starymi wersjami Catalystów i kłopotach z wpisywaniem literki "ć", ale również część producentów notebooków lubi wykorzystywać kombinacje Ctrl+Alt+litera do jakichś funkcji. Jeśli ktoś używa maszyn wirtualnych lub RDP, to również one potrafią tu coś mieszać.

Najprostsze rozwiązanie to wyłączanie procesów (oraz niesystemowych usług) jeden po drugim i sprawdzenie, czy w pewnym momencie prawy alt nie zacznie działać.

Drugim w kolejności problemem są sterowniki od klawiatury - system mógł zainstalować złe i przez to rozpoznaje klawiaturę jako coś dziwnego.

Warto też sprawdzić funkcje ułatwień dostępu oraz klawisze trwałe. One również mogą mieszać.

Można też spróbować zmienić układ klawiatury na dowolny inny i wrócić do układu Polski (programisty).

Znane mi programy, które potrafiły sprawiać tego typu problemy:

- Catalyst (w jakiejś dosyć archaicznej wersji jakoś zaraz po przejęciu ATI przez AMD),

- Pulpit zdalny (lub inne programy korzystające z RDP),

- VirtualBOX,

- Hyper-V,

- VMVare vCenter,

- któreś z programów dołączanych do notebooków HP (niestety nie pamiętam które),

- Google Docs (wykorzystuje kombinacje Ctrl+Alt+m, Ctrl+Alt+{cyfra} itp.),

- EasyTune (możliwe, że również inne śmieci tego typu),

- WinDVD,

- Ditto (menedżer schowka),

- Visual Studio (bodaj wersja 2010 miała ten problem, ale głowy nie dam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chyba dodaje obsługę gestów, przykładowo możesz dwoma, czy trzema palcami symulować działanie scrolla, a przy przesunięciu palca w lewo bezpośrednio po dotknięciu touchpada wysuwa się menu z prawej strony (co mnie szalenie irytowało).

Sam touchpad po odinstalowaniu nadal działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...