Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablito

najtańsza karta graficzna do Wiedźmina 3

Polecane posty

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaka karta graficzna pozwoli mi na granie w Wiedźmina 3 na minimalno/średnich detalach płynnie? Moja specyfikacja komputera to:

- procesor AMD Athlon II X4 640

- płyta główna Gigabyte GA-MA74GMT-S2

- 4GB RAM DDR3 1333Mhz

- Gigabyte GeForce GT430

Przy takim komputerze gdy gram w Wieśka na najniższych detalach i rozdzielczości 1024x768 osiągam od 8-30 FPS, jakoś na siłe da się grać no ale chciałbym żeby ta gra przynajmniej chodziła mi płynnie, nie licze na ustawienia high i full hd ale żeby przynajmniej chodziła mi na rozdzielczości 1280x1024 oraz minimalno/średnich, fajnie by było gdyby chodziła na średnich. I mam do was takie pytanie, jaka karta graficzna(możliwie najtańsza) pozwoliłaby mi osiągnąć taki efekt? Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety beznadziejny - nie ma tyle mocy ile obiecuje producent, nie ma zabezpieczeń, nie spełnia norm ATX. Koło zasilacza to to nawet nie stało. Przydałoby się zmienić.

Przykładowo można pomysleć o karcie w stylu np. GTX750 2GB (~500zł) i zasilaczu np. Corsair VS450 (~150zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź :) wydaje mi się, że zasilacz zmienie na ten, który podałeś, a w kwestii karty za około 500zł lepszej od gtx 750 nie kupie? Na kartę będę miał tak około 550zł i chciałbym wybrać najlepszą do tej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że Twój ram może nie wyrobić na późniejszym etapie gry, gdy dociera się do największego miasta w części kontynentalnej świata.

Już tłumaczę, mój zestaw:

- Procesor Core i5 (1155) Intel i5-3350P 3.10GHz 6MB

- Płyta główna Socket 1155 ASRock B75 PRO 3 (B75 2xPCI-E DDR3)

- Pamięć DDR3 Kingston 8192MB 1600MHz HyperX Genesis CL9 (2x4096)

- Karta graficzna PCI-E ASUS Radeon HD7790 1024MB 128bit DirectCu II OC

Mój brat ma to samo, oprócz:

- Pamięć DDR3 Kingston 4096MB 1600MHz HyperX Genesis CL9.

- nie pamiętam czy karty graficznej nie ma przypadkiem HD 7770, ale to raczej nie powoduje dużej różnicy w wydajności.

Brat powiedział mi wczoraj, ze po dotarciu do ww. miasta fps spadło do wartości, która całkowicie uniemożliwiała grę, natomiast ja nie miałem żadnych problemów z drastycznym spadkiem klatek na sekundę.

Dziś ma dokupić 4gb ramu, jak czegoś się dowiem to dam znać, ale w tym wypadku nie ma innej opcji niż zbyt mała ilość ramu. Minimalna, podana przez producenta to 6 Gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu msz 750 Ti poniżej 550 zł - http://www.kurtmedia.pl/product-pol-590402-Gigabyte-GeForce-GTX-750-Ti-2GB-GDDR5-128-Bit-2xHDMI-2xDVI.html - choć podobno sklep taki sobie...

Co do kart, to generalnie zależy od konkretnych modeli. Akurat GTX 750 / 750 Ti to karty oszczędne i mało awaryjne, do tego się nie nagrzewają, więc producent nie ma większego znaczenia. Ale jak brać to coś z 3-letnią gwarancją (lub dłuższą), czyli np. właśnie te firmy co wymieniłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@willy

jak kupie nowe podzespoły wtedy sam się o tym przekonam ale dzięki za rade :)

@zpox

ta karta z morele to GTX 750 Ti a ta z agito to jest jeszcze podkręcona przez producenta tak? Dlaczego cena tej podkręconej jest niższa? Ta z morele jest lepsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodziłeś na stronę sklepu przez Ceneo? Podejrzewam, że tylko wtedy się wyświetli taka cena. Stary numer.

Ano wchodziłem. Z drugiej strony jak faktycznie taka cena jest (po dodaniu do koszyka też) i nie anulują zamówienia, no to wystarczy wejść przez Ceneo :P

Co do kart - głównie taktowaniem. MSI z tego co widzę wypada trochę lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeon R7 260x nie jest lepszy od GTX750 Ti?

Jest gdzieś pomiędzy 750, a 750Ti. Obecnie bliżej mu do 750Ti, ale normalnie powinien być bliżej zwykłego GTXa 750, tylko nVIDIA zaniedbała sterowniki do starych kart, ale obiecali, że się poprawią.

Z Radeonów można ewentualnie poszukać R7 265/HD 7850. Tylko niestety dostępność tych kart w Polsce jest tragiczna i ceny też często są z kosmosu, ale od czasu do czasu można wyrwać coś w rozsądnych cenach.

Jeśli iść w 750 Ti w możliwie jak najmniejszej cenie, to jeszcze można rozważyć tego Zotaca - wada to dwuletnia gwarancja, ale prawda jest taka, że jeśli karta wytrzyma te dwa lata, to najczęściej wytrzymuje sporo więcej. A jeśli koniecznie chcesz mieć 3 letnią gwarancję, to zostaje MSI, które zaproponował zpox (ewentualnie w tej samej cenie jest na x-kom.pl)

Kurtmedia raczej bym omijał. Zbyt dużo osób miało problemy z tym sklepem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kurtmedia to zamawiałem tam dysk. Najpierw miał być wysłany następnego dnia, potem kolejnego aż wkońcu został niby wysłany. Niestety dysku nie było przez kolejne 2 dni. Napisałem że rezygnuję z zamówienia, a Ci że nie mogę bo już wysłali, ale jak się okazało wysłali dopiero po tej wiadomości. Nie polecam, mimo że ceny fajne.

Karta musi być nowa czy może być używka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Po tym:

Przy takim komputerze gdy gram w Wieśka na najniższych detalach i rozdzielczości 1024x768 osiągam od 8-30 FPS, jakoś na siłe da się grać no ale chciałbym żeby ta gra przynajmniej chodziła mi płynnie, nie licze na ustawienia high i full hd ale żeby przynajmniej chodziła mi na rozdzielczości 1280x1024 oraz minimalno/średnich, fajnie by było gdyby chodziła na średnich.

Zakładam, że ta karta ma pracować z monitorem 5:4 o rozdzielczości 1280x1024. W takim przypadku nie powinno być różnicy między kartą 1GB, a 2GB. Jeśli ma pracować w wyższych, to przydałaby się wersja 2GB, która i tak będzie za słaba na współczesne gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że dopłata do wersji 2GB to koszt rzędu 20-30 zł.

Zresztą jaka jest zależność między rozdzielczością, a wymaganą pamięcią? Nawet zakładając zależność liniową względem liczby pikseli (co moim zdaniem i tak jest sporym naginaniem rzeczywistości, bo przykładowo wielkość tekstur jest stała), to odpowiednikiem 1GB w SXGA byłyby niecałe 3GB w QHD. A Ty narzekasz, że konfiguracja pamięci w GTX 970 jest dużym problemem, szczególnie powyżej FullHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...