Jump to content
opENDfist

Rozwiązany: Najtańsza karta Wi-Fi

Recommended Posts

Cześć wszystkim :) Chciałbym zapytać, jaka jest najtańsza dobra karta Wi-Fi PCI-E, która będzie szybsza niż 54MB/S? Od routera dzielą mnie 2 ściany.

Moja obecna karta (TP-Link WN321G) ciągle mnie rozłącza, a kreski zasięgu podnoszą się i spadają jak słupki głośności w rejestratorach muzycznych (trochę podkoloryzowane - chodzi o to, że bez zmiany położenia karty/routera zasięg i tak się zmienia). Moja sieć ma prędkość 50MB/S, a karta 54, więc na mój rozum wszystko powinno być okej. Mimo to usłyszałem od "specjalistów" głosy, że warto kupić szybszą (czy też o większej przepustowości, nie wiem, jak się to mówi).

Z góry dzięki, pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim - jaki masz router? Jeśli router nie wspiera standardu 802.11n lub 802.11ac, to na nic się zda wymiana karty WiFi.

Jeśli router wspiera nowsze standardy, to możesz spróbować skonfigurować router tak, żeby działał tylko w standardzie 802.11g. Czasem to poprawia współpracę ze starszymi urządzeniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Router to TP-Link WR340G.

Nie znam się na tym kompletnie, nic nie wiem o tych standardach i wolałbym nie bawić się w jakiekolwiek konfiguracje router'a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...