Jump to content
Smuggler

CDA 07/2015 - zawartość

Recommended Posts

Podobnie sprawa ma się z drugim naczelnym blacharzem w magazynie - CormaCem.

Śmieszne rzeczy piszesz, kolego, bo pomijając Football Managera, od 5 lat prywatnie gram TYLKO na konsoli (najpierw PS3, teraz PS4). Nie mam już nawet w domu peceta, na którym da się grać, bo go nie potrzebuję.

Tytuł wybitny z delikatną skazą, czyli Bloodborne otrzymuje 8/10 i szlagi za okazjonalne gubienie klatek, choć całość jest kapitalnie animowana (od tego jak razy przyjmuje zwykłe mięso armatnie do animacji szefów - vide Bestia Żądna Krwi) dostaje po 4ech literach

I co to ma wspólnego ze mną? Przecież to nie ja recenzowałem tę grę.

natomiast oklepane GTA V, które przestało miliony graczy interesować, łaskawie gości na PC i nikt nie neguje spadków do 40k/s

Mnie 40 fps-ów nie boli. Za oczekiwania innych recenzentów względem płynności animacji nie odpowiadam.

Gralem w W3 na 30 fpsach (na PC, tadam!) i jak mi sie po kolejnych patchach i nowych driverach robilo wiecej, to zaraz podkrecalem grafike do poziomu, gdzie znowu mialem 30 fps. Mi to w pelni wystarcza (w tej grze) i smieszy mnie placz, ze komus ZWALNIA do TYLKO 40.

Swoja droga na sprzecie spelniajacym nominalnie MINIMALNE wymagania sprzetowe konczylem gre z wiekszoscia ustawien na High, dwoma na uber (jakosc tekstur i szczegolowosc), trzema na medium (ambient occlusion, ilosc postaci w miescie i gestosc trawy), a czasem nawet sobie na chwilke wlaczalem hairworksy.

Większość z konsol w moim domu: NES, SNES, N64, GC, Wii, Wii U, GB, GBC, GBA, DS, 3DS, PSX, PS2, PS3, PSP, PSV, X360.

Tak wygląda moja krucjata przeciwko konsolom. Srsly mogłeś poczytać inne moje teksty, a dopiero potem oskarżać mnie o jakieś pecetowe skrzywienie, którego nie mam. Sporo czasu, który poświęciłeś na pisanie tego eseju, byś wtedy zaoszczędził.

Nie wiem, dlaczego tak trudno jest ludziom zrozumieć, że można ostro krytykować coś, co w gruncie rzeczy bardzo się lubi.

Co do Bloodborne: serio mało mnie obchodzi, jak ładnie animowana jest gra akcji, jeżeli nie działa tak płynnie, jak powinna. W Soulsach nie interesują mnie animacje, tylko system walki, a PS4 krztusi się tam przy CHODZENIU, a co dopiero walce. To jest dla mnie niedopuszczalne i dziwi mnie to, jak łatwo gracze się godzą na to, żeby wymagano od nich płacenia za gry w ten sposób popsute.

• Upvote 2

Moim zdaniem to recenzję Wiedźmina 3 w tym numerze napisał enki. Wydaje mi się, że wzrok mi figli nie płata, chyba że się mylę.

Przy okazji - świetny tekst o The Last Express. O ile twoje [berlina] recenzje zwykle omijam, bo dotyczą japońskich dziwadeł, którymi się zachwycasz (czego nie rozumiem), a twoje recenzje pozostałych gier zwykle mnie nużą, to te dwie strony o "ekspresie" są najlepszym tekstem numeru. Pomijam fakt, że o tej grze wcześniej nie słyszałem. Także chyba zajrzę na goga.

Opamiętajcie się także z tymi (szalenie) wysokimi ocenami za szatę graficzna dla tych prostych gierek. By nie było, cenię dwa de. Starzeje się ona znacznie wolniej jak trójwymiar - wystarczy przyrównać takie FF VII i Suikodena II, podoba mi się oprawa HLM oraz Rogue Legacy. Nie hołduje zasadzie "era 16 bitów -> kierunek kosz, 4/10 za grafę", wiem, że tu trybunem są inne nieco kategorie.

To faktycznie trochę kuleje i zwykle, gdy gra dostaje wysoką notę za grywalność, to ma również wysokie noty za grafikę i dźwięk (ewentualnie ze dwa punkty niższe). Czasem to nie ma sensu. Chociaż zbytnio to nie przeszkadza, bo po screenach mniej więcej da się domyśleć jak gra wygląda, a dźwięk jakiś zwykle jest i tyle mi wystarcza0.

Edited by 2real4game

Chcialbym podziekowac za umieszczenie przy tekscie 9kier o Warhammer: Regicide malej ramki ze screenem z Battle Chess. Dzieki temu przypomnieliscie mi o grze, ktora wiele lat temu dzieki swoim brutalnym animacjom towarzyszacym zbijaniu figur przeciwnika z szachownicy przyciagnela uwage 11-letniego mnie na tyle dlugo, ze udalo jej sie nauczyc mnie grac w szachy. :)

@Smugg

No ba! :D Tyle ze gralem w niego jeszcze na Atari i osmioletniego mnie zasad szachow nie nauczyl, choc bawilem sie przy nim przednio.

Smuggler - napisałeś, że logo CDA wręcz zionie latami 90-tymi i jest trochę obciachowe jak na dzisiejsze czasy. Zaraz będziemy mieli 250 numer. To jak wg ciebie powinno teraz wyglądać logo pisma dostosowane do współczesności?

@DOWN

DVD-Action byłoby ok. Wtedy mógłbym już z czystym sercem pisać o tym, że się sprzedaliście i kiedyś było lepiej. wink_prosty.gif

Edited by 8azyliszek

Nadal tak samo smile_prosty.gif - to juz nasz znak rozpoznawczy po prostu, a jak wiadomo z uplywem lat kicz staje sie "vintage" smile_prosty.gif

Poza tym nalezaloby tez wtedy zmienic nazwe, bo co po nowym logosie jak w nim nadal bedzoe to "CD" z lat 90? CD-Projekt zrobil sie CDP, ale czy chcemy sie nazywac po prostu CDA? Wyprzec sie 20 lat historii? Chyba bez sensu. Bylo CD-Action i niech tak juz bedzie.