Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 07/2015 - zawartość

Polecane posty

Wakacje coraz bliżej, recenzja Wiedźmina, dobre pełniaki, ciekawe teksty, atrakcyjne bonusy - jest z czego się cieszyć! Nowy numer CDA (07/2015) w sprzedaży od 2 czerwca (wtorek), a za 15,99 zł jak zawsze dostaniecie masę fajnych rzeczy, w tym 8 gier paragrafowych (e-booki) i 3 pełne wersje. Dla fanów oldskulowego RPG mamy świeżynkę sprzed roku - Might & Magic X: Legacy PL. Tym, co wolą strzelanki, oferujemy FPS-a Singularity PL, a fanom city builderów -starego, ale jarego Faraona (a dokładniej zestaw Pharaoh & Cleopatra). Co do obszeeernej recenzji Wiedźmina -jak myślicie, jest dycha? Oczywiście spoilera tu nie będzie, sami się przekonacie.

Zapowiedzi są tylko trzy, ale w tym trzystronicowy materiał o Deus Ex: Mankind Divided - prosto z siedziby producenta. Dwie strony poświęciliśmy na zebranie tego, co wiadomo o Assassin?s Creed Syndicate. Tytuł Bloodstained: Ritual of the Knight pewnie wielu z was nic nie mówi, ale to tak naprawdę kolejna Castlevania (ta klasyczna, japońska, nie Lords of Shadow), tylko z różnych powodów pod innym tytułem.

Beta-testów mamy za to aż 14, a wśród nich Batman: Arkham Knight (2 strony), StarCraft II: Legacy of the Void (2 strony), Dirt Rally i Warhammer: Regicide. Warto też pochylić się nad Exanimą - RPG z nader oryginalnym i realistycznym systemem walki (enki aż mlaskał, tak mu smakowało).

Choć w recenzjach dominuje Wiedźmin (aż 9 stron, na których znajdziecie również 4 minirecenzje), to jest tam też aż 29 innych tytułów, w tym Wolfenstein: The Old Blood, Halo: Spartan Strike, Dungeons 2, Magicka: Wizard Wars, Kerbal Space Program, Invisible Inc., Project CARS, Carmageddon: Reincarnation czy... Świat Kucyków 3 (zrecenzowany zresztą ze śmiertelną powagą przez Naczelnego, wskutek przegranego zakładu). Krótko mówiąc, nie tylko fani Białego Wilka znajdą tu coś wartego lektury.

Publicystykę zaczynamy od obszernego "Z kamerą wśród jutuberów", w którym Papkin przybliża gwiazdy YouTube?a zajmujące się grami, analizuje ich fenomen, a nawet radzi, jak stać się jedną z nich. "Pożegnanie małego wojownika" to wspomnienia o Reality Pump -studiu, które zrobiło naprawdę sporo dobrego dla polskiej branży (a nie tylko wtopiło z Raven?s Cry?em). "Jak wielcy nie upadają" to dość gorzki tekst Berlina o tym, co się dzieje z Konami. On też "daje dychę" grze Shadow of the Colossus. W Grach wiecznie żywych CormaC opowiada, jak rodził się pierwszy Carmageddon i przybliża zamęt, jaki powstał w mediach po premierze gry. "Jedźmy, nikt nie woła" - to wspomnienie o The Last Express, czyli przygodówce, która pod wieloma względami znacznie wyprzedziła swoje czasy, ale poniosła spektakularną klęskę finansową. "Jak hartuje się stal" to raport z wizyty w Wargamingu Chicago-Baltimore, gdzie powstają konsolowe wersje World of Tanks. W "Ośmiu generacjach konsol" Smuggler opisuje rozkwit i upadek konsolowego imperium w latach 1976-83, czyli po prostu drugą generację konsol, od Atari 2600 po nietypowego pod każdym względem Vectreksa. W felietonie "Biali nie potrafią skakać" Berlin tłumaczy, dlaczego poprzednia generacja konsol w jego odczuciu cofnęła branżę w rozwoju. Publicystykę jak zawsze kończymy wtykanymi branży Szpilami.

W dziale technologicznym obowiązuje od lat niepisana tradycja - nadchodzą wakacje, to robimy Megakonfigurator, czyli radzimy, jak najrozsądniej wydać pieniądze na peceta do gier (ale będzie też o laptopach dla graczy). Nie zabraknie też klasycznych testów sprzętu. Poczytacie o najnowszych smartfonach (LG G Flex2 16 GB, Motorola Nexus 6, Samsung Galaxy S6 32 GB), zakrzywionym monitorze Samsunga, słuchawkach, myszach gamingowych i klawiaturze. Do tego dwa poradniki: "Mobilny internet - którego operatora wybrać w kraju i na świecie?" oraz "Liczy się każda klatka", gdzie nie tylko tłumaczymy różne opcje graficzne w grach, ale też pokazujemy, jak zmienia się grafika po ich włączeniu/wyłączeniu (m.in. na przykładzie Wiedźmina 3).

Na DVD wspomniane już 3 pełniaki (Might & Magic X: Legacy PL, Singularity PL i Pharaoh & Cleopatra) i 8 gier paragrafowych, a także 11 dobrych freeware?ów, galerie, e-booki, zdjęcia cosplayu, mody do Wiedźmina 2 i sporo rozmaitych bonusów.

Zainteresowanym przypominamy: 2.06 (wtorek). Do zobaczenia! smile_prosty.gif

##W PRODUKCJI

Deus Ex: Mankind Divided

Bloodstained: Ritual of the Knight

Assassin?s Creed Syndicate

##JUŻ GRALIŚMY

Batman: Arkham Knight

StarCraft II: Legacy of the Void

Warside

Games of Glory

Space Beast Terror Fright

Savage Lands

Dirt Rally

Soul Axiom

Phantasmal

Spooky?s House of Jump Scares

Battle Brothers

KeeperRL

Exanima

Warhammer: Regicide

##RECENZJE

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wolfenstein: The Old Blood

Rooms: The Unsolvable Puzzle

Dungeons 2

Halo: Spartan Strike

Five Nights at Freddy's 3

Magicka: Wizard Wars

Kerbal Space Program

A Pixel Story

RocketsRocketsRockets

Invisible, Inc.

JumpJet Rex

Convoy

MLB 15: The Show

Chroma Squad

Gratuitous Space Battles 2

Solarix

Block N Load

Not a Hero

Neon Struct

Project CARS

Technobabylon

Axiom Verge

Cosmochoria

Mario Party 10

Carmageddon: Reincarnation

Świat Kucyków 3

Ys: The Ark of Napishtim

Infinity Runner

OlliOlli 2: Welcome to Olliwood

##PUBLICYSTYKA

Z kamerą wśród jutuberów

Pożegnanie małego wojownika

Jak wielcy nie upadają

Dałbym dychę: Shadow of the Colossus

Gry wiecznie żywe -Carmageddon: Historia śmiesznej przemocy

Jedźmy, nikt nie woła

Jak hartuje się stal

Osiem generacji konsol, cz. 2

Felieton: Biali nie potrafią skakać

Szpile

##TECHNOLOGIE

Info

MEGATEST

Konfigurator

TESTY

LG G Flex2 16 GB

Motorola Nexus 6

Samsung Galaxy S6 32 GB

Zakrzywiony monitor Samsung S27D590C

Słuchawki Turtle Beach Ear Force Z60

Mysz NTT Hiro Elite

Klawiatura Natec Zander Backlight

Mysz Ozone Argon OceloteWorld

Mysz Roccat Pure Optical

PORADNIKI

Mobilny internet -którego operatora wybrać w kraju i na świecie?

Liczy się każda klatka -rozszyfrowujemy ustawienia grafiki w grach

##INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

Prenumerata

##############################COVER DVD#######################

Pełne wersje

Might & Magic X: Legacy PL

Singularity PL

Pharaoh & Cleopatra

freeware

An Apparently Normal Room

Brick Breaker X: Rescue Rush

Delta Loop

Heterodoxxed

Papi Commando: Who Dares Wins III

The Artifact of Gods: Resurrection

The Legend of Edgar

This Little Piggy

Unknown Horizons

W.Essence

Wyrmsun

modulator

mody do Wiedźmina 2

GAMEPLAY

Wiedźmin 3: Dziki Gon

galerie

Block N Load

Dirt Rally

Dungeons II

Świat Kucyków 3

COSPLAY

SeTsi

Shappi

GRY PARAGRAFOWE

Incydent

Pokuta

Prywatne śledztwo

Szklana twarz

Tajemne oblicze świata

Tajemne oblicze świata II: Piekielny szyfr

Uwikłana

Zaginiony

NA LUZIE

obrazki i animowane GIF-y

Marek Lenc

bonusy

ActionMag

FAQ -wersja 3.3.1

Tapety

E-BOOKI

Obietnica

Pies, lekarz i jeszcze coś...

Niedzielny spacer

#################################Pełne wersje DVD 07/2015

# Singularity

Gatunek: FPS

PEGI: 18

Producent: Raven Software

Wersja PL: pełna i niezła!

Ocena w CDA: 7+ (07/2010)

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU 2 x 2,8 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT/ATI X1800

Wydane w 2010 Singularity, czyli angielska Osobliwość, to młodsze i ambitniejsze rodzeństwo naszej pełnej wersji z poprzedniego numeru -Wolfensteina. Pokrewieństwo przejawia się nie tylko w formie -obydwa stworzone zostały przez Raven Software -ale także formule, która wyraźnie przełamuje bariery tradycyjnych FPS-ów.

Fabularnie i strukturalnie Singularity próbuje nawiązywać do Half-Life?a i bardziej nawet BioShocka. Tempo rozgrywki jest raczej ostrożne i bazuje nie tylko na superbrutalnych strzelaninach, ale także poznawaniu niezwykłego świata gry. O ile Wolfenstein bawił się światami równoległymi (pamiętacie Woal?), o tyle Singularity radość znajduje w igraszkach z czasem. UMC pozwala postarzać i odmładzać obiekty, powodując np. nagłą śmierć ze starości namierzonych ludzi lub odbudowanie przerdzewiałego i zawalonego mostu. Z czasem zyska też funkcjonalność gravity guna, a nawet tworzenia ?bańki temporalnej? służącej jako tarcza przed pociskami.

Singularity graficznie wciąż jest niezła, zaskakująco ambitne jest też pełne spolszczenie, z lektorami mówiącymi po naszemu "s russkom aksjentom". W tej wersji zabrakło trybu multiplayer, jednak zapewniam, że był on całkowicie pomijalny także w dniu premiery. Mówiąc najprościej, zabierał on wszystko, co najlepsze w grze, czyli manipulacje czasem, nie proponując nic w zamian, i przez to umarł w jakiś kwadrans po narodzinach. Kampanię single player niemniej wciąż polecamy jak najbardziej.

# Might & Magic X: Legacy

Gatunek: dungeon crawler

PEGI: 16

Producent: Limbic Entertainment

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 5+ (03/2014)

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU 2 x 2,6 GHz, 4 GB RAM, GT 8800GT/ATI HD 3870, 512 MB

Projekt napędzany nostalgią fanów "starych, dobrych erpegów" z czasów 16-bitowych - tych, przy których zarywało się noce i które pożerały zeszyty do matematyki (gdzieś trzeba było robić mapy świata, nie?). W tym przypadku hołd dla praprzodków dzisiejszych Dragon Age?ów i innych Wiedźminów przybrał formę nieśmiertelnego Might & Magic VI: Mandate of Heaven - zdaniem wielu najwybitniejszego przedstawiciela "role-playing kafelkowego", tj. takiego, w którym nie tylko walka, ale nawet ruch był w turach. Might & Magic X: Legacy jest przy tym pod każdym względem tak hardkorowy jak gry serii Bard?s Tale, Wizardry czy Eye of Beholder, że nie wspomnę o M&M. Siłą Legacy jest jednak to, co kochaliśmy już wtedy - naprawdę taktyczne starcia, w których o sukcesie lub porażce decyduje nie tylko dobór ataków, ale także odpowiednia ich kolejność. Nie da się więc ukryć, że Legacy jako role-playing jest zupełnie inne niż nasza obecna redakcyjna obsesja, Wiedźmin 3, ale tak naprawdę warto ograć obydwa.

# Pharaoh & Cleopatra

Gatunek: ekonomiczna

PEGI: pochodzi z okresu przed erą PEGI

Producent: Impressions/BreakAway

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 8 (01/2000)

Multi: brak

PC: dowolny z Windowsem

Gotowi na prawdziwą podróż w czasie? Przed wami Pharaoh & Cleopatra, czyli stary dobry Faraon wraz z oficjalnym dodatkiem, znanym nad Wisłą jako Kleopatra: Królowa Nilu. Niezależnie od okresu, w jakim się znajdziemy -kampania wiedzie od predynastycznego po hellenistyczny -przed oczami stanie nam klasyczny budowniczy miasta, pozbawiony praktycznie automatyzacji i wymagający drobiazgowego mikrozarządzania. I choć nie da się ukryć, że czas nie obszedł się z faraonami łagodnie (hej, pochodzi z ubiegłego milenium!), to dla fanów tego typu rozrywki, którym mało było naszego niedawnego Anno 2070, będzie jak znalazł.

Uwaga, gra z racji wieku wymaga solidnego spowolnienia tempa rozgrywki, z domyślnych 100 do ok. 30%.

post-4-0-41269400-1432884035_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności rzucam okiem na recenzję Wiedźmina, później na tekst o Deus Exie. Fajnie, że jest konfigurator, bo w wakacje prawdopodobnie zaopatrzę się w nowego PC, więc przejrzę, co proponujecie. Tradycyjnie całą publicystykę też pewnie bardzo szybko pochłonę.

Z tego, co wrzuciliście na płytki najbardziej cieszy mnie na myśl o grach paragrafowych, świetnie się bawiłem z tą w uniwersum Pillars of Eternity.

Generalnie numer zakupię już we wtorek. Napisałbym coś więcej, ale idę grać w Wiedźmina :v

Rozumiec :) [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamerą wśród jutuberów... Nie no już widzę jak zachęcacie kogoś żeby stał się drugim Rojem i gwiazdą wśród gimnazjalistów w Polsce :D. Takie coś mogłoby pasować do Bravo, ale co ja tam wiem ;). Zastanowię się mimo wszystko nad kupieniem numeru, ale dopiero za jakieś 2 tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% przeczytam tekst o konsolach autorstwa Smugga

Cieszy mnie to. Poswiecilem strasznie duzo czasu by ogarnac wszystkie mozliwe konsole od 1972... [smg]

Ostatni bardzo mi się podobał nie wiedziałem że była konsola przenośna na bazie kalkulatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się chce kląć jak pomyślę o tej waszej polityce okładkowej. Poprzedniego numeru nie chciało mi się w ogóle czytać, ale myślałem, że już tam jest przedpremierowa recenzja tego hajpowanego Wiedźmina. A się okazuje , że dopiero teraz. A na okładce znowu gra z dwustronnicowej zapowiedzi. A potem nie będzie można niczego w archiwaliach znaleźć, bo wszystko strasznie pomieszane. Proszę - ogarnijcie to trochę i dawajcie więcej okładek z grami recenzowanymi a nie jedynie zapowiadanymi, w których to zapowiedziach jest masa pobożnych życzeń.

Project CARS + laska i byłaby fajna okładka. A nie kolejny sztampowy Deus EX który wyjdzie za rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się chce kląć jak pomyślę o tej waszej polityce okładkowej. Poprzedniego numeru nie chciało mi się w ogóle czytać, ale myślałem, że już tam jest przedpremierowa recenzja tego hajpowanego Wiedźmina. A się okazuje , że dopiero teraz.

Zapobiegliwe "graliśmy w pełną wersję" (a nie "pierwsza recenzja na świecie") mogło nie wystarczyć, stąd Smuggler czy inny CormaC zaznaczył to w zapowiedzi numeru.

A na okładce znowu gra z dwustronnicowej zapowiedzi. A potem nie będzie można niczego w archiwaliach znaleźć, bo wszystko strasznie pomieszane. Proszę - ogarnijcie to trochę i dawajcie więcej okładek z grami recenzowanymi a nie jedynie zapowiadanymi, w których to zapowiedziach jest masa pobożnych życzeń.

Project CARS + laska i byłaby fajna okładka. A nie kolejny sztampowy Deus EX który wyjdzie za rok.

Trzystronicowej zapowiedzi, zrobionej w oparciu o wizytę u producenta/ekskluzywny pokaz/wywiady z twórcami. Nieskromnie mówiąc: mamy ten materiał jako jedyni w Polsce. Czemu się tym nie chwalić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To się chwalcie - dajcie napis na pół strony. Ale w przyszłości ja do tego tekstu wcale nie zajrzę, bo będę szukał konkretów w recenzji jak gra trafi na cover CDA czy tam do Biedronki. :) I nic nie będę mógł znaleźć. Osobiście numery CDA kojarzę po okładkach i mi wrzucanie zapowiedzi na front pisma (zamiast gier recenzowanych) się nie podoba. Zwłaszcza w takiej ilości. To już 7 okładka tego roku, a tylko dwa numery były z grą recenzowaną w środku - jeju, weźcie jakieś proporcje zachowajcie. No i to kolejny men z gunem czyli sztampa.

A wywiad z twórcami? To ja od razu mogę się domyśleć co tam będzie. Poprawiliśmy wszystkie (jasne) błędy, gra jest o wiele lepsza od poprzedniczki, włożyliśmy w to masę pracy i swojego zaangażowania, mamy nadzieję, że spodoba się fanom i przyciągnie nowych ludzi, dodaliśmy masę nowych elementów by uatrakcyjnić i rozwinąć rozgrywkę itp itd. Po co mi standardzik, który jest obecny w każdym takim przedpremierowym wywiadzie? Gdybyście po recenzji zamieścili wywiad z pytaniami o wszystkie babole, to by było coś ciekawego. A tak - typowa propaganda by ludzie zamawiali preordery, bo wtedy nie trzeba się recenzjami przejmować.

Acha - przeszkadzają mi też propagandowe zapowiedzi na 2-3 strony, a dalej w numerze recenzje pełnych wersji innych gier tylko na pół strony. Za dużo hypowania, za mało relacji z tego co naprawdę wyszło.

Sorry może za głupie pytanie - widziałem w Empiku dodatek do Sims 4. Była już jego recenzja w CDA czy dopiero będzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Project CARS + laska i byłaby fajna okładka. A nie kolejny sztampowy Deus EX który wyjdzie za rok.

Sztampowy Deus Ex, ale już gra wyścigowa niesztampowa. Spoko.

Kupię dla recenzji Świata Kucyków 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna zawartość numeru, recenzja Wiedźmina 3, ciekawa publicystyka, Batman w "Już graliśmy"... i wiele innych, dobrych rzeczy. Grubo. Fajnie. Przyjemnie. Kupuję we wtorek.

Ale pełniaki to mi w ogóle nie podeszły. A swoją drogą mam teraz w co grać, tak więc nie na pełniakach w CDA mi zależy, a na bardzo dobrych tekstach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lew nie sprzymierza się z kojotem.

Widzę, że w redakcji filmu jest fan Asterixa i Obelixa, bo to cytat z filmu Asterix i Obelix: Misja Kleopatra. A z recenzji oprócz Wiedźmina 3, na pewno przeczytam ze szczególną uwagą Świat Kucyków 3 recenzowanego przez redaktora Kuca. Szczególnie końcówka zdania brzmi interesującojezyk2.GIF .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...