Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wirow58

Rozwiązany: Jak nie stracić tych danych?

Polecane posty

Witam,

Otóż dzisiaj dotknęła mój komputer awaria systemu. Zainstalowałem Windowsa 7 Pro 32 bit na laptopie i jak to w takich przypadkach bywa po pewnym czasie użytkowania i chęci wyłączenia komputera nastąpił czas aktualizacji systemu (jest ich sto kilka). Problem zaczął się wtedy, gdy zauważyłem, że instalacja tych aktualizacji trwa niespodziewanie długo i gdy chciałem ruszyć myszą okazało się, że system się zawiesił (ruszało się tylko "myślące" kółko kursora, a sam kursor niewzruszenie przebywał cały czas na swoim miejscu). Już raz doświadczyłem takiej sytuacji i wiem, że gdy wyłączę komputer (jest cały czas włączony, zfreezowany i podpięty do zasilacza) to nie będę w stanie uruchomić go ponownie. Mógłbym znowu zainstalować Windowsa, ale wtedy straciłbym bardzo dużo danych z partycji systemowej (m.in. kilkanaście gigabajtów zdjęć, które mają dla mnie bardzo dużą wartość sentymentalną). I tu moje pytanie: czy mogę wymontować dysk z laptopa, podłączyć go do innego komputera i zgrać te dane? Czy może istnieje inny sposób na ich uratowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Linuksa, to bootuje go jak Windowsa i w trakcie instalacji pojawi mi się możliwość zgrania danych na pendrive, bądź dysk zewnętrzny? Może to głupie pytanie, ale nigdy nie miałem do czynienia z żadną dystrybucją Linuksa i nie do końca wiem z czym to się je :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość (a przynajmniej spora część) dystrybucji Linuksa jest rozpowszechniana jako boot-CD, tzn. z płyty odpala się pełnoprawny system Linux (ładowany jest do pamięci RAM), z którego możesz normalnie korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...