Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RaZzzZoR

Komputer z i5-4690k + GTX980 w formacie mITX

Polecane posty

  • Budżet na komputer: im taniej tym lepiej ale bez panicznego cięcia po kosztach
  • Części do kupienia: wnętrzności
  • Czy wliczyć system w cenę: win 8 czeka w pogotowiu także nie
  • Zastosowanie komputera: Gry\filmy
  • Preferowany sklep: http://www.scan.co.uk
  • Rozdzielczość posiadanego monitora: 60" TV od soniacza 1920x1080
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: w przyszłości jak najbardziej ale nie jest to wyznacznikiem
  • Dodatkowe uwagi: Otóż całym wyzwaniem jest fakt iż wszystko ma być zamknięte w tej obudowie z karta gtx980 i procesorem i5 (myślałem o 4690k), 16GB ramu i ssd Skrzyneczka ma stać w pokoju gościnnym przy TV więc musi być elegancka i kompaktowa a zarazem zapewniająca maksymalne doznania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCPartPicker part list / Price breakdown by merchant

CPU: Intel Core i5-4690K 3.5GHz Quad-Core Processor (GBP 179.99 @ Amazon UK)

CPU Cooler: Cooler Master Hyper 412S 52.6 CFM CPU Cooler (GBP 27.76 @ CCL Computers)

Motherboard: MSI Z97I GAMING ACK Mini ITX LGA1150 Motherboard (GBP 111.99 @ Amazon UK)

Memory: G.Skill Ares Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400 Memory (GBP 92.90 @ More Computers)

Storage: Crucial BX100 250GB 2.5" Solid State Drive (GBP 70.49 @ Amazon UK)

Storage: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive (GBP 38.34 @ Aria PC)

Video Card: EVGA GeForce GTX 980 4GB Superclocked ACX 2.0 Video Card (GBP 439.18 @ Scan.co.uk)

Case: Antec ISK600 Mini ITX Tower Case (GBP 49.99 @ CCL Computers)

Power Supply: XFX XTR 550W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply (GBP 68.99 @ Amazon UK)

Total: GBP 1079.63

Prices include shipping, taxes, and discounts when available

Generated by PCPartPicker 2015-05-23 08:59 BST+0100

Czterordzeniowy procesor, wydajna karta graficzna, dobra płyta główna, szybki dysk 1TB + SSD 250GB, 16GB pamięci, modularny zasilacz.

//edit: poprawiłem brak pamięci w zestawie

Jesli szukałbyś oszczędności, to sugerowałbym wziąć GTX970 i 8GB pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o pamięciach ;)

PCPartPicker part list / Price breakdown by merchant

CPU: Intel Core i5-4690K 3.5GHz Quad-Core Processor (?179.99 @ Amazon UK)

CPU Cooler: Cooler Master Hyper 412S 52.6 CFM CPU Cooler (?27.76 @ CCL Computers)

Motherboard: Gigabyte GA-Z97N-WIFI Mini ITX LGA1150 Motherboard (?105.56 @ Scan.co.uk)

Memory: G.Skill Ares Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400 Memory (?92.90 @ More Computers)

Storage: Crucial BX100 250GB 2.5" Solid State Drive (?70.49 @ Amazon UK)

Storage: Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive (?39.97 @ CCL Computers)

Video Card: EVGA GeForce GTX 980 4GB Superclocked ACX 2.0 Video Card (?439.18 @ Scan.co.uk)

Case: BitFenix Prodigy (Black) Mini ITX Tower Case (?61.42 @ CCL Computers)

Power Supply: XFX XTR 550W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply (?68.99 @ Amazon UK)

Optical Drive: Lite-On iHAS124-14 DVD/CD Writer (?9.54 @ Amazon UK)

Total: ?1095.80

Drobne różnice w płycie głównej i obudowie; ta druga w ww. zestawie jest czarna, ale równie dobrze można dobrać inny kolor do mebli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem kilka artykułów, wziąłem wasze konfiguracje pod uwagę i wyszło mi to:

CPU Cooler

RAM - dużo pozytywnych opinii i jakoś sentyment do corsair bo o gwarancji która mnie przeraża aż nie wspomnę

Case

CPU

Motherboard - cały czas się zastanawiam, może ten AsRock? Bo msi jakoś ma krótkie te gwarancje. Ogólnie dobrze by było gdyby później nie było problemu z podkręcaniem jak już decyzja o tym zapadła.

GPU - byłem w szoku że tak chwalona jest EVGA, satysfakcjonująca gwarancja i customer service.

Zasilacz

SSD 1 i 2 - Ziomek zastrzegł sobie że tylko ssd chce mieć, ewentualnie jakby mu miejsca brakło zawsze może sobie później dokupić HDD zwykłego.Ten Samsung bardzo jest chwalony i ta gwarancja bardzo kusząca

Jakieś uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta ASRocka powinna być OK.

Co do reszty którą podałeś w ostatnim poście:

- chłodzenie raczej trochę słabe.

- nawet nie ma mowy o tych pamięciach, ich wysokie radiatory na 99% będą kolidować z chłodzeniem na procesorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się zastanowił czy zamiast pakować i5 4690k i drogie chłodzenie, to nie lepiej wziąć jakiś tani cooler i w zamian za to dołożyć do i7 4790k. Wyjdzie drożej, ale zyskujemy dodatkowe wątki i fabrycznie wysokie taktowanie.

Bo jednak kręcenie w tak ciasnej obudowie przy tym Cooler Masterze, którego proponujecie wyżej, to raczej słaby pomysł... Wiem, że niby branie 4790k bez OC jest średnio sensowne, no ale jednak biorąc tak małą budę wg. mnie warto rozważyć taką opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i co tu teraz zrobic pakować sie w OC czy wcisnąć Xeona. Kręcenie z tego co mi wiadomo nie jest wymogiem do tej konfiguracji wiec najważniejsze zeby sie spisywał konkretnie w sesjach gierczych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu, jaki wpływ ma integra na cokolwiek?

Wg mnie branie i7-4790 bez K nie ma sensu względem Xeona - no chyba, że zależałoby na integrze i dołączanych grach (Xeona nie dotyczy promocja Intel Gaming Bundle)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej od razu Crucial BX100 w wersji 500 GB? Powinno być tak samo szybko (tylko, że 120 GB więcej miejsca).

Ewentualnie jak chcesz kombinację 2 SSD (120 GB na system, 250 na użytki) to chyba lepiej wygląda Plextor M6S 128 GB + Crucial MX200 250 GB (lub dwa Plextory).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...