Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

glock32

Jak uruchomić tryb "turbo" w GTX960 i i5 4460 ?

Polecane posty

Witam, tak jak w temacie, w związku z jutrzejszą premierą roku chciałem się dowiedzieć jak uruchomić w tych komponentach te tryby "turbo" z tego co wiem to i5 4460 (bez k) z 3,2Ghz może się podkręcać do 3,4 sama podczas np grania, z tego co też co słyszałem to GTX960 Gigabyte Windforce2x którego też posiadam może się wkręcić w "turbo" z seryjnego 1216 na 1304, jeszcze takie pytanie, czy podkręcanie tego GTX będzie miało sens przy tej i5 ?

Mobo to MSI B85M-E45, B85.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo Boost działa w pełni dynamicznie, tylko jego aktywacja zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim nie będzie działał wtedy, gdy obciążone są wszystkie rdzenie i sądzę, że u Ciebie właśnie to jest problemem. Turbo Boost najbardziej podbija taktowania w przypadku aplikacji, które używają tylko jednego rdzenia. Nieco mniej w aplikacjach, które korzystają z dwóch rdzeni itd.

Możesz o tym poczytać sobie tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem test Catzilla, cały czas nam stałe taktowanie 3,2Ghz, nawet podczas testu CPU, temperatura też nie jest za wysoka z racji, że posiadam chłodzenie SilentiumPC Spartan Pro. Wydaje mi się iż mogę mieć wyłączoną tą opcje, tylko nie wiem jak ją w biosie aktywować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...