Jump to content
Sign in to follow this  
Guest kabura

Quake 4

Recommended Posts

Grałem w Quake'a 4 jak byłem mały (większość przechodził mój 8 lat starszy brat, ale nic).Bardzo podobała mi się grafika, klimat i-wiem, wiem, byłem za mały- krew. Można było się też przestraszyć, np. w momencie gdy

zza ściany wylatuje ten koleś z piłą i przebija machającego do mnie kolegę

(spoiler jest po to, żeby ten moment nie przestał straszyć). Osobiście kilka lat temu dałbym 9\10, ale nie teraz. 8\10 powinno wystarczyć.

Mam nadzieję że doczekamy się jeszcze Quake 5, z w miarę ciekawą fabułą w świecie wojny ludzi ze Stroggami. Mnie tam podobały się wszystkie części oprócz 3 (brak porządnego trybu SP), a dzięki poprawionym teksturom i oświetleniu z pakietu Tenebrae, nawet jedynka wygląda dziś całkiem znośnie. Moją ulubioną częścią jest dwójka, pierwszy tytuł w pełni wykorzystujący dobrodziejstwa OpenGL, z porządnym zestawem broni i dużym zróżnicowaniem przeciwników. I prawdziwy debiut Railguna (broń ta pojawiła się po raz pierwszy w Shadow Warrior - konwersji Duke'a z samurajem w roli głównej, ale prawdziwą moc pokazała dopiero w Quake 2).

Spoko gra bo w nią grałem ,ale za łatwa dużo poziomów i spoko grafa i bronie oczewiści ostatni BOSS jest fajny :happy: jest trudny do przejścia ale spoko

Guest Khubas

W grę zagrałem dopiero niedawno (strasznie ciężko dostać Q4 na PC w ludzkiej cenie), i trochę się zawiodłem. Fakt faktem, ekipa Raven Software trochę przesadziła z oldschoolowym gameplayem - rozumiem, że chcieli powrócić do korzeni, jednak jakiś umiar należałoby zachować (podobny zarzut, choć w mniejszym stopniu, można zresztą postawić również nowemu Wolfensteinowi). Graficznie z uwagi na datę premiery nie mam nic do zarzucenia, audio daje radę. Generalnie grało się bardzo przyjemnie, chociaż jak na kolejną część takiej serii Q4 spisuje się poniżej oczekiwań. To już XXI wiek, panowie... ;0

Nowy Wolf z oldschoolem nie ma praktycznie nic wspolnego.:P A Q4 jest bardzo, ale to bardzo fajna gra. Grafika do teraz moze sie podobac w niektorych miejsciach, ale nie razi zbytnio takze w tych najgorszych. Gralo mi sie bardzo przyjemnie i bez durnego prowadzenia za raczke - wszechobecnego we wszystkich nowych FPSach. Gra zostala zrealizowana w fajnym klimacie i podobalo mi sie, ze wszystko dzialo sie tak 'na powaznie'. Szkoda, ze teraz juz jej nie mam (gdzies chyba plytke zgubilem lub zostawilem w Polsce lub Belgii).:/ Niedawno rozwazalem nawet zakup kolejnej kopii bo gra ma to cos czego nowym shooterom bardzo brakuje.

vainqueur Q5 nie bedzie bedzie "Rage" firmy ID>od quake i Bethesdy>od fallout 3,the elder scrolls

a co do Q4 to fajna przeszedlem 2 razy i za pierwszym razem ostatniego bossa 2 miesiace tluklem :P

co prawda przy instalacji są problemy, bo autorun wywołuje jakieś biblioteki z windows XP , ale gram na Win7 , karta Geforce GT 710 , daje rade

przed strogifikacją jest tylko machine gun i shotgun , natomiast Monsters - całkiem niezłe. 

Grunt, Berserker, Light guard z blasterem

ale muszę powiedzieć , że "trochę nie rozumiem" 

bo , np. karta GT 710 , jest z Serii 700 (rok 2014)

już karta 1030 , jest z serii 10 (rok 2017)

nawet minimalne wymagania Quake Champions to karta z serii 700

Quake 4 jest z roku 2005 (wtedy karty serii 6xxx i 7xxx miały 128 MB pamięci

czyli - np. w Quake 4 można spokojnie grać na sieci. Jeden z czołowych graczy, Fatal1ty uważał że Q4 jest na tyle atrakcyjny że warto w to grać

no a poza tym, w roku 2004 czy też 2005 , ta gra robiła wrażenie szokujące. już, biorąc pod uwagę rendering. 

nie widziałem wcześniej nic podobnego. 

jeśli kogoś ta gra nie przeraża, to można się spytać "dlaczego"

Quake 3 , już przy pokazaniu pierwszej mapy (z Ranger) , zrobił szokujące wrażenie. nikt się nie spodziewał, tego "jaki Quake 3 będzie

gracze "kupili Quake'a 3 - już za samą grafikę. 

Natomiast, Quake 4 poraża. 

technicznie, że tak powiem - Q4 reprezentuje telefon , np. typu Samsung Galaxy Mini 

np. ja mam procesor Athlon II

oznaczony jako Q2 (dwurdzeniowy)

więc jeśli ktoś wyda więcej niż 600 zł, żeby grać w Counter Strike - to trochę nie rozumiem

do Countera ? kartę za 600 , nawet więcej ? Po co, come on

"o co chodzi, come on" (Górą Ty , bracia golec)

inne pytanie z kolei brzmi "dlaczego programiści nie zrobili mocniejszych potworów

np. Berserker - który w Quake 2 nie był aż taki silny, gdyby robił "więcej niż jeden unik - byłby śmiertelnie groźny"

Grunt i tak jest zabójczo mocny (w Quake 4)

"nie wiem. dopiero gram. w Quake 4"

ledwo ledwo to pamiętam, jak grałem 15 lat temu. mówiąc żartobliwie "nie chcę pamiętać drugiej wizyty na planecie Stroggos". 

można się tylko domyślać co mówią producenci kart graficznych : "kupili te karty ? GTX , RTX ? po 2000 ?

"po co im one , właściwie ? 

"trudno powiedzieć. no tak. swoją drogą to zabawne, komu i do czego, taka karta jest potrzebna ?

22 godziny temu, anderton napisał:

trudno powiedzieć. no tak. swoją drogą to zabawne, komu i do czego, taka karta jest potrzebna ?

CS:GO + monitor 240Hz i karta która minimalnie osiąga ponad 250 FPS bez spadków.

Quake 2 RTX bez geforce RTX - to GTX 1080 dławi się na poziomie 15 FPS a reflexy i a tekstury są w wyższej rozdzielczości wyłącznie w trybie RTX  oraz część nowych tekstur również refleksy.

Q3 vs Q4 a e-sport - scena Q4 e-sportowa długo nie trwała a gra Q4 była drętwa. Wbrew pozorom Fatal1ty nie zarobił tyle ile obecnie zarabiają gwiazdy dorobił się  na turniejach 0,5 mln więc brał udział w wielu turniejach dla kasy. ID promowało Q4 tak samo jak wymagali jego sponsorzy Creative obecni na pokazach turniejów np. Q4 i innych gdzie jest zainteresowanie wraz z prezentacją linii produktów sygnowanych jego ksywką. Pierwotnie Quake V miał był z kampanią ale wyszedł jako gra sieciowa przez zewnętrzne studio na zlecenie z braku czasu ID przerabiało wielokrotnie Dooma 4 i po łebkach pod naciskiem Zeni Maxa zrobiło maga z Dooma hit na szybko. Jakby obecny doom nie był w takiej formie to ID zostałoby zamknięte. Czasu nie było na dokończenie porządnej kampanii.

Obecnie scena moderska robi do Quake mody a te zwiększają wymagania starszych gier porównywalne do współczesnych odpowiedników.

Q1 - Darkpalaces

Q2 - Quake2XP

Q3 - sami twórcy przerobili na Quake Live (wymagania nieznacznie wzrosły) lub Quake 3 HQQ i oraz ioquake3 z hirez

Q4 - Quake 4 Hi Def + 4K

Edited by cali

Jen-Hsun Huang  , koleś z taiwanu, prezes nVidii powiedział "że kupowanie karty bez ray tracingu to szaleństwo"

jest na stronie głównej Gazeta.pl

ja - np. mu nie wierzę

w krajach arabskich np nikt nie gra w gry. 

gdyby , np prezes Hsun Huang, zasiadł do quake'a, mając swoją, wyprodukowaną prze z siebie "super kartę", to przegrał by do zera. mając komputer za 6000

czyli, opinia Hsun Huanga, jest czysto życzeniowa. "jemu się wydaje, że ma rację". 

raczej, Fatal1ty, mając jakiś tam swój stary komputer, usmażył by prawie każdego przeciwnika. 

Nawet hardkorowy koksu zgodzi się że fatal jest absolutnym hardkorem

https://pclab.pl/art24990.html

a ta karta, była chyba w Xboxie 

a nie, ta karta była PS2 albo PS3

opis konsoli PS3

"Zaprojektowany wspólnie przez firmy Nvidia i Sony[24].

Jego możliwości można porównać do układu graficznego – 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra)

lub do jednej 7900GTX.

"bardzo ciekawe, nieprawdaż ? karta kosztowała 540 zł

Dnia 19.08.2019 o 13:04, anderton napisał:

w krajach arabskich np nikt nie gra w gry. 

Grają i to dużo

prezes Hsun Huang, zasiadł do quake'a

On nie gra w gry tak samo Satya Nadella i dla reszty to wyłącznie biznes a granie traktują jako PR.

opinia Hsun Huanga, jest czysto życzeniowa. "jemu się wydaje, że ma rację". 

Wypowiedź dotyczy wyłącznie najnowszych gier które nie miały premiery oraz  nie były zapowiedziane na przestrzeni w czasie nadchodzących 2-3-4 lat.

Wszyscy twórcy gier współpracują z Nvidia i AMD więc na pewno zapoznał się z grafikiem wydawniczym i użytymi technologiami w grach przyszłości.

Nowe konsole na premierę obsłużą Ray-Traycing więc to główny atut nowych technicznie konsol jak i główny nurt w produkcji dla wszystkich nowych gier.

Wybrakowane zostaną w większości wyłącznie PC i starsza generacja. Po premierze konsol tu warto zgodzić się z prezesem biorąc pod uwagę kto wywiera wpływ na istotę branży gier.

a ta karta, była chyba w Xboxie 

a nie, ta karta była PS2 albo PS3

PS3 -Nvidia

Xbox360 - Ati Radeon

Jego możliwości można porównać do układu graficznego – 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra)

lub do jednej 7900GTX.

Nie można jednoznacznie porównać starszych układów GPU z konsol 7 generacji do podzespołów PC tak jak dzisiaj jest to możliwe.