Skocz do zawartości

Quake 4


Gość kabura

Polecane posty

W Q2 nie było fabuły i jakoś nikt się nie czepiał. W Kwaku ten element jest zbędny i szkoda, że na siłe wprowadzono go do q4.

Czwórka jest bardzo dobra, ale wolę dwójkę.

Q2 - 9+/10

Q4 - 8+/10

Brakowało mi niektórych wrogów np. tego dużego latającego stwora (był w q2) czy Tank Commandera.

Tak na marginesie: Q4 przeszedłem w 3 dni, czyli jakieś 9 godzin gry. Trochę mało, bo dwójkę przechodziłem za pierwszym razem o wiele dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 258
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
- quake3 to pierwszy fpp bez single playera jako takiego. Na engine q3 powstało bardzo dużo hitów i wciąz powstają gry(call of duty)-z resztą samo q3 można znaleźć prawie w każdej kawiarence internetowej.

A co z q4? Ma fizyke, ma grafike, ma dzwiek. Wszystko ponad przecietna. Jednak wlasciwie juz chyba zostal zapomniany. A jak ktoś jeszcze o nim pamięta, po tych 2 miesiącach od premiery, to niedługo zapomni. Chyba, ze wyjdzie dodatek.

1. Q3 nie był 1 grą bez SP, pierwszy wyszedł (kilka miechów wcześniej) Unreal Tournament!!!, co do rewolucyjnego Engine (jak zwykle) się zgodze no i ogromna grywalność mimo iż gra bardzo rozbudowana nie była!

2.Q4 poprostu miał pecha, gra nie jest jakaśtam cieniutka i ZŁA czy BE :) To bardzo dobry shooter na 9-teczke bez plusa, a że nie trafił w potrzeby rynku, gdy wiekszość ludzi nastawia się na ciekawą fabułę i rozbudowany drużynowy multi a Q4 serwuje nam dobry SP z słabą fabułą i świetne multi z głównie DM no niestety pech. Ale honor Quake uratuje z pewnością nowe ET (gdyby Quake 4 zawierał tyrby z ET:QW to zdobyłby dużo więcej zainteresowania)

W Q2 nie było fabuły i jakoś nikt się nie czepiał. W Kwaku ten element jest zbędny i szkoda, że na siłe wprowadzono go do q4.

Tu cię muszę zasmucić :) W każdym Quake (nawet w 3 :) ) była jakaś fabuła, w jednym lepsza w innym gorsza ale zawsze była. W Q1 należało "cofnąć się w przeszłość żeby uratować przyszłość" i pokonać tego dużego złego z mackami (zapomnialem jak sie zwał) "ukwiała" i jego nekromanckie legiony które przejęły umysły ludzi w "przyszłości" - terazniejszości bochatera. Quake 2 - ostatni zryw ludzkości atakowanej przez Stroggów, elitarna jednostka - ostatnia nadzieja ludzkości zostaje wysłana na asteroid dowodzenia Stroggów aby dopaść i zabić ich przywódce. Niestety Ci dowiadują się co ludzie szykują i przygotowują zasadzkę, przeżywa tylko nasz bochater... Quake 3 - Gościu zwany Xareo - największy wojownik wszechczasów postanawia urządzić krwawy turniej i "zmusza" do udziału w nim wiele istot z różnych wymiarów - musimy go pokonać... (fabuła oklepana ale jest). Quake 4 - kontynuacja 2, lider zginął, znalazł się nowy - ludzkość kontratakuje, jesteśmy WIELKIM Mathew Kanem który bedzie jeszcze większy :) bo pokona kolejnego bossa :) (w skrócie) I ŻEBY NIKT NIE MÓWIŁ O BRAKU FABUŁY W QUAKE WIĘCEJ. FABUŁA JEST, MOŻE SŁABA ALE JEST. Quake 4 i 2 mają akurat najbardziej rozbudowaną linię fabularną w serii!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że coś tam musi usprawiedliwiać to mordowanie hord wrogów, ale na dobrą sprawę, fabułę q2 poznawało się w czasie czytania instrukcji, a

w q4 są nawet dialogi i porządne filmiki między misjami.

W q2 fabuła była taka, że rozbiłeś się na planecie stroggów i miałeś ich rozwalić. No więc się szło (i mordowało), szło (i mordowało), szło (i mordowało) i szło aż się rozwaliło końcowego bossa. Bez filmików, bez dialogów, tylko czysta sieczka. Chyba nawet w Serious Samie było to bardziej rozbudowane w sumie. Mnie to nie przeszkadzało. Tylko nie potrzebnie by mi się mózg rozgrzewał podczas czytania jakichś bzdurnych dialogów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to w Q2 nie było filmików?! (które w 1997 roku były w grach bardzo żadko i kiepskiej jakości) Albo w Q2 nie grałeś albo w wersje "spiraconą" filmiki były (coś a'la system namierzania Stroggów) i do tego świetne Outro z "ręką wydobywającą się z wraku". Pozatym spójrz na czasy 1997 rok a ty chcesz dialogów w FPS-ie? Pierwsze pojawiły się w Unrealu, HL, Shogo czy Blood 2, wcześniej nikt by o tym nie myślał, Quake 2 był pierwszym FPS-em z jakas tam fabuła, jakimis celami, trzeba się było wracać, kombinować. To był 1 (no może 2 po Duke-u) gdzie mapy były ze sobą logicznie powiązane. A tu tu porównujesz go do SS który wyszedł 3 lata puzniej i jego założeniem było "zabij bossa i wszystko przed nim". Quake 2 jest jak na swoje czasy grą z rozbudowaną fabułą i nie porównuj jej fabularności do tejże w FPS-ach obecnie bo one od tego czasu mocno ewoluowały pod tym względem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Powiem tak:

Jak nie grałeś w 1 w dniu jej premiery nie pamiętasz tego zamieszania to po Q4 sięgaj. Bardzo dobry FPS a teraz jeszcze za 40 zeta!!

Ale jak jedyneczka nie jest Ci obca (pamiętasz rewolucje jaką zrobiła w gatunku a nie jak grałeś np 2-3 lata temu) to możesz poczuć się zawiedziony... Ogólnie jednak giera fajna tak na 8-8+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra gra pod wzgledem fabuły i tego klimatu

Niestety Q4 to dzieł "fabularnych" ani klimatycznych nie należy jak szukasz FPS z klimatem to zagraj w Far Cry'a czy FEAR lub HL2 :wink: .

Jak nie grałeś w 1 w dniu jej premiery nie pamiętasz tego zamieszania to po Q4 sięgaj.

A jeżeli grał to Q4 będzie bardzo zawiedziony. Niestety :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod Quake 1 zmieniałem kompa (na P133Mhz 8MB RAM i Karta 2MB!) ale mimo wszystko Q4 nie jestem aż tak zawiedziony jak inni. Nie oczekiwałem taktycznego shootera czy gry fabularnej a jedynie dobrej rozwałki przy ładnej grafice. Fakt, że Q4 w realiach Q1 byłby lepszy ale co zrobić... Q2 nie był w końcu taki zły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ja pod Quake 1 zmieniałem kompa (na P133Mhz 8MB RAM i Karta 2MB!) ale mimo wszystko Q4 nie jestem aż tak zawiedziony jak inni. Nie oczekiwałem taktycznego shootera czy gry fabularnej a jedynie dobrej rozwałki przy ładnej grafice. .

Ja tez nie , ale pomyslec , ze gra w zasadzie jest z tego samego okresu co HL2 i polski Painiller i juz Quake 4 ukazuje sie w innym swietle. Faktem jest , ze plansze ma lepsze i ciekawsze graficznie niz FEAR , ale dlaczego fizyka jest cienka jak skora na ja....To naprawde psuje klimat , bo "ragdolla" to juz Max Payne mial , Painkiller i HL2 tyz :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Właśnie ukończyłem Quake 4 i mam nadzieję że ukaże się do niego dodatek (końcówka sugeruje, że tak).

Mało prawdopodobne. W końcu Q4 ukazał się już dawno, a o dodatku ani słychu, ani widu. Już raczej Q5 nadejdzie, a to też chyba nie za szybko

Według mnie dobra gra MUSI mieć porządnego single-playera.

Czy Q4 ma takiego singla?? Przecież nie było w nim nic odkrywczego, fabuła też za ciekawa nie była. Aha i tej teorii nie wygłaszaj pod żadnym pozorem przy fanach WoWa :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chce powiedzieć tylko tyle, ze gierka jest zaje, zaje, zaje ale naprawde [beeep]i(chyba nie wolno psioczyc?) zoptymalizowana. Doom 3 lekko mi sie zacinał na High, a w Quaku na High ani jednego zgrzytu i w dodatku Quake lepiej wygląda. To swiadczy o tym, ze producenci gier moga zrobic tak by starsze PCety dxwigały najnowsze tytuły ale to oznaczałoby mniejsze zyski ze sprzedazy nowszych technologicznie kart i nie tylko kart(po co mam kupowac GeForca 8800 GTX skoro Crysis mi pójdzie na GeForce 5900). Wszystko dla kasy, wogóle to cały swiat to jeden wielki zielony, tłusty i smierdzący "pieniadz". Aha, miałem na mysli Quake 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
...po co mam kupowac GeForca 8800 GTX skoro Crysis mi pójdzie na GeForce 5900)....

No z tym Crisisem to będzie problem. A wracając do Quake - jest to gra nic nie wnosząca do branży gier wraz z jej pojawieniem się na rynku. Mimo wszystko ma swój klimat, dzięki któremu czasami odczuwa się syndrom "jeszcce jednego levelu"

Dla mnie 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, ze w dzisiejszych czasach brakuje mi gier typu Quake. Sam kupilem Quake 4 za 29,97 funta i polecialem do domu grac. Brak mi fpsa, w ktorym chodziloby o totalna, dynamiczna, single-playerowa rozwalke bez skradania sie i kombinowania, osadzona w przyszlosci, gdzie lokacje sa przekonywujace, z futurystycznymi bronmi z efektownym oraz efektywnym ogniem. Taki po czesci byl Q4. Nie byla to ani rewelacja, ani rewolucja. Po prostu porzadna gra. Koncowka mnie zaskoczyla: tak przewidywalne lokacje... po prostu Q4 to prawdziwy oldskul w nowoczesnej oprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

ja nie wiedziałem ze w ogole skonczyłem..zaczałem rowalalac tych ciołków..i to serce czy cos..i nagle ze ma misje i koncowe napsiy..nie dosycony jestem w ogole...myslałem to dluzej potrwa..nie spodziewalem sie ze tak szybko sie zakonczy.,.grałem tydzine po godzince albo po połtorej,..9 godzinnna gra to jest o wiele za mało..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę zależności wystarczy po prostu nie grać we wszystkie głośne produkcje i czas na te dodatkowe godziny przy jednej grze się znajdzie. A jak płacę za grę to oczekuję, że mi zapewni sporo godzin zabawy (akurat w przypadku FPS-ów te 8-10 godzin powinno wystarczyć), a nie, że ją szybko zaliczę i będę musiał się rozglądać za kolejną.

Borxx ja i tak dziwię się, że nie przepuścisz żadnej głośniejszej premierze i to na wszystkich platformach. Mimo, że nie mam pracy i rodziny to czasu na granie mam dużo mniej. Widać, że w pracy lajcik :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Grałem w Quake'a 4 jak byłem mały (większość przechodził mój 8 lat starszy brat, ale nic).Bardzo podobała mi się grafika, klimat i-wiem, wiem, byłem za mały- krew. Można było się też przestraszyć, np. w momencie gdy

zza ściany wylatuje ten koleś z piłą i przebija machającego do mnie kolegę

(spoiler jest po to, żeby ten moment nie przestał straszyć). Osobiście kilka lat temu dałbym 9\10, ale nie teraz. 8\10 powinno wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...