Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie!

[WPROWADZENIE]

W styczniu zamówiłem pre-order GTA V na PC i do kwietnia jarałem się tą grą każdego dnia coraz bardziej. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że z moim GTX-em 650 od Gainward'a ta gra będzie wyglądać aż tak brzydko. Do tego nie ładujące się na czas tekstury...

[MERITUM]

Powiedziałem sobie - koniec tego, kupujemy lepszy sprzęt. Myślę o kupnie GTX-a 970 od Palit Jetstream. W takim przypadku byłbym zmuszony wymienić swoją Akygę 500 W na chociażby Corsair'a VS650. Podobno ta Akyga to tykająca bomba tongue_prosty.gif

Moje pytanie brzmi: czy zaobserwuję znaczący skok wydajności w grach (BF3, BF4, GTA V) i czy będę musiał wymienić jeszcze jakieś podzespoły?

[sPECYFIKACJA]

Procesor: AMD FX-4100

RAM: 8 GB

Płyta główna: MSI 760GM-P21

Karta graficzna: GeForce GTX 650 Gainward

Zasilacz: Akyga 500W

System: Windows 8.1 Pro

Z góry dzięki za wszelką pomoc i serdecznie pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ośmiordzeniowych FX na pewno nie ma co na tę płyte wsadzać (przegrzewanie sekcji zasilania praktycznie jak w banku), a pewnie i na sześciordzeniowych byłby podobny problem. Cóż... chyba bez wymiany płyty się nie obejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam kilka opcji, bo nie wspomniałeś, czy ten budżet można powiększyć o zyski ze sprzedaży obecnych podzespołów:

i5 4460 / 4590 + B85M-E45 / B85-G43 + VS 450 / Smart SE 530 / Antec VPF 450/550 + GTX 960 2/4GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Oczywiście, że jest to możliwe, a wręcz pożądane! Dzięki wielkie za propozycje, już to zbieram do kupy smile_prosty.gif

[EDIT]

Szczerze mówiącm, drogie to jak cholera. Absolutnie nie zarzucam Tobie webtom'ie, że wybrałeś za drogi sprzęt, bo wydaje mi się on solidny i dobrze skonfigurowany, ale jestem załamany cenami. Za komfortową grę w jakąś tam grę trzeba zapłacić prawie 2500 zł (nie odliczając zysku ze sprzedaży starych komponentów). Smutne :'(

Kwestia jeszcze do wielokrotnego przemyślenia.

Dzięki wielkie Panowie za błyskawiczną, pomocną odpowiedź. W razie jakichkolwiek pytań pozwolę sobie napisać w tym wątku

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...