Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Fizyka jazdy jest swietna' date='[/quote']

No ja nie wiem czy z realizmem NFS miał kiedykolwiek coś wspólnego. Moim zdaniem zawsze był zręcznościówką i to całkiem niezłą... no dobra genialną... ale underground ma inny styl od poprzednich NFS-ów c wcale nie znaczy że jest gorszy. :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć z tego trailera...

Brak "latających kresek" a'la Carbon. Całkiem ciekawa sceneria, dawno już w NFS-ie nie było pustyni. Wreszcie jakiś model uszkodzeń, czyli koniec z odbijaniem się od ścian jakby auto było z tytanu (mam taką nadzieję przynajmniej). Trochę poczułem się wciskany w fotel przy starcie tej Mazdy, ale może to być złudne odczucie, już chyba dobre pół roku nie grałem w samochodówki. Za to te efekty dymne przy paleniu gumy i kręceniu bączków to już zdecydowanie zagranie pod publiczkę, tyle cennych sekund filmiku nie musieli na to przeznaczyć :P . Ogólnie prezentuje się to nieźle, lecz ze względu na Carbona (który też na trailerach wydawał mi się świetny) poczekam na większy entuzjazm przynajmniej do ukazania się dema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe palenie gumy i wspaniałe poczucie prędkości. Szkoda, że nie pokazali na co stać ich model uszkodzeń, ciężko będzie dorównać pod ty względem nowemu colinowi. Po tym filmiku nie spodziewam się diametralnych zmian w fizyce jazdy, ale gra powinna dać nam dużo frajdy i emocji. Mi również spodobała się pustynia, skaliste pobocze zapewne nie pozwoli na agresywną jazdę na zakrętach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

gierka wygląda świetnie ale co z wymaganiami?na mojego kompa to raczej za dobra gra.a co do poprzednich gier z tej serii to najbardziej mi się podobały MW(fabuła) i underground 2(możliwości tuningu). carbon mi nie najlepiej przypadł do gustu a ten autosculp to porażka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znowu odpaliłem NFSa5. Ta gra jest po prostu nieśmiertelna. Mimo tylu lat na karku nadal potrafi świetnie bawić. A kolejny raz podłączyłem ją bo? a bo nowy monitor, głośniki no i kółko :) naprawdę świetna zabawa na kółku. Może i grafika się postarzała ale model jazdy nadal rewelka jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilem sobie nocna przekaske ze screenow z najnowszego NFS i musze przyznac, ze EA zmierza w dobrym kierunku. Jesli to nie byly jakies artworki, pro street zmusi mnie do wymiany PeCetowych bebechów.

Pierwszy raz z niecierpliwością czekam na nowego NFS'a. Świat ocipiał xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja grałem tylko w3 części NFS.

Hot Pursuit 2- ładna grafika, trochę wózków, fajna kariera, a najlepsze- pościgi. Najbardziej trafiło mi do gustu omijanie bomb spuszczonych przez helikopter, no może nie samo omijanie, ale pomusł-gebialny, nie rozumiem czemu odrzucili go w następnych częśćiach.Moja ocena 7

Most Wanted- możliwość tuningowania choć w niewielkim zakresie, jazda po mieście!, dużo samochodów, długa kariera, no i mnóstwo wyścigów i uciekania przed glinami. Grafika też robi wrażenie, odwzorowane modele wozów, choć nie tak dokładnie jak w TDU, ale i tak fajnie.Ocena 8+

Carbon-odgrzany MW. Jedyny plus tej gry to chyba tylko duża opcja tuningu, driffting, choć nierealistyczny, ale przynajmniej jest. Grafa nie lepsza niż w MW. Można zdobywać terytoria, ale nie trwa to długo, gra oferuje może do 8 lub 9 godzin grania. Nie wiem po co na nią wydawałem kasę, zawiodłem się. Za rok wreszcie ulepsze komp i wtedy zobaczy się najnowszy NFS. Ocena 6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria NFS i Toca to jedyne gry wyścigowe które mnie kręcą. Z NFS to oczywiście klasyk Porshe (w sumie to chyba najlepszy NFS), Underground 1 i 2 (Bo wprowadziły do serii sporo ciekawych zmian), no i jeszcze Most Wanted (niby już nic nadzwyczajnego w nim nie było ale grywalność bardzo duża). Carbon dużo gorszy od poprzednika... Pozostaje czekać na NFS Pro Street, który mam nadzieję będzie łączył wszystko co najlepsze z NFS i Toci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jeszcze pamieta Need for Speed 2?

Cudo! Jakie auta! (Enzo, McLaren F1, itd!), grafika z wnetrza auta - perfekt! Dlaczego pozniej nie dawali widoku z kierwonicy - tego nikt nie wie. Niktore trasy pozostawily nieco do zyczenia, ale wiekszosc pozwalala sie wyszalec. Model jazdy tez niczego sobie. Dwojka ogolnie dawala wiecej frajdy niz hot pursuit 2 imo. Warto do niej pwrocic, bo to kozenie dla nadchodzacego pro street w koncu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO - najlepszy jest Most Wanted - dynamiczna, te pościgi i policja - albo Drag Racingi ( przejazd pod ciężarówką przy 260 km/h)

Pytanie za 100 punktów - czemu w Carbonie nie ma helikoptera pościgowego???

przynajmniej ja na niego nie trafiłem - a byłem na maxymalnym poziomie zagrożenia....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.

Dla mnie najlepszą częścią był Most Wanted ale łezka się w oku kręci gdy przypomnę sobie o Underground 1. Te noce spędzone po raz pierwszy z normalną samochodówką na normalnym sprzęcie... Underground 2 też był ciekawy, ale... prosty. Walka z ostatnim szefem była łatwa. Nawet przez pewien czas jechałem tyłem, a ten wariat-boss nawet mnie nie dogonił!

Dalej Most Wanted - ładna graficznie, grywalna i z ciekawą "fabułką", do tego fajna siksa występowała jako twój przyjaciel.

Potem już niestety Carbon przyniósł jedynie przepych graficzny (no i wymagania, ale one nie są mi straszne) a resztę bajerów po prostu wymieszali i stworzyli zupkę bez jakiegokolwiek smaku. Carbonowi dałbym nawet 6+ za tą całą jego beznadziejność, ale nie powiem, że jakoś szczególnie sprawiła mi kłopot.

Ze wszystkich NFSów nie przeszedłem do końca tylko Underground 1, bo jak dla mnie była po prostu za trudna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od początku nie ciągneło do NfS'ów, mam jakąś część na płytce tylko nie wiem którą :? Kiedy bodajżę w 3 klasie podstawówki koledzy grali w Underground'a 2, słuchałem od nich żeczy typu, weś zainstaluj sobie to jest extra! Ale odmawiałem, nie wiem czy powinienem żałować czy nie. Na Most Wanted, specjalnie nie czekałem kiedy przyszedł do mnie kumpel z wiadomością że ma mieć ogromnne wymagania sprzętowe :P. Trudno... A co do Carbona, wróciłem właśnie od kuzyna i grałem w Carbona podobał mi się średnio, ale zostawiłem kuzynowi kasę, żeby jak by do mnie jechał, kupił mi przedtym Carbona, mam nadzieję że jakoś będzie mi jechał na Celeronie 1,1GhZ, 256MB RAM i Radku 92 SE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.

Niestety, muszę cię zmartwić. Mój wujek ma Athlona 1,5GHz, 512 RAMu oraz GF5200U a Carbon tak tnie, że ledwo da się grać. Średnia FPS to będzie gdzieś tylko koło 20. A zobacz na mój sprzęt w stopcei powiem ci, że na full detalach bez aa idzie grać ze 30FPS. Chyba sobie nie pograsz :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w te wakacje postanowiłem ponownie odpalić, IMO najlepszą część serii, czyli Most Wanted. Grę już raz przeszedłem, ale teraz mogę tylko potwierdzić, iż wymiata i jest arcy grywalna, w dodatku bardzo ładna. Carbon nie ma startu do MW, zaś obie części Underground są niezłe, ale Most Wanted ciut od nich lepsze. ;) Trochę obawiam się o Pro Street, pamiętając Carbona, ale po cichu liczę, że coś z tego będzie.

ps tak btw. chcielibyście, by ukazał się w przyszłości Underground 3, albo Most Wanted 2? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w te wakacje postanowiłem ponownie odpalić, IMO najlepszą część serii, czyli Most Wanted. Grę już raz przeszedłem, ale teraz mogę tylko potwierdzić, iż wymiata i jest arcy grywalna, w dodatku bardzo ładna. Carbon nie ma startu do MW, zaś obie części Underground są niezłe, ale Most Wanted ciut od nich lepsze. ;) Trochę obawiam się o Pro Street, pamiętając Carbona, ale po cichu liczę, że coś z tego będzie.

ps tak btw. chcielibyście, by ukazał się w przyszłości Underground 3, albo Most Wanted 2? ;>

Carbon jest lepszy. Jeździ się tak samo, grafika jest w Carbonie minimalnie gorsza - gdyby nie blur... -, ale ma on więcej fajnych pomysłów - pomocnicy, nieco niewykorzystany autosculpt. Ludzie się na Carbonie zawiedli, nie dlatego, że jest on gorszy od MW, a dlatego, że mało nowatorski. Nic poważniejszego do serii nie wrzucił. Pro Street, mam nadzieję, zmieni to - ba, już zmienił :P Choć jestem sceptycznie nastawiony do tych zamkniętych wyścigów, to wierzę, że EA wykorzysta ich potencjał. BTW: Most Wanted, to taki Underground 3, a Carbon, to taki Most Wanted 2 :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem niedawno jakiś program telewizyjny, w którym zaprezentowano Pro Street. Dziennikarze mieli okazję zagrać w najnowszą odsłonę NFS. Zachwycali się pikną grafikę i dobrymi efektami. Narzekali jednak na poziom trudności. Nikomu nie udało się wygrać wyścigu, gdyż jeden błąd przy dużych prędkościach efektownie kończy zabawę. Stwierdzili, że jeżeli nie obniżą poziomu trudności to zwykli gracze po prostu sobie nie poradzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się jakoś ten nowy NFS nie podoba. spytacie dlaczego. a więc radziłbym najpierw spojrzeć na wymagania sprzętowe tej gry :lol: nie no, jak ktoś sądzi że może wydać nawet kilka tysi na upgrade sprzęta to oki. dla mnie ta gra będzie zbyt wymagająca, i dla tysięcy graczy również więc nie wiem czym tu się zachwycać (tak samo z innymi nextgenami) :cry:

ja tam se wole popykać w carbona i inne części NFS zamiast napalać się na nextgeny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, przesadzone moim zdaniem. Dziubki fur podnoszące się przy starcie to trochę już przegięcie... Ja wiem, że realizm N4S zostawił w śmietniku już przy pierwszym Undergroundzie, ale tam było w miarę dobrze, tutaj natomiast za dużo bajerków. Mi i tak najbardziej podobała się 'dwójka', z nią najwięcej spędziłem czasu, mój tata zresztą też :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...