Jump to content
Sign in to follow this  
Azre3l

Rozwiązany: Komp zawiesza się w dziwny sposób

Recommended Posts

Witam.

Tak jak w tytule komputer zawiesza mi się w bardzo dziwny sposób. Np gram sobie w jakąś grę w singleplayer i nagle obraz staje . Dżwięk się nie zapętla , po prostu obraz stoi. Pomaga tylko Twardy reset. Gdy już resetuje kompa nic się nie dzieje - dysk nie startuje. Dopiero gdy wyciągnę kabel sata z dysku i włoże go ponownie , zresetuje -komputer startuje normalnie. przekładałem kable z napędu dvd i to samo..

;(

Edited by Azre3l

Podaj pełną konfigurację sprzętową (z modelem zasilacza włącznie). Do tego wrzuć S.M.A.R.T. dysku twardego (do odczytania np. za pomocą programu HDDScan).

q9550 4, 3,5 ghz, radeon r7 265x, dfi lan party t2rs, 4bg ram, pentagram silent force 500w, SAMSUNG HD642JJ

a co dokładnie mam w tym programie zaznaczyc?

ze smarta jest takie coś

Edited by Azre3l

Bardzo dużo wartość RAW w polu 199 (UltraDMA CRC Errors), co oznacza problemy w połączeniu dysk-kontroler. Na Windowsie może to się objawiać między innymi nagłym zawiśnięciem systemu. Najczęstsze przyczyny to uszkodzony lub źle podłączony kabel sygnałowy. Najlepiej wymienić go na nowy (koszt do parunastu złotych) i sprawdzić, czy to coś zmienia.

Postaram się kupić nowe kable , szkoda że jak kończę pracę to wszystko zamknięte. Może kupię kable z zapinkami a nie to czerwone łajno które teraz mam?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...