Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Kozacy (seria)

Polecane posty

Jeden z moich ulubionych ertesów. Mimo wielu (WIELU) wad Kozacy nadrabiali klimatem i ciekawymi niewyeksploatowanymi czasami w których toczyła się rozgrywka.

Podobne do Sim City? Kozacy w których grałem to gra podobna bardziej do Age of Empires biggrin_prosty.gif. Chyba że mówimy o czymś zupełnie innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GOLu wyczytałem, że powstaje trzecia część Kozaków. Kilka suchych faktów:

- bardziej niż sequel, będzie to remake pierwszej części (coś na zasadzie Sniper Elite V2)

- póki co potwierdzono 5 kampanii i 6 frakcji (Anglia, Francja, Polska, Prusy, Rosja, Ukraina); ogólna liczba frakcji ma wynosić 20;

- ponownie bitwy z ogromną ilością jednostek

- każda jednostka ma własne parametry, SI etc.

- pełne wsparcie dla modów

Premiera ma nastąpić podobno jeszcze w tym roku. Ku mojej radości, RTSy powolutku wracają do łask, bo i Act of Aggression, i Blitzkrieg 3 (akurat z nim nie wiąże wielkich nadziei). Cóż, czas odświeżyć sobie jedynkę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po screenach wygląda to jak podrasowana jedynka. Budzi to moje obawy że to może być po prostu kolejna edycja hd z niewspółmiernymi do wyglądu wymaganiami i niewidocznymi zmianami. Ale tli się we mnie nadzieja, że spróbują wprowadzić jakieś ciekawsze niż bajery graficzne nowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję - darzę serię sentymentem, bo to jeden z moich pierwszych RTSów... i o ile dalej mnie bawi, to z pewnością można by popracować nad mechaniką. A nie tylko grafiką. No i wymagania, jak Svarog zauważył, pewnie podskoczą nieadekwatnie do jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wymagania będą zwiększone ze względu na obsługę i tworzenie licznych modow. Już nie mogę się doczekać. Przeszłem wszystko co się dało w pierwszej części. Pamiętam zapach pudelka. Poczekam aż wyjdą wszystkie dodatki i kupię wszystko razem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q. Technical question: In the game, will there be Units and World (Trees, Buildings, etc..) in 3D? Or will the world only be in 3D and the units 2D/Sprite?

A. The game is completely in 3D. Units, Buildings, and the Landscape.

Q. Will the game be released on Steam and GOG.com? What are the expected System Requirements?

A. Release will be on Steam. You might even be able to play on a calculator

To z oficjalnego forum. Mam nadzieję że mój podstarzały lapek ma lepsze bebechy niż obecne kalkulatory :D. Ciekawe jak bardzo wymagania będą zależne od ilości jednostek na ekranie.

@up nie bardzo rozumiem. Co ma wsparcie dla modów do wymagań?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż skoro gra ma być modowana wymagania mogą zostać zawyżone aby gra po ich zainstalowaniu nie wieszała się. Zazwyczaj wymagania podane są ze względem na ilość maksymalną jednostek na polu bitwy. Czyli max o ile nie większą limitów 80000 w rozgrywce dla 8 graczy.

Macie jakieś pragnienia co do zmian w stosunku do 1? Ja liczę na dodanie pancernych obok lisowczyków i huzarów. Jako że lisowczycy w jedynce silni nie byli i wolni jak na lekką jazdę ale masowi huzarzy byli swoistą jazdą średnią to przydało by się coś w slocie ciężkiej jazdy. Husaria przegrywała z innymi ciężkimi jazdami gwoli ścisłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem ta "modowalność" gry ma wynikać z prostoty kodu. Ponoć zmiana mechaniki ma być bardzo łatwa. Nic nie wskazuje na zawyżanie wymagań dla modów.

Na oficjalnym forum jeden z twórców tłumaczył skupienie się na umożliwieniu graczom modyfikacji tym że nie mogą zadowolić wszystkich (niektórzy fani chcą remejk inni system morale z C2 itd). Więc na rewolucyjne zmiany nie ma chyba co liczyć. Miło byłoby jednak gdyby naprawili chociaż formacje, które w jedynce często bardziej przeszkadzały niż pomagały, a przecież miał być znakiem rozpoznawczym gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... nie będą wydawać gry na GOGu? Trochę... szkoda. Ciekawe dlaczego i czy to jest już nie do ruszenia.

No i ja chciałbym zobaczyć najpierw samą grę i wymagania, które według twórców są minimalne. Zazwyczaj podaje się je zawyżone, dla bezpieczeństwa... ale kto ich wie. Są gry portowane z konsol, które niby wymagają i5 i 4GB RAM, a potem się okazuje że dwa rdzenie i 2GB starczają. Niestety, są też gry, które mają mniej a wymagają znacznie więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że mówiłem o ogólnym trendzie do zawyżania wymagań. :P To czy i tutaj tak zrobią nie jest jeszcze pewne. A co do pytania jak mogą - normalnie. Popatrz sobie chociażby na HoMM3 HD - nie wiem skąd się przykładowo tam bierze 2GB RAM. W minimalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...