Skocz do zawartości

Max Payne (seria)


Gość kabura

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 683
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Właśnie spędziłem kilku godzinną sesję z Max Payne 3 i muszę powiedzieć, że gra jak na razie jest świetna! Postać Maxa jest bardzo przekonująca i świetnie przedstawiona, jak widać Rockstar może kontynuować dzieło Remedy. Grafika jest cudowna, po prostu miód. Gra jest wymagająca, przynajmniej dla mnie, painkillerów jest mało, a my otrzymujemy dużo obrażeń. Co do optymalizacji to mi działa na najwyższych bez żadnych zarzutów, no ale w końcu mam dopiero półtoraroczny piec. Po przejściu singla zajmę się multi i też coś napiszę. Póki co jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem sporo opinii na różnych forach, że - TADAM! - optymalizacja jest całkiem ok. Czyżby rewolucja w Rockstarze? Nie wiem, ale jutro gra będzie u mnie na dysku :) . Ojj, czuję, że będzie zabawa :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ludzie, z ciekawości, podawajcie parametry swojego sprzętu i mówcie jak Wam działa nowy Max. Bo poważnie jestem przerażony tymi wymaganiami i przez to nie jestem przekonany czy grę zakupić. A z chęcią poznam każdą opinie. Póki co, to na stronie "Can I run it", nawet nie przekroczyłem progu minimum...a to tylko dlatego, bo głupi skaner, brał pod uwagę partycje systemową, na której wiadomo nie mam wolnych 40GB.

Jeżeli naprawdę optymalizacja jest naprawdę dobra, to mamy nadzieje, że GTAV będzie działać dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby rewolucja w Rockstarze?

A mogę zadać pytanie ile tych fatalnych optymalizacji na PC było od paru ostatnich lat? Ja kojarzę tylko GTA IV, które faktycznie nie chciało mi działać poprawnie przy premierze. Wydaje mi się, że większe powody do nieufności wobec Rockstar mogą mieć choćby posiadacze PS3, którzy oprócz fatalnego portu GTA IV dostali też średnio grywalne przy premierze Red Dead Redemption. To, że raz się Rockstarowi nie udało zrobić czegoś dobrze nie znaczy, że będą to robić regularnie. L.A.Noire był niezłym portem, a Max Payne 3 wygląda z tego co słyszę jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko sobie odpuszczę nowego Maxa póki co. Poczekam, aż gra stanieje, może doczeka się jakiegoś patcha. Jak dla mnie za mało oferuje w stosunku do ceny. Ok. 15 h singla i multi, które choć porządne to jednak na zbyt długo nie zatrzyma. Ale fajnie, że gra w ogóle powstała, bo czekaliśmy na nią bardzo długo i w końcu jest, w dodatku jak wynika z recenzji nowy deweloper czasu nie zmarnował. Chociaż nie ukrywam, że liczyłem na ciut wyższe oceny ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zadać pytanie ile tych fatalnych optymalizacji na PC było od paru ostatnich lat?

Praktycznie każda gra R* miała fatalną optymalizację w odniesieniu do komputerów aktualnie posiadanych przez użytkowników. Najpierw GTA 3 wymagała komputera z kosmosu, potem w GTA Vice City było trochę lepiej, ale następnie GTA San Andreas, które wymusiło na mnie zmianę piecyka na nowy, o GTA IV i dodatkach do tejże produkcji lepiej nie wspominać. Toteż nie ma się co dziwić, że mało kto R* ufa w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O multi też trzeba napisać coś dobrego. Zagrałem w kilka trybów Deathmatch, Team Deathmatch, Gang Wars i z wszystkich podoba mi się ten najprostszy deathmatch. Powiem wam, że gra oferuje tylko dodatków i możliwości, iż można przysiąść przy niej na dłużej. Tryb "wojny gangów" skojarzył mi się trochę (może nie uwierzycie ale tak) ze starym dobrym Counter Strike. Czemu? A temu, że tak jak w CS musimy rozbrajać bomby (lub je podkładać), bronić zakładnika (lub go zabić). Jeśli ktoś grał też kiedyś w Team Fortress, może zauważyć więcej rodzajów tegoż trybu. Podsumowując multi wydaje się całkiem ciekawe, a ja mogębyć pewny, że zostanęprzy nim na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja choć uwielbiam MP i bardzo chętnie bym już zagrał i wgryzł się w historię, jednak trochę jeszcze poczekam aż cena konsolowej wersji odrobinę spadnie. Nie będzie mnie nawet jakoś specjalnie boleć jeśli za jakiś czas dorwę wersje używaną.

GTA 3 wymagała komputera z kosmosu, potem w GTA Vice City było trochę lepiej, ale następnie GTA San Andreas, które wymusiło na mnie zmianę piecyka na nowy

Nie jestem pewien czy nadal mówisz o złej optymalizacji czy po prostu o tym, że te części GTA akurat były wydawane w okresie w którym wymagania gier na PC zmieniały się diametralnie prawie każdego roku, właściwie wszystko szło naprzód, a GTA 3 było wtedy prawdziwą rewolucją. Nie ma się więc co dziwić, że wymagało więcej. To nie były złe optymalizacje tylko zwiększające się wymagania w stosunku do gry.

Zła optymalizacja to GTA4. Uproszczając - mimo iż spełniasz wymagania, to gra nadal chodzi fatalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje i opinie powyżej, coraz bardziej nakręcają mnie na kupno nowego Maxa. Od pierwszych zapowiedzi multi, ciekawił mnie fakt, jak zaimplementowano bullet-time do trybu dla wielu graczy. Chyba właśnie to ciekawi mnie najbardziej. Żaden tam single-player, przecież od razu było wiadome, że będzie prześwietny. Z opinii lubro na szczęście wynika, że wyszło to świetnie. Oby, za te kilka miesięcy był jeszcze ktoś chętny do gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Nie działa. Cała radocha z kupna oryginału poszła się chędożyć. Kolejny raz.

Śledzę tematy z problemami o uruchomieniu gry ale póki co nic mi nie pomaga z sugerowanych rozwiązań, chyba nie muszę dodawać jak bardzo 'zachwycony' jestem :]

A zastanawiałem sie - max, diablo czy skyrim. padło na maxa. eh ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po prostu pecha :/ Gra śmiga pięknie ma max detalach ale niestety ekran miga gry gram nieważne czy w MP czy w inną grę... Zawiozę kompa do serwisu jutro to może pogram za 2-3 dni.

Jak na razie zachwyciła mnie narracja i świetne animacje. Optymalizacja jest świetna widać że Rockstar zaczął brać pod uwagę błędy z przeszłości. Sterowanie fenomenalne i super wygodne, cała masa nowych patentów i smaczków ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj,zainstalowałem,przeżyłem kilka problemów z włączaniem ale u mnie na szczęście wystarczyła aktualizacja sterowników. I gra śmiga na moim 3 letnim złomku na prawie najwyższych detalach bez jakichkolwiek przycinek-Rockstar w końcu na poważnie wziął sobie kwestie optymalizacji. A sama gra? Po kilku godzinach z singlem powiem tyle-genialny tytuł ze świetną narracją,ciekawymi postaciami a i sama rozgrywka jest emocjonująca i brutalna. Czyli wszystko to co oczekiwałem od nowego Maxa.Gra warta każdego wydanego grosza. :icon_exclaim:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gra wciąga mocno mam teraz dylemat w co grać D III czy MP3 haha chociaż jak dla mnie troche za duzó Cut scenek :x hmm graficznie gra wypada bardzo dobrze na moim sprzecie smiga bez problemowo na takich ustawieniach ==>dsc0222di.jpg

chociaż czasem nie wiem czemu dzwiek tak jakby "zgrzytał" ciekawe :-/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie, dzieło łaskawie pozwoliło się uruchomić. Tu przy okazji dziękuję koledze shakalowi, za jego trafną sugestię dot. sterowników do grafiki. :tongue:

Singla przegrałem już niemal do końca, jestem w ostatnim zupełnie akcie. Czemu nie na końcu? Ano, ponieważ niezwykle wciągnęło mnie multi. Ciekawe, gdyż nie spodziewałem się po nim zbyt wiele. A tu proszę. Prostota zaimplementowania przez R* bullet time'u w multi doprawdy zadziwia.

Może nie otrzymam zbyt wiele odpowiedzi natychmiast, z racji świeżości trybu, ale pytanie zadam i tak: czy nie uważacie przypadkiem, że pistolety w multi (PT92, M1911), zwłaszcza trzymane podwójnie, są OP? Zabijają trzema strzałami gdziekolwiek, mają zero rozrzutu, szybkostrzelność porównywalną z karabinami...Dość powiedzieć, żę używam ich z wielkim powodzeniem na wszystkich prócz tych najdalszych dystansach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, grafika bardzo ładna, szczególnie przy 1920x1080 oraz max detalach, optymalizacja wzorowa, ogólnie jeden z bardziej udanych tytułów Rockstara, @Kwiatkoskyyy cutscenek nie możesz pominąć ponieważ w tym czasie ładuje się cały level, jakoś mnie to nie przeszkadza, szczególnie że są wyśmienicie wyreżyserowane, oraz wprowadzają w fabułę. Dodawajcie mnie do znajomych RGSC : FriutfulMonk58, założymy jakąś ekipę dla polaków, i bedziem grzmocić wszystkich na multi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie uważacie przypadkiem, że pistolety w multi (PT92, M1911), zwłaszcza trzymane podwójnie, są OP?

Co prawda gram na konsoli, ale wydaje mi się, że w kwestii balansu wszystko jest tak samo na wszystkich platformach.

Sam przez większość czasu biegałem z dwoma pistoletami. Tymi wymienionymi przez ciebie. Faktycznie są niezwykle mocne i trudno mi było się od nich oderwać. Czekam, aż odblokuję Desert Eagle. Często mi wpadał w ręce, gdy używałem boostera trigger happy. Ten jest jeszcze silniejszy i jeszcze celniejszy. Biegają już tacy goście z dwoma DEagle. W bezpośredniej wymianie ognia ściągają w ułamku sekundy.

Ostatnio naszła mnie ochota na strzelby jako, że mapy są bardzo ciasne. Fajnie, że w MP3 nie działają one tak jak w większości shooterów (obrażenia do 10 metrów, potem śruty ''znikają'' :>). Wybrałem SPASa i naprawdę jestem zadowolony. Szybkostrzelny, spory magazynek i zasięg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No w piątek po dłuugiej instalacji i żonglerce płytami udało się uruchomić Maxa :)

Po pierwszej sesji - dwie pierwsze misje - musze przyznać, że gra jest piękna.

Strzelanie, walka jest na prawdę wymagająca do tego bardzo satysfakcjonująca.

Narracja i scenki są na prawde świetnie wyrezyserowane.

Czekam na kolejne misje z niecierpliwością. Później zapewne sprawdze jak się w multi gra :)

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj trochę(4 i pół misji) i gra jest rewelacyjna. Takie gry to tylko umie robić Rockstar, wciągające, z fabułą, klimatem i funem z gry. Do tego świetna optymalizacja, gra na moim szrocie GT 430 śmiga w 1920x1080 w DX11 na prawie full(jedyne co jest zmniejszone to AA do x2 czy x4). Stabilne 50-60klatek to naprawdę miłe zaskoczenie. Rockstar stanął na wysokości zadania obiecując dobrą optymalizację. Brawo, na razie gra się świetnie, niektóre akcje są po prostu mistrzowskie i zapierają dech w piersiach. Lokacje się zmieniają, nie ma monotonii, strzelanie jest mega satysfakcjonujące, bullet-time, animacja Maxa, po prostu miód na oczu. Grafika jest świetna, tekstury ostre i pełne detali. Tylko Rockstar umie robić takie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok.

i wcale nie ma dużych wymagań gra tak jak ktoś pisał powyżej.

wyglada fajnie, im dalej tym lepiej, mordęga z odpaleniem była, teraz dodatkowo fraps mi przestał działać w grze (tej jednej tylko), ale gra się fajnie.

O DZIWO, jest wymagająca. na normalu już miałem spore problemy momentami, nie wiem czy to kwestia nieogarnięcia przeze mnie jeszcze w pełni mechaniki walki czy co, ale nie da się wesoło wpaść na lokację i po prostu wszystkich radośnie wystrzelać. W sumie fajnie, z drugiej strony trochę frustruje powtarzanie w kółko tych samych momentów od początku.

Ale może to złudzenie, i nie Max jest trudny, tylko ostatnio przyzwyczaiłem się do gier z zaniżonym poziomem trudności, nawet Wiedźmak na 'mrocznym' jest w sumie dość prosty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, co skończyli Max Payne 3 - czy jeśli zacznę nową grę, na wyższym poziomie trudności, (np. grałem na easy, teraz chce przejść kampanie na medium) to czy wszelkie golden guny i wskazówki jakie odkryłem zostaną zresetowane ? Bo nie chciałoby mi się ich odblokowywać od nowa :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...