Jump to content
Smuggler

Zawartość CD-Action 06/2015

Recommended Posts

5 maja - tego dnia do sprzedaży trafi najnowszy numer CD-Action (06/2015). Choć cena ta sama (15,99 zł), to atrakcji więcej niż norma przewiduje - oprócz 132 stron i 2 DVD z trzema pełnymi wersjami gier (Wolfenstein PL, Anno 2070 PL, Flashout 3D PL) dajemy wam też duży, dwustronny plakat z Wiedźmina 3 (z jednej strony Geralt w poziomie, z drugiej Triss & Yennefer w pionie).

To zresztą nie koniec wiedźmińskich atrakcji. Wprawdzie premiera gry dopiero przed nami, ale my już graliśmy w pełną, sklepową wersję Wiedźmina 3, więc wiemy, czy rację mieli ci, co marudzili, że downgrade grafiki, że Redzi nie poradzą sobie z otwartym światem, że gra będzie przycinać, a błędy wysypią się z ekranu. Wy też się dowiecie, ale nie poznacie oceny. Dlaczego tak? Bo żadnej recenzji przed 12 maja nie ma prawa być i wyjątków od reguły nie przewidziano. Ale spoko, na pewno dowiecie się, jak tę produkcję oceniamy - tyle że dopiero po tej dacie.

Tradycyjne zapowiedzi są tylko dwie - ale jakie! Deus Ex: Mankind Divided oraz Star Wars Battlefront. Za to wiele - 15! - tytułów opatrzonych jest pieczątką ?już graliśmy?. Ten najważniejszy już poznaliście, ale testowaliśmy też m.in. Trine?a 3, Heroes of the Storm (ciekawy dwugłos, a na płycie dodatkowo kod do zamkniętej bety, żebyście mogli sami przekonać się, z którą opinią jest wam bardziej po drodze), Lego Jurassic World, Killing Floor 2, Rainbow Six Siege.

Jak być może już wiecie, w tym numerze CDA jedna gra otrzymała ocenę 10/10. Którą obstawiacie? W sumie recenzji jest aż 29 (!), więc na pewno każdy znajdzie wśród nich coś, w co będzie grał z przyjemnością, bo są tam takie tytuły jak pecetowa wersja GTA V (nie rozwodzimy się o tej grze ogólnie, tylko skupiamy na jej konwersji), Mortal Kombat X, Dark Souls II: Scholar of the First Sin, Assassin?s Creed Chronicles: China, Broken Age: Act 2, Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona, Age of Wonders III: Eternal Lords, The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited, Borderlands: The Handsome Collection, The Sims 4: Witaj w pracy, DLC do Evolve, dziwaczny Crypt of the NecroDancer, jeszcze dziwniejszy I am Bread i wiele, wiele innych.

Jesteśmy dumni z Publicystyki w tym numerze. Zaczynamy od "Dozwolone od lat 18" - ale nie, to nie będzie o grach z PEGI 18, tylko o zakusach, by w polskim prawie uczynić PEGI obowiązującym (tzn. żeby takie tytuły sprzedawać tylko dorosłym, po okazaniu dowodu osobistego). Żeby zgłębić temat, Papkin skontaktował się z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich i Ministerstwem Gospodarki. "Wieczne lato" to kolejna wycieczka Berlina do krainy Bardzo Dziwnych Japońskich Gier (a w sumie to nie wiadomo, czy gier, czy raczej Mistycznych Przeżyć). Z kolei Monk w "Zbrodni i karze online" zaprezentuje ciemniejszą stronę gier sieciowych, a raczej ludzi w nie grających, a także sposoby na uciszenie jej. Gry Wiecznie Żywe to 3 strony poświęcone Mortal Kombatowi. Najpierw enki w "Kamera, Kombat" przybliży wam początki (także zakulisowe) powstania MK, a potem Krigore w "Sekret Kombat" zdradzi wam różnorakie ciekawostki i sekrety owego cyklu. Tenże Krigore poużala się w felietonie na Sony dyskryminujące małe dzieci, a z kolei Berlin zainspirowany nowym Deus Eksem opowie w "Lekcji anatomii doktora Adama Jensena" o przyszłości, w której bionika będzie równie powszechna jak dziś hejt w necie. MQc "Dałby dychę" Virtua Fighterowi, enki zaś pokazuje w Epitafium, jak miał wyglądać Alan Wake 2. Mac Abra zaprosi was do obejrzenia aż "11 twarzy Billa Gatesa", Smuggler zaś cofnie się do prehistorii - zamierza bowiem omówić osiem generacji konsol. W tym numerze generacja pierwsza (1972-76). Na koniec wbijamy branży Szpile.

W Megateście smartfony dla każdego - od takich za 400 zł (za tę cenę są naprawdę sensowne modele), do kosztującego ponad 2000. Z Androidem, iOS-em, Windowsem. Do wyboru, do koloru. A propos Androida - będzie też o dostosowywaniu Robocika do własnych preferencji (oczywiście nie seksualnych). Przyglądamy się również prawu Moore?a z okazji 50 rocznicy jego sformułowania. Nie zabraknie testów rozmaitego sprzętu - zestawu kart graficznych za 12 000 zł (słownie: dwanaście tysięcy złotych!), routera, laptopa gamingowego, stacjonarnego peceta, klawiatur, smartwatcha, myszki i tanich kart graficznych (Radeony R7 250 i 250X oraz GF GT 740).

Nie zabraknie też Na Luzie oraz Action Redaction.

A na DVD? Trzy pełne wersje gier, jeden e-book w całości oraz parę innych we fragmentach, demo, gameplay, freeware?y, bonusy, mody... krótko mówiąc, wszystko, co może ucieszyć gracza.

Zainteresowani? To zapraszamy do kiosków i salonów z prasą we wtorek 5 maja.

######################### SPIS TREŚCI###########################

Info

##W PRODUKCJI

Deus Ex: Mankind Divided

Star Wars Battlefront

##JUŻ GRALIŚMY

Trine 3: The Artifacts of Power

Asteroids: Outpost

Automation - The Car Company Tycoon Game

Heroes of the Storm

Lego Jurassic World

Killing Floor 2

Rainbow Six Siege

Hover: Revolt of Gamers

Fallen: A2P Protocol

Distant Star: Revenant Fleet

StarCrawlers

Slain

Catacomb Kids

Interloper

Wiedźmin 3: Dziki Gon

###############RECENZJE

Mortal Kombat X

Grand Theft Auto V

Ride

I, Gladiator

Assassin's Creed Chronicles: China

Blue Estate

Car Mechanic Simulator 2015

Broken Age: Act 2

Age of Wonders III: Eternal Lords

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Crypt of the NecroDancer

Borderlands: The Handsome Collection

The Sims 4: Witaj w pracy

Evolve DLC

Fire

Son of Nor

I am Bread

Infinite Crisis

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Republique Remastered

Arms Dealer

Paperbound

Titan Souls

Dyscourse

The Mighty Quest For Epic Loot

Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today

War For The Overworld

Bloodsports.TV

Etherium

###########PUBLICYSTYKA

Dozwolone od lat 18

Wieczne lato

Zbrodnia i kara online

Gry wiecznie żywe - Mortal Kombat

Kamera, Kombat!

Sekret Kombat

Sony dyskryminuje dzieci

Lekcja anatomii doktora Adama Jensena

Dałbym dychę: Virtua Fighter

Epitafium: Alan Wake 2

11 twarzy Gatesa

Osiem generacji konsol, cz. 1

Szpile

####Inne

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

Prenumerata

###############TECHNOLOGIE

Info

MEGATEST

Smartfony dla każdego

TESTY

Router Pentagram Cerberus P 6806

Notebook Asus G771J

Desktop NTT Game W999G-IEM02

Gigabyte GTX G1 Gaming Waterforce 3-way SLI

Tanie karty graficzne: Asus Radeon R7 250X 1 GB

Sapphire Radeon R7 250 1 GB

Zotac GeForce GT 740 1 GB

Mysz Logitech MX Master

Klawiatura Canyon Hazaro (CNS-SKB)

Microsoft Universal Mobile Keyboard

Android Wear

Android szyty na miarę - poradnik

################ZAWARTOŚĆ COVER DVD#############################

pełne wersje

Wolfenstein PL

Anno 2070 PL

Flashout 3D PL

DEMO

Live for Speed PL

freeware

MTB Freeride

Neon Trigger

Paws of War

Stunt Rally

This Way Up

modulator

Mody do gry Fallout: New Vegas

GAMEPLAY

Mortal Kombat X

galerie

Car Mechanic Simulator 2015

Catacomb Kids

Heroes of the Storm

Infinite Crisis

Killing Floor 2

COSPLAY

Silver Wolfie

NA LUZIE

Minimalistyczne plakaty

Obrazki i animowane GIF-y

Marek Lenc

bonusy

ActionMag

Esensja

FAQ - wersja 3.3.1

Kto jest kim w CD-Action

Tapety

E-BOOKI

Defekt pamięci

Tropem skorpiona

Zosia z zapałkami

W obronie Arwen

################PEŁNE WERSJE GIER####################

# Wolfenstein PL

Gatunek: FPS

PEGI: 18

Producent: Raven Software

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 7+ (w 09/2009)

Multi: brak

PC: 7/8, CPU dwurdzeniowy 2,2 GHz, 4 GB RAM, GF 240 /ATI X1900 XT

W stworzonym przez Raven Software i wydanym w 2009 roku ciągu dalszym słynnego Return to Castle Wolfenstein otrzymaliśmy całkowicie unikatową kampanię single player, w której Raven ambitnie wykraczał poza gatunkowe ramy.

W Wolfensteinie ponownie wcielamy się w Williama Josepha Blazkowicza - jednoosobową armię aliancką ds. tajnych operacji. Tym razem B.J. operować będzie w fikcyjnej miejscowości Isenstadt, w której naziści odkryli portal wiodący do innego świata. Samo miasteczko przy tym to hub misji pozwalający wybierać zarówno kolejne zadania (są nawet misje poboczne!), jak i drogi do nich. W trakcie gry, wskutek wydarzeń fabularnych, zmienia się też charakter tego miejsca i pierwotnie naturalnie prezentujące się uliczki i domy zyskują pierwiastek nadnaturalny.

Ambicja kazała Raven Software stworzyć także osobny plan paranormalny, zwany woalem. Po wejściu weń świat zyska dodatkowy wymiar, pozwalający łatwiej dostrzegać przeciwników i ich słabe punkty, sam B.J. zaś zyska na zwinności i szybkostrzelności. Z biegiem czasu otrzymamy też zdolności spowalnia czasu, tworzenia tarczy pochłaniającą pociski, czy supermoc strzelania przez osłony. W grze istnieje jednak także mechanika usprawniania broni, pozwalająca poprawić ich celność i siłę ognia, ale także zwiększyć pojemność magazynka, czy dodać do nich tłumik.

Wolfenstein to także kawał dobrej roboty w kwestiach technicznych. Stworzony został w oparciu o zmodernizowany id Tech 4 i wykorzystuje engine fizyki Havok, dzięki czemu obiekty - w tym ciała - zachowują się naturalnie. Dość jednak będzie powiedzieć, że gra wciąż prezentuje się bardzo dobrze, a rozczłonkowywanie przeciwników jest tak samo soczyste, jak zawsze w tytułach Raven Software.

# Anno 2070 PL

Gatunek: strategia ekonomiczna

PEGI: 7

Producent: Related Designs

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 8+ (w 01/2012)

Multi: do 6 graczy online, także w trybie współpracy

PC: Vista/7/8, CPU dwurdzeniowy 2 GHz, 2 GB RAM, GF 7XXX/ATI X1000

Najnowsza odsłona jednej z najwybitniejszych strategii ekonomicznych ostatnich lat, a być może nawet wszech czasów. Seria Anno tym razem przenosi domorosłych urbanistów w przyszłość, w tytułowy rok 2070, i rzuca od razu na głęboką wodę. To dlatego, że tej na Ziemi wskutek topnienia lodowców zrobiło się widocznie więcej i tam, gdzie wcześniej były wzgórza, dziś są wyspy. Naszym zadaniem, jako jednego z nielicznych dowódców pływającej ?Arki?, jest zasiedlenie dziwacznego archipelagu i przekształcenie osady w metropolię.

W grze dostępne są kampania złożona z ośmiu długich misji oraz kilka scenariuszy zarówno dla jednego gracza, jak i trybu kooperacji i potyczek online. Anno 2070 pozostaje także zaskakująco atrakcyjna pod względem formy, a zabawę ułatwia poprawna kinowa wersja językowa. Uwaga jednak, gra wymaga zalogowania się w serwisie Uplay (klucz znajdziecie nadrukowany na płycie), ale wynagradza tę niedogodność, odblokowując na stałe usprawnienia własnej Arki.

# Flashout 3D PL

Gatunek: wyścigi

PEGI: 18

Producent: Jujubee

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU 2,23 GHz, 1 GB RAM, grafika z 512 MB RAM

Superszybka ścigałka produkcji rodzimego studia Jujubee, zwana czasem na poły tylko ironicznie "polskim WipEoutem". Wydana pierwotnie na iOS-a pojawiła się w końcu na PC i choć nie zachwyca tak jak przed laty na smartfonach, to wciąż może się podobać. Dużym plusem jest kilka swojskich akcentów, jak np. tor w Katowicach czy pojazd zwący się Vigry-X. I choć na dłuższą metę może zmęczyć szaleńczym tempem, to na szybkie sesje - jak znalazł.

######################

E-book (pełna wersja)

Krzysztof Bielecki - Defekt pamięci

Kipiąca niezwykłymi pomysłami, niesłychanie zakręcona historia autorstwa Krzysztofa Bieleckiego, której zaskakujące zakończenie sprawi, że będziesz musiał przeczytać ją jeszcze raz.

Gdy mediami wstrząsa wiadomość o zawaleniu się wiaduktu oraz całej serii pozornie niepowiązanych ze sobą wypadków i awarii, Kool Autobee, pracownik biurowy, zaczyna podejrzewać, że wszystkie tragiczne wydarzenia tego świata mają związek właśnie z nim...

post-4-0-35418900-1430464413_thumb.jpg

post-4-0-73902500-1430464429_thumb.jpg

post-4-0-80500000-1430464437_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadnicze pytanie: czy tekst o Wiedźminie 3 będzie też w jakiś sposób kontynuowany na stronie CD-Action, czy trzeba będzie czekać kolejny miesiąc na pełną recenzję?

Poza tym: biorę, jak zawsze. Zapowiada się sporo do czytania i nie omieszkam sprawdzić tekstu chociażby o japońskich kuriozach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadnicze pytanie: czy tekst o Wiedźminie 3 będzie też w jakiś sposób kontynuowany na stronie CD-Action, czy trzeba będzie czekać kolejny miesiąc na pełną recenzję?

Poza tym: biorę, jak zawsze. Zapowiada się sporo do czytania i nie omieszkam sprawdzić tekstu chociażby o japońskich kuriozach.

Na pewno bedzie recenzja na stronie choc niekoniecznie autorstwa Papkina,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ścigałka z PEGI 18? To co tam się dzieje? Pojazdy się mordują, czy co? tongue_prosty.gif

No wiesz, sa pedaly, samochod sie czasem spier*oli i takie tam. :)

Ale serio to jakas literowka. [smg]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numer zapowiada się bardzo ciekawie. Najbardziej interesuję mnie publicystyka.

PS. A pełniaki nie będą działać na komputerach z Windowsem XP?

Czemu maja nie dzialac? [smg]

Bo w zapowiedzi jest napisane,że PC musi mieć win. Vista/7/8 i nie byłem pewien.

Edited by Marekl39

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 recenzji? LOL dawno takiej liczby nie było ^^. Co do zawartości no dla Wiedźmina muszę ten numer kupić. Oczywiście plakat mnie bardzo zadowala. Pełniakowo też jest bardzo sympatycznie, bo Wolfiego w wakacje z pewnością zagram. Pierwszy raz od dłuższego czasu CD-A kupuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym razem kupię najnowszy numer.

Obstawiam, że daliście 9+ tej grze i dowiemy się o tym niedługo :-)

Publicystyka na dobrym poziomie.

W recenzjach będzie co poczytać.

Pełniaki nie dla mnie.

Plakat na pewno się nie zmarnuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że tekst o Wiedźminie to zwykly tekst jaki jest zazwyczaj w dziale 'juz gralismy' a za miesiac bedzie normalna recenzja? Czy moze sie myle?

Numer zapowiada sie super, mnostwo tekstow ktore mnie interesuja jak Deus Ex, Wiesiek, GTA V, cala publicystyka jak i test smartfonow. To sa rzeczy, na ktore zwroce uwage w pierwszej kolejnosci. Nosze sie z zamiarem kupna GTA V, a ze generalnie zawsze robie zakupy po uprzednim zapoznaniem sie z recenzja w CDA to wstrzymuje sie do wtorku i zobacze, co napisaliscie smile_prosty.gif

Cieszy mnie fakt, ze plakat z Wiedzmina ma identyczne wymiary co poprzedni, ten z nadchodzacego numeru podoba mi sie bardziej (strona z Triss i Yen) wiec wymienie je sobie.

NA dysk na 100% trafi Anno 2070, jak dla mnie glowny pelniak.

Edited by seba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst o Wiedźminie powstał jako "już graliśmy", ale różni się od normalnych już graliśmy, bo Papkin grał w pełną wersję - czyli jeżeli coś jest w grze zepsute, to nie ma już taryfy ulgowej, że zostanie poprawione. Nie przeszedł jednak całości + dochodzi embargo na recenzje, dlatego nie mamy recenzji, tylko właśnie już graliśmy. Tak w skrócie.

Dodatek do Simsów był recenzowany przez kogoś innego, ja tego nie robiłem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numer interesujący, raczej na pewno kupię. Obstawiam, że dychę dostanie Crypt of theNecrodancer. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flashout 3D PEGI 18? Flashout 3D jest PEGI 3 525662669.jpg

A Wolfenstein ma multi

Edited by Prince580

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest coś o wiedźminie i jest zabawa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tradycyjnie kupie. Dycha pewnie dla Mortala lub GTA. Gorzej z pełniakami bo Flashout mnie nie ciekawi, a Wolfnstein mi nie pójdzie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy numer od wielu, wielu, wielu lat, którego nie kupię. :( A przynajmniej nie w dniu premiery. Wyjechałem do Kanady i prenumeratę zamówię dopiero jak znajdę jakąś pracę i dostanę wypłatę. A sam numer zapowiada się fajnie. Dodatkowy plakat za tę samą cenę to jest fajna rzecz. No i bardzo fajne pełniaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jaką platformę testujecie Wiedźmina 3? Bardziej od wersji PC interesuje mnie optymalizacja na PS4. Ciekawe czy coś się zmieniło od ostatniego artykułu w Waszym piśmie.

A w numerze zacznę od testu smartfonów - najwyższa pora na zmianę komórki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co wam powim, to wam powim, ale wam powim. Zacny numerek się szykuję, zacny.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie zakupie nowe wydanie o ile w tym nie będzie fałszywych informacji.... W poprzednim numerze jest mini recenzja LORDS OF THE FALLEN prastary labirynt, wszystko bardzo fajnie opisane, tak opisane że miałem zamiar kupić tą grę na Steamie lecz cena nie zgadzała się. W CD-Action jest podana 8 euro na PC, a w Steam 49.99 euro.

Błąd wydruku czy coś mnie ominęło?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...