Skocz do zawartości
Gość kabura

Halo (seria)

Polecane posty

Budowle choćby w Skyrimie mnie powalały, a i FC 3 nie odstawał, jeśli chodzi o przepych graficzny i wyobraźnię projektantów. Uprzedzając ew. wątpliwości - nie twierdzę, że te gry są lepsze od Halo (ok, Skyrim jest, ale to się nie liczy, bo Skyrim jest lepszy od wszystkiego), ale jak myślę "ciekawa fabuła" i "budowle" (szerzej: "sceneria") to pierwsze mi przychodzą do głowy te dwie produkcje. No nic, bycie zatwardziałym pecetowcem wiąże się z pewnym ograniczeniem spojrzenia na branżę wink_prosty2.gif.

Edytowano przez Quetz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki słyszał ktoś jakieś nowe informacje w sprawie Halo 5?

Oglądałem ostatnio zwiastun,że chief jest pustelnikiem ale nie dużo z niego zrozumiałem.

Tak bez wsparcia i po tym jak UNSC w 4 zabrało mu pancerz? czegoś tu nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, zwiastun oglądałem na jednej z płytek CDA. Oczywiście, Chief zarzucił na siebie jakąś... plandekę, pelerynkę? W każdym razie na pancerzu jest jakieś ubranko. Całego zwiastuna nie obejrzałem, ale pomimo tego, że jedynie na XBO, to i tak zapowiada się ciekawie. Chyba, że dadzą nam jakieś wcięcie między fabułą któreś części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że Chief trzyma na tym zwiastunie czip Cortany, można więc się domyślać, że będzie próbował

ją w jakiś sposób "wskrzesić".

Co byłoby naprawdę naciąganym motywem, ale cóż... Akcja więc rozgrywałaby się po Halo 4.

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortana mówiła, że w SI są fragmenty prawdziwej tkanki. Co może okazać się rzeczywiście bardzo ciekawe, zwłaszcza, że zakończenie H4 (przynajmniej moim zdaniem) nie odpowiedziało na wszystkie pytania. Na razie, to z tych, które mnie ciekawiły, to fakt, że Chief naprawdę ma na imię John.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chief ma naprawdę na imię Jon 117 w książce ,,Halo upadek reach" ( obowiązkowa lektura dla fanów halo) jest opisana cała jego historia i jak dla mnie też zostało dużo nie jasności w halo 4, a wie ktoś z was czy i kiedy powstanie nowy sezon spartan ops?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś wielkim fanem serii Halo nie jestem. Po prostu do X360 dostałem w zestawie właśnie "czwórkę". Okładka wydała mi się w porządku, dlatego właśnie ten tytuł poszedł na pierwszy ogień. Gra od samego początku wywołała u mnie wielkie wrażenie, głównie przez świetną grę światłem. Same cieniowanie i oświetlenie pomieszczeń tworzy wspaniały klimat.

Grając w polską wersję z także rodzimym dubbingiem, muszę ponarzekać na głos Chiefa. Jest całkowicie pozbawiony emocji, jedynie zdania pytające wydają się w miarę dobrze zagrane. Większość wypowiadana jest w stylu "O jej, obudziłem się po czterech latach hibernacji, co ja teraz zrobię?". O ile reszta dialogów jest (moim skromnym zdaniem) dobra, to głos maskotki serii, jak można tak potraktować staruszka? Chief, naprawdę?

Fabularnie jak na grę FPS prezentuje się przyzwoicie. Sądzę, że te nie (wcześniej już wspomniane) pytania bez udzielonej odpowiedzi podczas rozgrywki, są lukami, który może wypełnić kolejna część Halo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grałeś w czwórkę to powinna ci się spodobać też: trója i reach (ewentualnie wars) nie polecam spartan asullt i ODST bo to jest dno ODST to tylko wspomnienia w ciemnych i smutnych barwach. Ciesz się że chociaż polski dabing jest :) ,i trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi jest w niej kilka nieścisłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Halo 4 grałeś z polskim dubbingiem, to wiesz o co chodzi. Wypowiedzi Chiefa, nawet gdy prawie umiera, albo na jego oczach niszczy się planeta są w trybie oznajmującym. Na początku każdej misji miałem nadzieję, że zaraz zgubi ten "olimpijski spokój".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie sobie nie robiłem, kiedy był trzymany z głowę przez dwukrotnie wyższego kosmitę wink_prosty.gif.

Możesz mi wyjaśnić co tu nabazgroliłeś? :D

Ale według mnie to on jest po prosty zahartowany w bojach, i on był

na granicy śmierci.

nie raz, a nawet kilka razy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu na myśli ostatnią misję Halo 4. Dydakt nie wiadomo jakim sposobem rzucał se to w jedną, to w drugą stronę. Jednocześnie prowadząc całkiem ciekawy monolog. Oglądałeś może kiedyś zawody w nieśmianiu się? Jeśli tak, to wiesz, że każdy w końcu zaśmiać się musi, tutaj akurat chodzi o wyrażenie emocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację,ja natomiast nie doznałem takiego odczucia i nie przeszkadzało mi to w odczuciu pełnej ,,mocy" tej gry.

Wie ktoś czy i kiedy powstanie nowy sezon Spartan Ops?

A tak przy okazji nie chciałby ktoś kupić jakiegoś halo na xbox 360? sprzedaję: combat evolved(1), 3, wars, 3 ODST i reach edycja kolekcjonerska mała

Edytowano przez Roet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak jeśli chodzi o dubbing w Halo 4, to najbardziej podoba mi się on w wykonaniu Cortany, Zwłaszcza, gdy jej inteligencja zaczyna się psuć. To w połączeniu z efektami dźwiękowymi daje świetny efekt.

A co do Spartan Ops, to nie wiem. Jakoś tym się aktualnie nie interesuję, tak jak i multiplayerem w Halo - aktualnie ogrywam Darksiders I i II ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem Halo 4. Fabuła pomimo tego, że była dosyć przewidywalna, nadal była całkiem ciekawa. Mnie bardzo spodobały się pukawki, zwłaszcza grom i dezintegrator (czy jakoś tak :D). Jeśli chodzi o grafikę to oświetlenia, zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach wyglądają świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grom to jest to sama co klama tylko w wykonaniu proteanów (czy jakoś tak). Skoro nie wiesz o czym piszesz to mnie nie poprawiaj bo ja wiem co to jest grom. Strzela normalnie jak klama ale jak przytrzymasz spust to wali na hita jak ,,szot"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...