Skocz do zawartości
Gość kabura

Halo (seria)

Polecane posty

Ach, popularność Halo w Polsce równoznaczna do ruchu w tym temacie... :P

Widzieliście już pewnie rozgrywkę z multi Halo 5? Co sądzicie?

Ja powiem tak - to może być fajna gra, nie przeczę. Ale nie jest to już styl rozgrywki z Halo, podobnie zresztą jak w czwórce. Bardziej mi to przypomina Advanced Warfare w skórce Halo. Dobrze przynajmniej, że jest descope i hip-fire jest tak samo celny jak strzelanie przy celowaniu przez przyrządy.

Ja wiem, ja rozumiem twórców i nie wyciągam pochodni. Gdyby dziś zrobili grę bez sprintu i w stylu starych Halo, kupiliby ją pewnie prawie wyłącznie fani. Tak mają większą publiczność. To absolutnie zrozumiałe. Jednak z drugiej strony trochę szkoda, że Halo staje się po prostu jednym z wielu podobnych do siebie shooterów...

Na szczęście, mamy Master Chief Collection :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUMP

Aż się odniosę do tego posta, a co. Oczywiście później (w grudniu i styczniu) obejrzałem w sumie z milion filmów z bety. Muszę powiedzieć, że trochę zmieniłem zdanie. Rozgrywka cały czas przypomina stare Halo momentami, choć jest zmodyfikowana, trochę eksperymentów. Hip-fire działa, to najważniejsze. Tryb areny 4v4 jest bardzo ciekawy.

Pomysł na kampanię wydaje się interesujący. Trójka towarzyszy? Od razu skojarzyło mi się z Republic Commando. Fajnie, że wprowadzają do gry żołnierzy, których znają tylko ludzie czytający komiksy i książki.

BTW, ciekaw jestem ilu jest w Polsce fanów Halo... :f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubię serię Halo, ale do piątki nawet nie podejdę. Nawet nie dlatego, że nie mam XbOne. Byłbym gotów kupić konsolę dla tej pozycji, jednak brak dzielonego ekranu sprawia, że gra całkowicie przestała mnie interesować. Nie zamierzam kupować dwóch egzemplarzy konsoli tylko po to, żeby przejść kampanię. Poza dwójką, wszystkie części (oczywiście 'strzelane', Halo Wars nie liczę) przeszedłem w split-screen z żoną (nasza ulubiona część to ODST, głównie za tryb Firefight oraz 'noktowizor', który bardzo ułatwiał grę na tych klimatycznych, nocnych mapach).

Edytowano przez ZygfrydQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie najnowszy Inside Xbox, potwierdziły się plotki, zestaw Halo Master Chief Collection zmierza na PC! Co ciekawe, w sprzedaży nie tylko na Windows Store, ale także na Steamie(czego większość graczy się za pewnie nie spodziewała).

PS. Warto zaznaczyć, że w kolekcji na PC oprócz Halo 1,2,3 i dodatek ODST i 4 znajdziemy również Halo: Reach! Dodam tylko, że gry bez problemu będą śmigały na monitorach ultra panoramicznych. A skąd premiera na Steam, sam przedstawiciel 343 Industries był zaskoczony, że produkt będzie w sprzedaży aż na dwóch platformach, ale wyjaśnił, że jest to efekt tego, że słuchają głosy graczy.

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej informacji o Halo Master Chief Collection na PC. Otóż na Steamie pograją także właściciele Windowsa 7, wersja na Windows 8 jest rozważana. 343 Industries zapowiadają także wsparcie dla modyfikacji, odpowiednia zmiana zakresu pola widzenia z pewnymi wyjątkami, żeby uniknąć problemów technicznych, brak limitów klatek na sekundę, w dodatku trwają prace nad odpowiednim systemem wykrywających oszustów grających po sieci. Wkrótce na Steamie mają ruszyć testy z wykorzystaniem Halo Reach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczynia się to do zmiany dotychczasowej polityki Microsoftu odnośnie wyłączności gier dla Windows 10. Obecnie Microsoft stawia na politykę sprzedaży gier i usług a nie dedykowanego sprzętu. Xbox i Surface oraz dawne Lumie  są elementem sprzedaży ale już mniej znaczącym. Xbox Game Pass na kilku platformach (nie tylko PC czy Xbox).

Wszystkie gry Halo w kolekcji Master Chief będą dostępne pod koniec tego roku w pakiecie zbiorczym (raczej się nie wyrobią więc 2020). Oczywiście stopniowo po Halo Reach (w 2019) będą dodawane kolejne części w ciągu całego roku. Halo Master Chief Collection na PC  dostępny będzie w sklepie  Windows 10 oraz steam - Kolekcja to zapoznanie graczy z serią więc dostępna jest na steam wersja beta testy wewnętrzne.

Halo 5 i Infinite czy będą dostępne na steam dopiero zostanie podjęta decyzja po wydaniu HMCC na PC.

Halo 5 Guardians na PC  dostępny będzie w sklepie  Windows 10.

Halo Infinite na PC  dostępny będzie w sklepie  Windows 10.

E3 z prezentacją Halo Infinite na PC + Xbox 360 Controller.

Wszystkie gry z serii Halo dostępne będą w Xbox Game Pass dla PC (Halo Master Chief Collection, Halo 5, Halo Infinite).

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłszy oryginalne Halo CE, Halo 2 i marnując trochę czasu przy multi tego drugiego i "trójki", obawiam się że 343i znowu zwali kolejną część, robiąc z nowej trylogii coś gorszego niż powtarzanie korytarzy przez Bungo w "jedynce".

Halo 4 miało fajną fabułę (trochę taki Mass Effect z Lidla - tylko się czepiam), ale rozgrywka w singlu i multi była zbyt CODowa. Szczerze? Destiny miało lepszy gunplay. Ot wysokobudżetowy średniak.

Halo 5 miało śmiesznie kiepską fabułę (scenarzysta był z Marvela, więc rzeczywiście leniuch), a singiel/multi poszedł na całego z tym "CODzizmem". Wszystko jest zbyt szybkie i płynne jak na Halo, wliczając w to poprzednią grę. Chociaż Custom Games dają dużo frajdy. Również wysokobudżetowy średniak.

A Halo: Infinite? Z materiałów marketingowych wydaje mi się, że zrobią z tego Crysisa na konsole. Półotwarty świat, jakieś przerywniki z pierwszej osoby, jakiś biedny zwrot fabularny zzrzynający "jedynkę"... Wygląda to na średniak.

Gdzie te czasy, kiedy wszyscy w gazetach spuszczali się na widok gejmpleju z Reach? Chyba już nie wrócą. :tancze: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2019 o 15:43, LudekDelma napisał:

A Halo: Infinite?

Będzie grą usługą z mikro-transakcjami (fabularne rozszerzenia i skiny)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Halo Reach na PC z datą premiery wyznaczoną na 3 Grudnia 2019. Zakupić można oddzielnie lub w pakiecie Halo Master Chief Collection. Odnośnie pakietu zbiorczego Halo, reszta gier z pakietu będzie przygotowywana systematycznie w chronologicznej kolejności. Prace będą przebiegać szybciej ale nieznacznie wpłynie to na premiery gier z "HMCC". Proces przygotowawczy rozłożony zostanie dla poszczególnych gier na co najmniej 2 lata. Stopniowe wydawanie pojedynczych gier w kolejności zostanie zachowane. Cena zakupu jest niska, zarówno na PC jak i konsolach i będzie w dystrybucji cyfrowej. Posiadacze wersji pudełkowej na Xbox One i tak już musieli pobrać od nowa cały pakiet. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wersje pudełkowe (z płytą) na Xbox One obecnie służą do weryfikacje zakupu. DRM Xbox One jest znacznych rozmiarów a jego pliki (weryfikacji DRM) umiejscowione są na płycie. Dotyczy to wszystkich gier pudełkowych, oprócz tych potwierdzonych przez serwery Xbox Live w wersji cyfrowych gier. Platforma Xbox One widać jest przemyślanym wieloletnim projektem. Powiązania dotyczą również przyszłej/następnej konsoli która obejmie  wsteczną kompatybilność z obecną a dotyczy gier z trzech platform Xbox One; Xbox 360; Xbox oryginalny/pierwotny.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...