Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bludren69

Czy warto kupić konsole PS4?

Polecane posty

Witam! Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy warto kupić konsolę PS4 czy lepiej ulepszyć komputer. Komputer mam dosyć dobry (Karta Graficzna GTX660, Procesor i5 itp) aale jak wiadomo zbliża się premiera Wiedźmina 3 . Niestety mój sprzęt nie ma możliwości dostarczyć mi 100% przyjemności z gry dlatego rozważam nad kupnem konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, za 1400-1500 (taka mniej więcej jest cena PS4) dokupisz sobie GTX 970, który pozwoli ci ograć Wieśka w znacznie lepszej jakości niż PS4 + można od tego odliczyć z 350-400 złotych za sprzedaż 660. Musisz jednak podać dokładny config PC (łącznie z zasilaczem), żeby dało się stwierdzić czy karta spasi.

Na PS4 oczywiście Wiedźmin pójdzie bez problemu, ale nie zapominaj że ma on chyba pracować ledwie w 30FPS w rozdziałce 900p (o ile się nie mylę) - PC po upgradzie powinien poradzić sobie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć: 8GB RAM

Zasilacz: DEUS M1 550W

A obudowa jest bardzo duża.

Komputer był jakis rok temu kupiony, razem z oryginalnym oprogramowaniem zapłaciłem ok. 2,500 zł

Dlatego zastanawiam się czy PS4 nie bedzie lepszą opcją bo zapewni mi spokój ze sprzętem na kilka lat, oczywiście grafika (która nie jest dla mnie znacząco ważna) bedzie gorsza niż na PC. Natomiast w komputerze, podzespoły będzie trzeba za 2 lata na pewno wymenić jeżeli bedzie się chciało grać w najnowsze tytuły w 30-60+ FPS'ach.

Mam problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warto usprawniać komputer, który i tak za rok nie da pewności że wszystkie gry pójdą? Kupuj konsole, naprawdę warto, jest niesamowicie wygodna, pad dobrze trzyma się w dłoni, a granie w ulubione gry przy telewizorze, to jednak inne doznania niż granie przy komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli chcesz konsolę tylko dla jednej gry, to autentycznie polecam podrasowanie kompa. Mniej będzie kosztowało. Największą imo wadą konsoli jest jej cena oraz fakt, że przyda się do niej dobry tv. Co też potrafi kosztować tyle, co sama konsola.

A że za rok/dwa po upgradzie kompa nie wszystkie gry pójdą w ULTRA? No i?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, że przyda się do niej dobry tv. Co też potrafi kosztować tyle, co sama konsola.

Ale to nie mus, dobry monitor też jest całkiem fajny. Sam po zakupie telewizora i monitora coraz bardziej przekonuję się do tego drugiego. Lepsze parametry, niższa cena, mniejsze piksele.

Do jednej gry oczywiście nie ma sensu kupować konsoli. Ulepszać kompa imo też nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...